Logo

Agnis Čavars: “Ar uzvaru Debrecenā pierādījām sev un citiem”

Agnis Čavars: “Ar uzvaru Debrecenā pierādījām sev un citiem”

Latvijas labākā 3x3 basketbola komanda “Rīga” Pasaules tūres  triecienciklā Debrecenā trijos turnīros izcīnīja 1., 3. un 5. vietu, 12 spēlēs izcīnot 9 uzvaras. “Ņemot vērā visus apstākļus, startu vērtējam diezgan pozitīvi,” Agnis Čavars ir apmierināts ar komandas veikumu un cer, ka rudenī Pasaules tūrei būs turpinājums.

Augstākā līmeņa turnīros nebijāt spēlējuši desmit mēnešus. Kāda bija sajūta, izejot Debrecenas laukumā?

Bija neliels stresiņš. Visu cieņu mūsu pretiniekiem turnīros Latvijā un Igaunijā, bet Pasaules tūrē ir lielāks ātrums un intensīvāka spēle. Skaidrs, ka pēc tādas pauzes nevarējām būt optimālā sportiskajā formā, tāpēc nezinājām, kā ies. Turklāt vēl FIBA pārstāvji radīja papildus spiedienu, pozicionējot mūs kā vienus no favorītiem. Pamazām iespēlējāmies. Pirmajā turnīrā tikām līdz pusfinālam, otrajā viss izdevās. Īpaši otrajā dienā.

Apņēmību, ar kādu devāties laukumā otrā turnīra izslēgšanas mačos, varēja just pat skatoties translāciju datora ekrānā…

Jā, bijām maksimāli “uzvilkušies”. Gribējām pierādīt sev un citiem, ka zaudējums pirmā turnīra pusfinālā lietuviešiem un neveiksme otrā turnīra pirmajā dienā pret serbu komandu “Ub” nav īsti objektīvi. Iepriekšējos gados Debrecenā esam bijuši otrie, bet uzvarēt te vēl nebija izdevies. Turklāt spēles notika pievakarē, kad lielais karstums bija atkāpies – cita skriešana. Uzvarējām “Liman”, pirmo reizi pieveicām amerikāņus no “NY Harlem”, bet finālā revanšējāmies “Ub”.

Klasiskajā basketbolā tādās reizēs mēdz uzsvērt trenera nopelnus komandas mobilizēšanā. Kā tas notika šajā gadījumā?

Arī mums būtu noderējusi gan trenera Raimonda Feldmaņa, gan fizioterapeita klātbūtne. Diemžēl nācās iztikt tikai saviem spēkiem, jo FIBA šoreiz neļāva ņemt līdzi pavadošo personālu. Treneris palīdzēja attālināti – skautoja pretiniekus, deva padomus. Bet noskaņoties esam pieraduši paši – papildus stimuli nav vajadzīgi.

Dzīvojāt stingrā izolācijā?

Jā, viesnīca – laukums – viesnīca. Uz veikalu varēja aiziet tikai, iepriekš piesakoties. Bija jāvalkā maskas – pat apbalvošanas ceremonijas laikā. Bieži mērīja temperatūru. Divus “Covid” testus nodevām vēl Rīgā, vienu pēc ierašanās, vienu pirms mājupceļa. Pavisam pēdējā laikā esam pārbaudīti sešas vai septiņas reizes.

Pirms turnīra Nauris (Miezis) pieļāva, ka lielās slodzes dēļ – astoņās dienās trīs turnīri – būs lietderīgi pamainīt sastāvu, kādā turnīrā iesaistot Artūru Strēlnieku. Kāpēc neizmatojāt šādu iespēju?

Pirms trešā turnīra apsvērām šo domu, bet – uzvarētāji sastāvu nemaina. Turklāt šajā līmenī mums ir svarīga katra spēle kopā, lai labāk sajustu viens otru, lai noslīpētu taktiku. Kā būtu bijis, tagad varam tikai zīlēt.

Trešā turnīra ceturtdaļfinālā savā starpā tikās pirmo divu turnīru uzvarētāji, jo “Liman” priekšsacīkstēs piedzīvoja zaudējumu. Varbūt tīšām – gribēja revanšēties par neveiksmi otrā turnīra ceturtdaļfinālā?

Par šo tēmu dzirdētas dažādas spekulācijas, bet nevēlos tādās ielaisties. Mēs nekad nerēķinām izdevīgos vai neizdevīgos variantus, spēlējam, kā konkrētajā brīdī varam. Par pretiniekiem neņemos spriest.

Divas Lietuvas komandas tika līdz finālspēlēm, līdzšinējie favorīti “Novi Sad” netika augstāk par 3. vietu –  pasaules “3x3” basketbolā mainās spēku samēri?

“Novi Sad” varēšanu nevajadzētu novērtēt par zemu. Viņi nespēlēja slikti, tiesa, nebija arī labākajā formā. Varbūt mikrotraumas, varbūt 11 gadus spēlējot kopā mikroklimats vairs nav ideāls… Piedevām uz viņiem bija liels spiediens – vai tad tiešām aizbrauks bez pirmās vietas?! Bet trešā vieta kopvērtējumā tik un tā ir cienījami. Lietuvieši arī iepriekš bija vērā ņemams spēks.

FIBA kalendārā ierakstīti vēl vairāki Pasaules tūres posmi, par kuru norisi garantiju nav. Kāda noskaņa valdīja turnīra kuluāros?

FIBA vīri nākotnē skatījās cerīgi – oktobrī gribot sarīkot Pasaules tūres posmu Nīderlandē, pēc tam plānā posmi Āzijā un Tuvajos Austrumos Tiesa, ņemot vērā “Covid” saslimstības līkni, lielas cerības uz spēlēšanu Nīderlandē neliekam. Ja reiz Beļģijā paredzēto Eiropas čempionātu nācās atcelt… Turpināsim trenēties, bet aviobiļetes vēl nepirksim. Jābūt gataviem dažādiem pavērsieniem.

26. un 27. septembrī “Akropolē” notiks Latvijas 3x3 līgas “Top Gun” vasaras seriāla finālposms, kas vienlaikus ievadīs ziemas sezonu. Piedalīsieties?

Domāju, ka jā. Esam izcīnījušie tiesības spēlēt un tās gribam izmantot. Vispirms gan jāievēro visas procedūras, atgriežoties no ārzemēm. Ceru, ka arī otrais tests būs negatīvs un varēsim atsākt komandas treniņus.

Guntis Keisels, basket.lv

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!