Logo

Latvijas 3x3 izlase Eiropas kausa finālturnīru sāks pret Slovēniju un Čehiju

Latvijas 3x3 izlase Eiropas kausa finālturnīru sāks pret Slovēniju un Čehiju

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) pirmdien, 26. jūnijā paziņoja Eiropas kausa izcīņas finālturnīra, kas notiks no 7. līdz 9. jūlijam Amsterdamā (Nīderlandē), apakšgrupu sadalījumu. Latvijas 3x3 izlases basketbolisti B apakšgrupā sacentīsies ar slovēņiem un čehiem, cīnoties par divām ceļazīmēm uz ceturtdaļfinālu.

Eiropas kausa finālturnīra izlašu sadalījums tika noteikts atbilstoši FIBA 3x3 basketbola Pasaules valstu rangam. Andoras kvalifikācijas turnīra uzvarētāja Latvija tika izlikta ar septīto numuru 12 komandu konkurencē, tiekot vienā apakšgrupā ar vienu no favorītēm Slovēniju (otrais numurs) un Čehiju (nr. 10). Apļa turnīrā tiks noteiktas divas izlases, kuras iekļūs ceturtdaļfinālā. FIBA 3x3 basketbola klasiskā izspēles sistēma paredz, ka B apakšgrupas pārstāves ceturtdaļfinālā sacentīsies ar C apakšgrupas pārstāvēm – Krieviju (nr. 3), Franciju (nr. 6) vai Šveici (nr. 11).

FIBA izplatītajā informācijā tiek uzsvērts, ka neapšaubāma Eiropas kausa finālturnīra favorīte vīriešu konkurencē ir 21. jūnijā Nantē (Francija) Pasaules kausa čempionu titulu ieguvusī Serbija. Tā saucamās “nāves grupas” tituls tiek piešķirts A apakšgrupai, kurā Serbija konkurēs ar Spāniju un Ungāriju.

Aprakstā par B apakšgrupu vispirms tiek pieminēta Latvijai, kurai tiek veltīti šādi vārdi – “Latvia came out of nowhere to win the Andorra Qualifier” (Latvija iznāca no nekurienes un uzvarēja Andoras kvalifikācijā – tulkojums no angļu valodas). Latvijas izlases panākumu Andorā kaldināja Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars. Saistībā ar Slovēniju tiek uzsvērts fakts, ka tieši Andoras turnīrā smagā savainojumā iedzīvojās komandas “lielais vīrs” Adins Kavgičs.

C apakšgrupā par favorīti tiek uzskatīta nesenā Pasaules kausa bronzas vienība Francija un līdz ceturtdaļfinālam aizkļuvušā Krievija. Nešaubīgi, ka par pārsteigumu varētu parūpēties Šveice, kas lieliski aizvadīja Francijas kvalifikācijas turnīru.

D apakšgrupā pirmā vieta tiek prognozēta Pasaules kausa vicečempionei Nīderlandei, ar kuru konkurēs līdz ceturtdaļfinālam aizkļuvušā Ukraina un jaunie talanti no Turcijas.

Eiropas kausa izcīņas finālturnīra apakšgrupas:

Vīrieši

Grupa      
A Serbija (1.) Ungārija (8.) Spānija (9.)
B Slovēnija (2.) Latvija (7.) Čehija (10.)
C Krievija (3.) Francija (6.) Šveice (11.)
D Nīderlande (4.) Ukraina (5.) Turcija (12.)

Sievietes

Grupa      
A Ungārija (1.) Šveice (8.) Rumānija (9.)
B Krievija (2.) Spānija (7.) Slovākija (10.)
C Čehija (3.) Itālija (6.) Serbija (11.)
D Francija (4.) Nīderlande (5.) Īrija (12.)

Attēlā: Andoras kvalifikācijas turnīra uzvarētāji - Ungārijas sieviešu izlase un Latvijas vīriešu kvartets

Publicitātes foto

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!