Logo

3x3: Latvijas basketbolistiem sezonas pirmie “Challenger” turnīri Dienvidkorejā un Ķīnā (papildināts)

3x3: Latvijas basketbolistiem sezonas pirmie “Challenger” turnīri Dienvidkorejā un Ķīnā (papildināts)

3x3 basketbola komanda “Rīga Ghetto Basket”, ko veido Latvijas izlases spēlētāji – Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Agnis Čavars un Mārtiņš Šteinbergs – 14. un 15. aprīlī Dienvidkorejā piedalīsies sezonas pirmajā lielajā turnīrā “Hanam Cahllenger”, bet 21. un 22. aprīlī Ķīnā spēlēs turnīrā “Nanjing Challenger”.

Sestdien, 14. aprīlī, "Rīga" aizvada grupas turnīra spēles: ar 20:14 tika pārspēta komanda "Gangnam ISE" (Dienvidkoreja), bet  ar 12:21 zaudēts "Pricestone" (ASV). Svētdien 8:30 pēc Rīgas laika ceturtdaļfināla spēle ar Amsterdamas komandu.

Abos turnīros balvu fonds ir 20 000 dolāru. Dienvidkorejā divas labākās komandas iegūs ceļazīmes uz “Saskatoon Masters” turnīru (rīdziniekiem līdzdalība Kanādā jau garantēta), Ķīnā – uz “Chengdu Masters”.

Starptautiskajā komanda reitingā “Rīga” ieņem 6. vietu, bet FIBA individuālajā reitingā labākais Latvijas 3x3 basketbolists Nauris Miezis ieņem 19. vietu (20. vietā Agnis Čavars, 22. vietā Kārlis Lasmanis, 26. vietā Edgars Krūmiņš).

Kamēr Edgars Krūmiņš ārstē pērn gūto savainojumu (atgriešanās ierindā paredzēta maija vidū), viņa vietā komandas četriniekā iesaistīts Mārtiņš Šteinbergs, kurš Gada 3x3 basketbolista titulu ieguva 2016. gadā.

Dienvidkorejā spēlēs 16 komandas, tai skaitā četras FIBA rangu tabulas pirmā desmitnieka vienības (Zemuna, Rīga, Belgrada un Amsterdama).

“Jūtams, ka pēc olimpiskā statusa iegūšanas viss notiek krietni nopietnāk. Arī mums,” uzsver Latvijas 3x3 Gada basketbolists’2017 Nauris Miezis.

Uzvara Eiropas čempionātā Latvijas labākajiem basketbolistiem atvēris Latvijas Olimpiskās vienības durvis un Nauris atzīst, ka sadarbība bijusi ļoti produktīva. 3x3 basketbolisti var izmantot LOV piedāvātās medicīnas un rehabilitācijas iespējas, kā arī saņem finansiālo atbalstu.

“Varam uzskatīt sevi par pirmajiem profesionālajiem 3 pret 3 basketbolistiem,” norāda N. Miezis, piebilstot, ka sarežģītākais grafiks ikdienā esot Agnim Čavaram, kurš turpina strādāt arī ārpus basketbola. “Klubu sezonas laikā sportisko formu uzturējām, spēlējot klasisko basketbolu. Kārlis (Lasmanis) Liepājas vienības sastāvā spēlēja OlyBet LBL, trīs pārējie spēlējam “Ķekavā”. Centāmies vismaz reizi nedēļā sanākt kopā  un pastrādāt uz 3x3 specifiku – ļoti intensīvi, izdarot daudz metienu uz augsta pulsa fona. Maijā būs 10 dienu treniņnometne. Basketbola nodarbībās palīdzēja treneris Raimonds Feldmanis, fiziskās sagatavotības programmu katram izstrādāja Jēkabs Grīnbergs. Nepieciešamības gadījumā varam izmantot LOV speciālistu padomu.“

Starptautiskajā 3x3 basketbola sezonas grafikā ir 17 “Cahllenger” turnīri , deviņi “Masters” turnīri, kā arī Pasaules kauss un Eiropas kauss.

“Pirmais lielais mērķis ir Pasaules kausa izcīņa Manilā (8.-12. jūnijs). Pēc tam Eiropas kausa izcīņas kvalifikācijā jācīnās par ceļazīmi uz finālturnīru. Un vēl viens sezonas lielais mērķis – izcīnīt tiesības spēlēt Pasaules tūres finālturnīrā Pekinā,” N.Miezis iezīmē sezonas prioritātes.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!