Logo

Sestdien Rīgā U18 izlases startēs Eiropas 3x3 kausa kvalifikācijā

Sestdien Rīgā U18 izlases startēs Eiropas 3x3 kausa kvalifikācijā

Šīs nedēļas nogalē, 5. un 6. augustā Rīgā, pie Brīvības pieminekļa Latvijas U18 izlases puiši un meitenes startēs Eiropas 3x3 basketbola kausa izcīņas kvalifikācijas sacensībās, cīnoties par ceļazīmēm uz 1. – 3. septembrī Debrecenā (Ungārija) notiekošo finālturnīru.

28 valstu kopumā 52 komandas sacentīsies divos kvalifikācijas turnīros – ne tikai Rīgā, bet arī Ungārijas pilsētā Šolnokā. Latvijas galvaspilsētas centrā 15 puišu komandas cīnīsies par sešām ceļazīmēm, bet 12 meiteņu vienības – par piecām vietām finālturnīrā.

Latvijas U18 puišu izlase – Aivars Dambis, Edvards Reinis Mežulis, Rodrigo Būmeisters, Teodors Bergmanis – atbilstoši FIBA 3x3 basketbola Pasaules rangam iekļauti B apakšgrupā, kur sacentīsies ar Krieviju, Īriju un Baltkrieviju. Pēc apļa turnīra divas labākās izlases iekļūs ceturtdaļfinālā. Latvieši sestdien plkst. 16:30 spēlēs ar Īriju, plkst. 17:50 – ar Krieviju un plkst. 19:20 - ar Baltkrieviju.

Latvijas U18 meiteņu izlase – Annija Skārleta Ķergalve, Diāna Dude, Ligita Līva Golovko, Elīna Pabērza – A apakšgrupā mērosies spēkiem ar Baltkrieviju un Nīderlandi. Divas labākās izlases iekļūs ceturtdaļfinālā. Sestdien, plkst. 16:50 Latvija sacentīsies ar Nīderlandi, bet plkst. 18:20 – ar Baltkrieviju.

Līdz šim Eiropas kausa izcīņa U18 izlasēm tika saukta par Eiropas čempionātu. Latvija bija pārstāvēta abu Eiropas čempionāta finālturnīros – 2015. gadā Minskā (Baltkrievija) un 2016. gadā Debrecenā (Ungārija).

Pirmajā Eiropas čempionātā Latvijas puiši (Miks Antoms, Reinis Morics, Roberts Dembskis, Toms Upe) apakšgrupu turnīrā ar 15:13 pārspēja Armēniju, ar 13:15 zaudēja Itālijai, bet ar 21:20 uzveica Beļģiju. Trīs izlases guva pa diviem panākumiem trijos mačos, un vietu secību noteica gūto punktu summa visās apakšgrupas spēlēs. Latvija palika 3. vietā un nekvalificējās izslēgšanas turnīram. Tā tika klasificēta devītajā vietā 16 izlašu konkurencē.

Robertam Dembskim bija iespēja spēlēt arī otrajā Eiropas čempionāta finālturnīrā. Dembskis kopā ar Kristapu Brēmeru, Edgaru Lāci un Arvīdu Dambenieku Rīgas kvalifikācijas turnīrā izcīnīja otro vietu un ieguva ceļazīmi uz Debrecenu. Pēdējā brīdī pirms došanās uz Ungāriju Dembskis saslima, un viņa vietu ieņēma Kristaps Salmiņš. Finālturnīra apakšgrupā Latvijas puiši piedzīvoja divus zaudējumus – ar 14:21 no Turcijas un 14:16 no Ungārijas. Latvija tika klasificēta desmitajā vietā 12 komandu konkurencē.

Eiropas U18 kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēles uz Centrālā laukumā būs redzamas FIBA 3x3 basketbola “Youtube” kanālā. Abas Latvijas komandas visus mačus aizvadīs uz Centrālā laukuma.

Informāciju sagatavoja Latvijas Basketbola savienības 3x3 koordinators Renārs Buivids.

Attēlā: Latvijas U18 izlases meitenes pēc uzvaras “Sprite Streetball” – Igaunijas čempionāta – noslēguma posmā “Tallinn Open”.

Publicitātes foto

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!