Logo

Latvijas 3x3 U18 izlases basketbolisti neiekļūst Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas 3x3 U18 izlases basketbolisti neiekļūst Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā

Dienu pirms komandas izlidošanas uz Ungāriju nācās veikt piespiedu izmaiņu sastāvā, jo izlases centra spēlētājs Roberts Dembskis slimības dēļ nevarēja doties uz čempionātu. Dembska vietu ieņēma Kristaps Salmiņš. Līdz ar to pēc organizatoru Latvijas izlase kļuva par augumā īsāko komandu.

Treneris Normunds Feierbergs pēdējā brīdī bija spiests mainīt taktiskās sagataves, pielāgojoties cīņai bez centra spēlētāja, Ja pirmajā spēlē pret Turciju reāli neizdevās pacīnīties par uzvaru, tad cīņa ar Ungāriju izvērtās ļoti līdzīgi, saglabājot intrigu līdz pat pēdējām sekundēm. Daudzo Ungārijas līdzjutēju pulkā bija dzirdams atbalsts arī latviešiem, jo spēles klātienē vēroja arī Rīgas "Orange Team" komanda, kura Debrecenā ieradās dienu pirms sava 3x3 turnīra netālajā Nīreģhāzā.

Latvijas U18 izlase ceļazīmi uz finālu izcīnīja jūlija vidū Rīgā notikušajā kvalifikācijas turnīrā. Latvijas kvartets apakšgrupu spēlēs ar 14:9 pārspēja Spāniju, bet ar 12:15 zaudēja Slovēnijai, iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Ceturtdaļfinālā Latvija ar 14:10 pārspēja Baltkrieviju, nodrošinot ceļazīmi uz finālturnīru. Rīgas turnīra turpinājumā latvieši pusfinālā ar 9:7 uzveica Serbijas vienaudžus, bet finālā ar 14:15 zaudēja Slovēnijai.

Turnīrs Debrecenā nebija sekmīgs arī Slovēnijas basketbolistiem, kuri apakšgrupā piedzīvoja divas neveiksmes, zaudējot Čehijas un Andoras vienaudžiem. Ņemot vērā grupu turnīrā uzrādītos rezultātus, Slovēnija šajā čempionātā ieņēma 9. vietu, bet Latvija - desmito vietu. No Rīgā ceļazīmes izcīnījušajām izlasēm Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā iekļuva Vācija, Turcija un Rumānija.

Informāciju sagatavoja Renārs Buivids

Eiropas 3x3 U18 čempionāta rezultāti:
2016 FIBA 3x3 U18 European Championships |...

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!