Logo

Četrām 3x3 basketbola komandām godalgotas vietas “Tallinn Open”

Četrām 3x3 basketbola komandām godalgotas vietas “Tallinn Open”

“Sprite Streetball” – Igaunijas čempionāta – noslēguma posmā sestdien Tallinas vecpilsētā visas četras no piecām Latvijas 3x3 basketbola komandām izcīnīja godalgotās vietas. Elites grupā BK “Mārupe” ieņēma otro vietu, “Latvija” uzvarēja Sieviešu grupā, “Latvija U18” triumfēja U18 meiteņu konkurencē, bet “Varenie runči” ierindojās Senioru 35+ grupas trešajā vietā.

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola Pasaules tūres “Challenger” kategorijas turnīra Elites grupā piecu valstu kopumā 12 komandas cīnījās par galveno balvu – ceļazīmi uz Pasaules tūres Lozannas (Šveices) posmu, kā arī par 1000 eiro naudas prēmiju.

Otepes posma čempioni BK “Mārupe” – Artūrs Dušelis, Toms Straudovskis, Armands Kravalis, Nauris Metnieks – apakšgrupu turnīra sāka ar vienu uzvaru divās spēlēs. Vispirms mārupieši ar 10:11 zaudēja Igaunijas “Estravan”, bet pēc tam 16:5 uzveica Krievijas “Incotec”. Visas trīs vienības finišēja ar vienādu uzvaru un zaudējumu bilanci, bet lielāka gūto punktu skaita dēļ BK “Mārupe” ieguva pirmo vietu.

Tartu posma uzvarētāji “Ghetto Basket” Tallinā startēja mainītā sastāvā, jo ceļazīmi izcīnījušie Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš šajā pašā nedēļas nogalē spēlēja “Moscow Open”. Mārtiņam Šteinbergam dalībai “Tallinn Open” pievienojās Andris Epners un Kristaps Jurjāns. Apakšgrupu turnīrā “Ghetto Basket” ar 8:15 zaudēja Igaunijas “Rent My Skills”, bet pēc tam ar 10:12 piekāpās citai vietējai komandai “KK NB/Good Vibes”, neiekļūstot ceturtdaļfinālā.

Ceturtdaļfinālā BK “Mārupe” ar 13:7 uzveica Lietuvas kvartetu “Kaunas”, pusfināla pagarinājuma ar 11:9 uzveica Igaunijas “Light Weber”, bet finālā nācās atzīt lieliski maču aizvadījušā Igaunijas “Paide Spordikeskus” pārākumu – 10:20. Līdz ar to uz Pasaules tūri Šveicē dosies pieredzējušie igauņi. Trīs no četriem basketbolistiem šovasar Pasaules kausā Francijā pārstāvēja Igaunijas valstsvienību.

Latvijas 3x3 izlases basketbolistes Ieva Vītola un Kristīna Pētermane kopā ar Dinu Rozenbergu uzvarēja “Tallinn Open” Sieviešu grupā. Lai arī grupu turnīrā “Latvija” ieņēma tikai trešo vietu, taču izslēgšanas turnīrā latvietes bija nepārspējamas.

“Latvija U18” – Annija Skārleta Ķergalve, Diāna Dude, Ligita Līva Golovko un Elīna Pabērza – uzvarēja vienaudžu konkurencē - U18 meiteņu grupā. Latvietes turnīrā Tallinā izcīnīja panākumus visos piecos mačos. Finālā “Latvija U18” ar 13:6 uzveica Igaunijas “Segaverelised”. Latvijas U18 izlasei šis bija viens no gatavošanās posmiem pirms 5./6. augustā Rīgā notiekoša Eiropas kausa kvalifikācijas turnīra U18 izlasēm.

“Ghetto Admirāļu kausa 40+” ieguvēji = “Varenie runči” (Raimonds Fūrmanis, Uldis Valneris, Māris Bērziņš, Renārs Buivids) – konkurencē ar Igaunijas un Somijas basketbolistiem izcīnīja trešo vietu. Mačā pret trešo vietu “Varenie runči” ar 9:5 pārspēja Igaunijas vicečempionus “Deckol Ehitus”.

“Sprite Streetball” – Igaunijas čempionāta – noslēguma posmā startēja kopumā 77 komandas no piecām valstīm.

Attēlā: BK "Mārupe" 3x3 basketbolistiem otrā vieta "Tallinn Open".

Publicitātes foto

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!