Logo

Ventspilī veikts spilgts ieraksts Latvijas 3x3 basketbola vēsturē

Ventspilī veikts spilgts ieraksts Latvijas 3x3 basketbola vēsturē
Latvijas 3x3 basketbola vēsturē pirmajā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres kvalifikācijas turnīrā – “Ghetto Basket Ventspils Challenger” – 28. un 29. jūlijā astoņu valstu kopumā 16 komandu konkurencē triumfēja Latvijas 3x3 valstsvienības un “Ghetto Basket” izlases kvartets – Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars. Finālā ar “Rīgas” vārdu startējušā vienība pārspēja trīskārtejos pasaules čempionus serbus no pašreiz pasaules ranga pirmās komandas “Novi Sad”.

Ja 2017. gadā Latvijas 3x3 basketbols pārsteidza Eiropu, kad tieši Lasmanis, Miezis, Krūmiņš un Čavars Amsterdamā (Nīderlande) izcīnīja Eiropas kausu, ceļā uz čempionu titulu apspēlējot arī minēto Serbijas valstsvienību, tad šogad mūsu valsts kļuvusi par FIBA Pasaules tūres kvalifikācijas sacensību rīkotāju, Ventspilī izspēlējot divas ceļazīmes uz Lozannas (Šveice) posmu un sadalot 20 000 ASV dolāru lielo balvu fondu.

“Ghetto Basket Ventspils Challenger” tika aizvadīts pēc sacensību saimniekiem tīkamā scenārija, jo spraigās cīņās par čempioniem kļuva tieši pašmāju labākie 3x3 basketbolisti “Rīga”, kuri finālā ar 21:17 apspēlēja favorītus serbus. “Novi Sad” pirmā vieta FIBA pasaules komandu rangā nav tikai statistika, jo Dušans Buluts, Dejans Majstorovičs, Marko Savičs un Marko Zdero šā gada jūnijā Filipīnās kļuva par trīskārtējiem pasaules čempioniem, bet 22. jūlijā Saskatūnā (Kanāda) serbi vēlreiz apliecināja savu meistarību, uzvarot Pasaules tūres pirmajā posmā. Ventspilī Zdero vietā cīņās devās Ungārijas 3x3 basketbola labākais spēlētājs Tamašs Ivosevs.

Ventspils “Challenger” ranga pirmo divu vietu īpašnieces – “Novi Sad” un “Rīga” – ceļā uz finālu bija uzvarējušas pa četrām spēlēm. Turnīra izšķirošajā spēlē, kura nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ notika sporta hallē “Pārventa”, abas komandas pabija vadībā, bet cīņas izskaņā pārāki tomēr bija latvieši, uzvaras tālmetienu realizējot Edgaram Krūmiņam. “Rīgai” šosezon šis ir trešais čempionu tituls “Challenger” sērijas turnīros. Līdz šim notikušajos 17 turnīros pa trijām reizēm uzvarējušas tikai “Rīga”, “Liman” (Serbija) un “Piran” (Slovēnija).

Par “Ghetto Basket Ventspils Challenger” vērtīgāko spēlētāju tika atzīts ventspilnieks Kārlis Pauls Lasmanis, ar komandas uzvaru un individuālo atzinību iepriecinot turpat tribīnēs esošo dzimšanas dienas gaviļnieku, tēvu Uģi Lasmani. Olimpiskajam airētājam un bijušajam profesionālajam basketbolistam Uģim Lasmanim bija iespēja savā 51. dzimšanas dienā izmēģināt spēkus jaunajā olimpiskajā sporta veidā 3x3 basketbolā, sacenšoties vienā trio ar svarcēlāju Rebeku Kohu un BK “Ventspils” basketbolistu Ronaldu Zaķi. Pretī viņiem stājās Kārlis Pauls Lasmanis, olimpiskais bobslejists Gatis Gūts un BK “Ventspils” bijušais spelētājs Aksels Vairogs.

Turnīra simboliskajā izlasē tika iekļauti Nauris Miezis (“Rīga”), Dušans Buluts (“Novi Sad”) un Mintauts Bulanovs (“Kaunas”).

Lai arī pirmās divas vietas izcīnīja “Rīga” un “Novi Sad”, taču “Ghetto Basket Ventspils Challenger” izspēlētās divas ceļazīmes uz Lozannas (Šveice) Pasaules tūres posmu viņi neizmantos, jo jau ir šā turnīra dalībnieku pulkā. Līdz ar to uz Lozannu brauks abas pusfinālā zaudējušās komandas – Slovēnijas “Kranj” un Lietuvas “Kaunas”.

Latviju šajā turnīrā kopumā pārstāvēja četras komandas. “Mārupe LSA” (Artūrs Kramiņš, Nils Ozoliņš, Toms Straudovskis, Armands Seņkāns) izcīnīja 10. vietu, “Grīziņkalns Ghetto Fam” (Verners Kohs, Andris Justovičs, Roberts Pāže, Linards Jaunzems) - 11. vietu, “Krāslava” (Edgars Gribs, Arnis Bebrišs, Aivars Stikuts, Artūrs Suhanovs) – 16. vietu.

“Ghetto Basket” sezonas turpinājums ceturtdien, 2. augustā Rīgā, Grīziņkalnā, bet sestdien, 4. augustā Alūksnē Pro grupas komandas sacentīsies par ceļazīmi uz Igaunijas “Quest” sērijas finālturnīru “Tallinn Open”. 11. augustā Igaunijas galvaspilsētā notiks cīņa par vienu ceļazīmi uz Lozannas “Masters” kvalifikācijas turnīru. Pašreiz skaidrs, ka Tallinā spēlēs vismaz viena komanda no Latvijas – “LSA”. Iespējams, ka Alūksnē tai pievienosies vēl kāda mūsu valsts pārstāve, 4. augustā Alūksnē pārspējot daudzos ciemiņus no Igaunijas.

Projekts tiek līdzfinansēts ar Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Sports” programmas finansiālo atbalstu. Par projekta saturu pilnībā ir atbildīgi tās autori un neatspoguļo Eiropas Komisijas un Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūras oficiālo viedokli.

„Ghetto Games festivāls” organizatori: biedrība “STREETBASKET”.

„Ghetto Games festivāls” galvenie partneri: Ventspils pilsētas dome, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Rīgas Brīvostas pārvalde, Latvijas Nafta.

„Ghetto Games festivāls Ventspilī” atbalsta:  Latvijas Basketbola savienība, Maxima, PF “Ķekava”, Latvijas Tautas Sporta asociācija, Būvniecības ABC, Mangaļi, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Jaunatnes valsts programma.

Informatīvi atbalsta:Izdevniecība "Rīgas Viļņi”, Sporta Avīze, Vides reklāma "JCDecaux", Radio TEV, TV24.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!