Logo

Par Eiropas 3x3 basketbola čempioniem kļūst slovēņi un ungārietes

Par Eiropas 3x3 basketbola čempioniem kļūst slovēņi un ungārietes

Eiropas 3x3 čempionāta finālturnīrā piedalījās pa 12 labākajām vīriešu un sieviešu izlasēm. Latvija 3x3 basketbolisti finālturnīrā nebija pārstāvēti. Latvijas vīriešu izlase - Artūrs Dušelis, Sandis Silavs, Toms Straudovskis un Artūrs Kramiņš - jūnijā Andorā notikušajā kvalifikācijas turnīra izšķirošajā cīņā par ceļazīmi uz finālturnīru ar 19:21 zaudēja Čehijai. Savukārt Latvijas sieviešu izlase uz kvalifikācijas turnīru nedevās 28. jūnijā Stambulas lidostā notikušā terorakta dēļ.

Bukarestē vīriešu finālā Slovēnija ar 19:17 pārspēja Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 Pasaules ranga līdera Dušana Domoviča Buluta pārstāvēto Serbijas valstsvienību. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts slovēnis Gašpers Ovniks, kurš finālā guva astoņus punktus. Spēlē par bronzas medaļām Nīderlande ar 22:16 uzveica Krieviju.

Arī Ungārijas sieviešu izlase aizvadīja lielisku turnīru, uzvarot visās piecās spēlēs. Finālā Ungārija ar 21:14 pārspēja čempionāta saimnieces rumānietes. Par sacensību vērtīgāko spēlētāju tika atzīta finālā deviņus punktus guvusī Dora Medģesī. Cīņā par bronzas medaļām Krievija ar 15:13 uzveica Šveici.

Eiropas 3x3 basketbola sezona turpināsies no 9. līdz 11. septembrim Ungārijas otrajā lielākajā pilsētā Debrecenā, kur notiks Eiropas 3x3 U18 čempionāts. Latvija šajā turnīrā būs pārstāvētā ar puišu izlasi, kurā spēlēs Roberts Dembskis, Edgars Lācis, Arvīds Dambenieks un Kristaps Brēmers. Komandu trenēs Normunds Feierbergs.

Informāciju sagatavoja Renārs Buivids

Eiropas 3x3 basketbola čempionāta rezultāti:
2016 FIBA 3x3 European Championships |...

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!