Logo

3x3: latviešiem Sanktpēterburgā divreiz 1. vieta un ceļzīme uz WT 1. posmu Dohā

3x3: latviešiem Sanktpēterburgā divreiz 1. vieta un ceļzīme uz WT 1. posmu Dohā

Latvijas labākā 3x3 basketbola komanda “Rīga Ghetto” Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā uzvarēja “United League Europe 3x3” piektā un sestā posma turnīros un izcīnīja 1. vietu arī sešu posmu kopvērtējumā. Latvieši nopelnīja ceļazīmi uz Pasaules tūres pirmo posmu Dohā (18.—19. aprīlis).

“United League Europe 3x3” pirmajos četros posmos “Ghetto Basket” komanda vienreiz uzvarēja, vienreiz izcīnīja otro un divreiz – 3. vietu, pirms pēdējiem diviem posmiem kopvērtējumā ieņemot 2. pozīciju (320 punkti). Par 20 punktiem vairāk bija Gagarinas komandai (1. vieta un trīs 2. vietas), par 20 punktiem mazāk – “Rosenergoatom” (abas – Krievija).

“Sanktpēterburgā spēlēs pieci basketbolisti – Agnis Čavars, Kārlis Lasmanis, Edgars Krūmiņš, Artūrs Strēlnieks un Armands  Ginters. Izmantosim iespēju pēc pirmās dienas pamainīt sastāvu un pietaupīsim Krūmiņu piektdienas posmam,” tuvākos plānus iezīmē Latvijas komandas menedžeris Jānis Āre. Viens no komandas līderiem Nauris Miezis vēl atlabst pēc savainojuma un, iespējams, komandas biedriem pievienosies jau nākamajā turnīrā.

Ceturtdien rīdzinieki izcīnīja pirmo vietu 5. posmā, krietni uzlabojot izredzes uzvarēt kopvērtējumā. Grupas turnīra pirmajā spēlē rīdzinieki ar 21:11 pārspēja Čehijas komandu “Humpolec Bernard”, ar 21:8 - Krievijas komandu “Gagarin”, ar 22:15 - Lietuvas komandu “Apes&Humans”. Pusfinālā 19:11 pār "TeamNL" no Nīderlandes, finālā 21:15 prwet Krievijas komandu "Inanomo" un pārliecinošas līderpozīcijas kopvērtējumā - 420 punkti ("Gagarin" - 385).

Piektdien pēdējā 6. posmā grupas turnīrā “Rīga Ghetto Basket” ar 21:17 pārspēja “Apes&Humans”, ar 21:18 - “Humpolec Bernard” ar 21:17 -  Krievijas komandu “COP Rosenergoatom”. Izcīnīta 1. vieta grupā un tiesības spēlēt pusfinālā, kā arī nodrošināta ceļazīei uz Pasaules tūres pirmo posmu Dohā (18. un 19. aprīlī). Pusfinālā latvieši ar 21:9 sagrāva "TeamNL", bet finālā ar 21:15 vēlreiz pieveica “COP Rosenergoatom”.

Nākamās nedēļas nogalē “Ghetto Basket” komanda dosies uz Ķīnu, kur 13. un 14. aprīlī risināsies FIBA Challenger seriāla pirmais turnīrs “Wuxi Challenger”. Pēc tam – Pasaules tūres pirmais posms Dohā (18. un 19. aprīlī).

Latvijas izlases bāzes komandas “Ghetto Basket” tradicionālajam četriniekam (Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš) šosezon pievienosies Artūrs Strēlnieks. Dažādos turnīros būs iespēja variēt sastāvu un mazināsies risks savainojumu gadījumā.

Sezonas grafiku plānojot, ņemti vērā gan sportiskie apsvērumi, gan finansiālās iespējas. Svarīgi tikt pie starta augstākā līmeņa turnīros – Pasaules tūrē, kam šosezon būs 10 posmi. Pagaidām “Ghetto Basket” komandai garantēts starts trijos – Mehiko (6.-7. jūlijā), Debrecenā (27.-28. augustā) un Nankinā (12.-13. oktobrī). Par citiem būs jāpacīnās “Challenger” turnīros (piemēram, aprīlī Vuksi un Nankinā uzvarētāji saņems ceļazīmi uz Čengdu Masters turnīru, kas notiks 1. un 2. jūnijā). Tiek plānots starts Maskavas Cahllenger turnīrā 7. un 8. jūnijā, bet sezonas pirmās daļas kulminācija būs Pasaules kausa izcīņa Amsterdamā 18.-23. jūnijā.

Aprīļa beigās starptautiskajā apritē tiks reģistrēta arī otrā komanda, kurā spēlēs Armands Ginters, Roberts Pāže, Mārtiņš Šteinbergs un Armands Seņkāns. Ginters un Pāže pērn izcīnīja 2. vietu U23 Pasaules kausa izcīņā, nopelnot vietu Latvijas Olimpiskās vienības B sastāvā un sarūpētais atbalsts dod iespēju gan kvalitatīvi trenēties, gan piedalīties starptautiskajās sacensībās, nodrošinot “aizmuguri” pamatsastāvam. Jūnija vidū šī komanda pārstāvēs Latviju Eiropas spēlēs Minskā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!