Logo

“Ghetto Basket” 3x3 skolu čempionāts finišēs ar turnīriem 17. un 31. maijā Rīgā, Grīziņkalnā

“Ghetto Basket” 3x3 skolu čempionāts finišēs ar turnīriem 17. un 31. maijā Rīgā, Grīziņkalnā

Pirmo reizi notiekošā “Ghetto Basket” 3x3 skolu čempionāta vērienīgāki turnīri notiks Rīgā, Grīziņkalnā. Ceturtdien, 17. maijā kvalifikācijas sacensības aizvadīs Rīgas un Pierīgas skolu komandas, kā arī šis būs otrās iespējas turnīrs reģionu vienībām. Ceturtdien, 31. maijā notiks finālturnīrs, kurā tiks kronēti čempioni trijās vecuma grupās gan zēniem, gan meitenēm.

“Ghetto Basket” 3x3 skolu čempionāts startēja ar četriem kvalifikācijas turnīriem – Vidzemē (6. martā Cēsīs), Latgalē (13. martā Maltā), Kurzemē (21. martā Saldū) un Zemgalē (27. martā Jelgavā). Rīgas un Pierīgas novadu - Ādažu, Babītes, Carnikavas, Garkalnes, Ķekavas, Mārupes, Ropažu, Salaspils, Stopiņu – skolu komandas uz savu kvalifikācijas turnīru pulcēsies 17. maijā Rīgā, Grīziņkalnā.

Ņemot vērā reģionu skolu un sporta skolu pārstāvju sniegto informāciju par dažādiem objektīviem iemesliem, kas neļāva piedalīties attiecīgo novadu kvalifikācijas sacensībās, “Ghetto Basket” 3x3 skolu čempionāta organizatori pieņēma lēmumu par otrās iespējas nodrošināšanu – atļauju startēt vienotā turnīrā ar rīdziniekiem un Pierīgas pārstāvjiem.

“Ghetto Basket” 3x3 skolu čempionāts notiek trijās vecuma grupās gan zēniem, gan meitenēm – U16 grupa (2002. g. dz. un jaunāki), U14 grupa (2004. g. dz. un jaunāki) un U12 grupa (2006. g. dz. un jaunāki).

Finālturnīrā 31. maijā Rīgā, Grīziņkalnā katrā no šīm sešām grupām startēs maksimums 32 komandas. Katrā no grupām pa četrām ceļazīmēm uz finālturnīru tika izspēlēts Cēsīs, Maltā, Saldū un Jelgavā, bet kvalifikācijas sacensībās Rīgā tiks izcīnīts vēl pa 16 vietām finālturnīrā. 17. maija turnīrā ceļazīmes saņems katras grupas labākās astoņas vienības, kā arī vēl papildus uz finālturnīru tiks uzaicinātas pa četrām labākajām Rīgas/Pierīgas un reģionu vienībām.

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) izveidojusi 3x3 basketbola sistēmu gan valstu izlasēm, gan klubu komandām. Latvijas 3x3 basketbola izlase – Nauris Miezis, Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš – 2017. gada jūlijā Francijā kļuva par Eiropas kausa ieguvējiem. Latvijas vīriešu izlase šā gada jūnijā Filipīnās debitēs arī Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.

Latvijas 3x3 basketbolisti, kuri ir sasnieguši 13 gadu vecumu un paši izveidojuši spēlētāja profilu FIBA sacensību sistēmā “play.fiba3x3.com”, veicina valsts ranga pieaugumu.

Komandu vārdiskie pieteikumi uz “Ghetto Basket” 3x3 skolu čempionāta 17. maija kvalifikācijas sacensībām Rīgā, Grīziņkalnā iesūtāmas līdz 13. maija plkst. 23:59 uz e-pastu renars32@gmail.com. Turnīra dienā uz vietas jāiesniedz pieteikuma oriģināls ar atbildīgo personu parakstiem. Pieteikuma forma pielikumā.

Attēlā: "Ghetto Basket" 3x3 skolu čempionāts Jelgavā.

Publicitātes foto

Dokumenti:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!