Logo

3x3 Eiropas kauss: Latvijas vīriešu izlase kvalificējusies finālturnīram

3x3 Eiropas kauss: Latvijas vīriešu izlase kvalificējusies finālturnīram

Latvijas 3x3 izlases basketbolisti - Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Agnis Čavars - svētdien Andorā triumfēja Eiropas kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā. Finālā Latvija ar 21:14 pārspēja Krieviju. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Nauris Miezis. Ceļazīmes uz finālturnīru pēc divām nedēļām Amsterdamā (Nīderlande) ieguva kvalifikācijas sacensību sešas labākās komandas.

Eiropas kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā sestdien-  Latvijas komanda aizvadīja grupu turnīra abas spēles. Pirmajā mačā pagarinājumā Latvija ar 18:17 pieveica Polijas izlasi, bet otrajā ar 17:15 Čehijas komandu, iegūstot tiesības svētdien spēlēt izslēgšanas turnīrā.

Ceturtdaļfnālā Latvijas komanda ar 21:13 pārspēja Vācijas basketbolistus, nodrošinot ceļazīmi uz finālturnīru, kas no 7. līdz 9. jūlijam notiks Amsterdamā. Citos pāros: Spānija - Andora 21:9, Krievija - Čehija 20:18, Ukraina - Slovēnija 19:14. No četriem zaudētājiem ceļazīmes uz finālturnīru ieguva Čehijas un Slovēnijas basketbolisti. 

Pusfinālā latvieši ar 21:12 pārspēja Ukrainu, bet Krievija ar 22:20 - Spāniju. Spēlē par pirmo vietu Latvija pārspēja Krieviju - 21:14. Krievijas izlase startēja tieši tādā pašā sastāvā kā pagājušajā nedēļā Nantē (Francija) notikušajā Pasaules kausa izcīņā, kur no cīņas par titulu izstājās ceturtdaļfinālā, zaudējot nākamajiem vicečempioniem Nīderlandes basketbolistiem.

Par Andoras kvalifikācijas turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Miezis, kurš piecās spēlēs kopumā guva 40 punktus. Lasmanis guva 31 punktu, Krūmiņš - 14, Čavars - 13.

Latvijas sieviešu komanda (Ieva Veinberga, Ieva Vītola, Kristīna Petermane un Liene Stalidzāne) kvalifikācijas turnīrā Puatjē (Francija) pirmajā spēlē ar 14:19 zaudēja Krievijas komandai, bet otrajā ar 16:14 pārspēja spānietes. Diemžēl Spānijas izlase pagarinājumā ar 17:16 pieveica Krieviju, un Latvijas komanda mazāka gūto punktu dēļ nevarēja turpināt cīņu par ceļazīmi uz finālturnīru.

Divās spēlēs kopumā Petermane guva 12 punktus, Veinberga - astoņus, Stalidzāne - septiņus, Vītola - trīs.

Eiropas kausa izcīņas finālturnīra dalībnieki:

Vīrieši

No Andoras turnīra (izcīnīto vietu secībā) - Latvija, Krievija, Spānija, Ukraina, Čehija, Slovēnija.

No Francijas turnīra - Serbija, Francija, Ungārija, Nīderlande (jau bija kvalificējusies kā saimniece), Šveice, Turcija.

Sievietes

No Andoras turnīra (izcīnīto vietu secībā) - Ungārija, Šveice, Itālija, Rumānija, Slovākija.

No Francijas turnīra - Krievija, Spānija, Čehija, Īrija, Francija, Serbija.

Automātiskā ceļazīme - Nīderlande (kā saimniece).

Komentāri (1)

Seko mums!