Logo

Gada balvas basketbolā: trijās nominācijās sumināti olimpiskie čempioni

Gada balvas basketbolā: trijās nominācijās sumināti olimpiskie čempioni

Latvijas Basketbola savienība kopš 2012. gada tradicionāli piešķir Basketbola Gada balvas vismaz 10 nominācijās, lai godinātu personība, kuras konkrētajā sezonā sasniegušas izcilus rezultātus, devušas būtisku ieguldījumu Latvijas basketbola attīstībā un veicinājušas Latvijas starptautisko atpazīstamību.

Balvas tradicionāli pasniegtas īpašā sarīkojumā, ko šogad nevaram sarīkot epidemioloģiskās situācijas dēļ. Laureāti nopelnīto saņems, bet ieguvējus atklāsim pakāpeniski – sekojiet informācijai.

un izcilnieku parādi, protams, ievadīja olimpiskās sezonas īpašie gaviļnieki:

Gada treneris – Raimonds Feldmanis;

Gada piemērs – Edgars Krūmiņš;

Gada 3x3 basketbolists – Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis un Nauris Miezis.

LBS prezidents Raimonds Vējonis: “3x3 basketbola laukumā nav iespējas kaut uz mirkli “paslēpties” aiz partnera pleca. Trāpīts izšķirošais metiens un olimpiskā turnīra rezultatīvākā spēlētāja gods. Prasmīgi diktēts spēles ritms un spēļu izšķirošos brīžos apspēlēti pretinieki. Kvalitatīvi veikts basketbola melnais darbs un gadu garumā veidota komandas ķīmija. emocionālas uzrunas un svarīgi punkti pretiniekiem visnegaidītākajā veidā – olimpiskā zelta recepte ir unikāla un tajā nav aizstājamu detaļu. Viņi visi ir īpaši, un visi pelnījuši šo balvu!

Lai šis komandas mehānisms darboties nevainojami, lielu darbu ieguldījis veicis treneris Raimonds Feldmanis, kurš pārliecinoši uzvarēja nominācijā “Gada treneris”. Savukārt, izskatot vairākus pretendentus uz balvu nominācijā “Gada piemērs” visaugstāko novērtējumu izpelnījās Edgara Krūmiņa pašaizliedzība un gatavība, olimpiskā turnīra izšķirošajos brīžos doties cīņā, ignorējot smagu savainojumu, kā arī cīņasspars un nesalaužamā ticība uzbrukumā, kas palīdzēja saliedēt komandu un pārvarēt neveiksmju brīžus ceļā pēc olimpiskā zeltu.”

LBS Gada balvas nominācijā “Gada 3x3 basketbolists” tiek pasniegtas kopš 2016. gada, kadto ieguva toreizējais Latvijas ranga līderis Mārtiņš Šteinbergs. 2017. gadā tika sumināts Nauris Miezis, 2018. gadā – Agnis Čavars, 2019. gadā – Kārlis Pauls Lasmanis.

Nominācijā “Gada treneris” iepriekš uzvarējuši Artūrs Štālbergs (2013), Ainars Bagatskis (2014, 2015), Roberts Štelmahers (2016), Mārtiņš Zībarts (2017, 2019) un Artūrs Visockis-Rubenis (2018).

Nominācijā gada piemērs balvas saņēmuši Kaspars Vecvagars (2013), Jānis Strēlnieks (2016), Patrīcija Tamane (2017) un Dāvids Vīksne (2019).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!