Logo

3x3: Latvijas vīriešiem divas iespējas kvalificēties Tokijas spēlēm

3x3: Latvijas vīriešiem divas iespējas kvalificēties Tokijas spēlēm

FIBA oficiāli paziņojusi četras vīriešu un četras sieviešu komandas, kas kvalificējušās līdzdalībai Tokijas olimpiskajās spēlēs, kā arī olimpisko kvalifikācijas turnīru dalībniekus.

Latvijas vīriešu izlasei būs divas iespējas izcīnīt ceļazīmi uz Tokiju: 1) iekļūstot pirmajā trijniekā starp 20 komandām olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, kas martā notiks Indijā vai 2) uzvarot olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, kas aprīlī notiks Ungārijā.

2020. gada olimpiskos spēļu turnīrā no 25. līdz 29. jūlijam varēs piedalīties 8 vīriešu un 8 sieviešu komandas.

Četras ceļazīmes tika piešķirtas valstīm, kuras ieņem augstākās vietas FIBA rangu tabulā, kurā ņemti vērā katras valsts 100 labāko spēlētāju individuālo reitinga punktu summa. Tai skaitā viena vieta tika garantēta vienai rīkotājvalsts Japānas komandai, kas FIBA rangu tabulā ieņem augstāko vietu.

Olimpiskā turnīra dalībnieki:

Vīrieši – Serbija, Krievija, Ķīna un Japāna (mājinieki);

Sievietes – Krievija, Ķīna, Mongolija un Rumānija

Pa trim ceļazīmēm uz Tokiju vīriešu un sieviešu konkurencē tiks izcīnītas olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, kurā piedalīsies pa 20 komandām. Vietas sadalītas, ņemot vērā sportiskos rezultātus (1.-3. vieta 2019. gada Pasaules kausa izcīņā; tai skaitā Latvijas vīriešu izlase), kā arī valstu vietu FIBA reitingā un reģionālo faktoru (ne vairāk kā 10 komandas no vienas FIBA zonas un jābūt pārstāvētām vismaz 30 valstīm).

Olimpiskā kvalifikācijas turnīra dalībnieki jau salozēti grupās:

A grupa: Mongolija, Polija, Brazīlija, Turcija, Spānija;

B grupa: ASV, Lietuva, Beļģija, Dienvidkoreja, Jaunzēlande;

C grupa: Slovēnija, Francija, Katara, Filipīnas, Dominikānas Republika;

D grupa: Nīderlande, Latvija, Kanāda, Horvātija, Indija.

Pēdējās ceļazīmes tiks izspēlētas kvalifikācijas turnīrā aprīlī Ungārijā, uz kuru uzaicinātas komandas ar augstāko FIBA reitingu no valstīm, kuras nav bijušas pārstāvētas pēdējos divos olimpiskajos basketbola turnīros. Vīriešu konkurencē vieta garantēta arī Latvijai, ko mūsu komanda varēs izmantot, ja Indijā nebūs izdevies iekļūt pirmajā trijniekā.

Vīriešu turnīrā varēs piedalīties: Ungārija, Mongolija, Slovēnija, Nīderlande, Latvija un Polija. Ja kāda/as no šīm komandām būs izcīnījusi ceļazīmi jau olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Indijā, vietā stāsies kāda/as no rezervistēm: Beļģija, Ukraina, Rumānija.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!