Logo

Eiropas 3x3 čempionātā Latviju pārstāvēs "One Design" basketbolisti

Eiropas 3x3 čempionātā Latviju pārstāvēs

Atlases sacensību finālā "One Design" ar 17:13 pārspēja komanda "Tavu ģērbtuve", kuru šajā turnīrā pārstāvēja Mārtiņš Šteinbergs, Niks Saknītis, Artūrs Vītiņš un Matīss Rožlapa. Izšķirošajā mačā par ceļazīmi uz Andoru uzvarētāju rindās ar astoņiem punktiem izcēlās Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas vicečempions Toms Straudovskis. Klasiskā basketbola sezonā "Mārupes SC" pārstāv arī Artūrs Kramiņš, bet pārējie divi "One Design" spēlētāji startēja pirmās divīzijas vienībā BK "Jēkabpils".

Nevienai no komandām priekšsacīkstēs neizdevās izvairīties no zaudējumiem. Arī nākamie turnīra uzvarētāji "One Design" turnīru sāka ar zaudējumu, ar 17:21 piekāpjoties tieši "Tavai ģērbtuvei". Uz dalību finālu pretendēja trīs vienības, kuras četros mačos bija piedzīvojušas pa neveiksmei. Papildus rādītāji noteica, ka par ceļazīmi sacentīsies "One Design" un "Tava ģērbtuve", bet "Kūsiņā iekšā" (Ivars Žvīgurs, Andris Epners, Renārs Uzraugs, Raimonds Kripa) palika trešajā pozīcijā.

Atlases sacensību spēles tika aizvadītas ar Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 oficiālajām "Wilson" bumbām, kas ir īpašas ar saviem parametriem - 6. izmēra bumbas lieluma un 7. izmēra bumbas svara apvienojums. Pat labākajiem klasiskā basketbola snaiperiem ne vienmēr ātri izdodas pierast pie šādām bumbām, tādēļ "One Design" spēlētāji gatavošanās procesā izmantos tieši šīs bumbas. Atlases uzvarētājus pirmais nopietnais pārbaudījums sagaida jau sestdien, 28. maijā, startējot Igaunijas strītbola čempionāta pirmajā posmā Tartu.

Eiropas 2.čempionātam FIBA 3pret3 basketbolā pieteikušās 52 vīriešu un sieviešu komandas no 27 valstīm. Jūnija beigās un jūlija sākumā notiks trīs kvalifikācijas turnīri, noskaidrojot finālturnīra dalībniekus.

Latvijas vīriešu komandai jāpiedalās kvalifikācijas turnīrā Andorā, kas notiks 25. un 26.jūnijā. Pretinieki būs Slovēnijas, Andoras, Spānijas, Čehijas, Gruzijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Īrijas basketbolisti. Četras labākās komandas iegūs tiesības spēlēt fināltunīrā (laiks un vieta tiks paziņoti vēlāk).

Latvijas sieviešu komanda ielozēta grupā, kas Francijas pilsētā Puatjē cīnīsies 1. un 2.jūlijā. Pretinieces būs Itālijas, Spānijas, Francijas, Azerbaidžānas, Turcijas, Slovākijas un Krievijas komandas. Finālturnīram kvalificēsies trīs labākās komandas.

Eiropas pirmais čempionāts 3pret3 basketbolā notika 2014.gadā, kad viens no kvalifikācijas turnīriem tika sarīkots Rīgā. Latvijas sieviešu komanda kvalificējās finālturnīram, kurā ierindojās 16.vietā. Vīriešu komanda nepārvarēja kvalifikācijas barjeru.

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!