Logo

U17 izlase: pieredzes skola Latvijas – Igaunijas līgā, PK izloze 6.martā

U17 izlase: pieredzes skola Latvijas – Igaunijas līgā, PK izloze 6.martā

Latvijas U17 meiteņu izlase (2001. dzimšanas gads) Latvijas – Igaunijas līgas Starptautiskajā grupā starpfinišu pēc pirmajiem diviem apļiem sasniegusi ar 5 uzvarām 12 spēlēs. Komandas galvenais mērķis –  jūlijā Minskā paredzētā U17 FIBA Pasaules kausa izcīņa, kurā Latvija būs pārstāvēta jau otro reizi pēc kārtas. Pasaules kausa grupu izloze notiks 6. martā.

Uz basket.lv jautājumiem atbild U17 izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks.

Sportiskais rezultāts apmierina?

Uzvarēt gribam katrā spēlē, tomēr tabulā ierakstītā bilance patlaban nav galvenais. Vairākas izlases kandidātes pagaidām spēlē savās klubu komandās, sastāvu ietekmē savainojumi, tāpēc pagaidām nevienu spēli neesam aizvadījuši labākajā virknējumā. Tas, iespējams, atņēma vēl kādu uzvaru. Bet, neatkarīgi no sastāva, katrā treniņā cenšamies strādāt uz individuālo meistarību, domājot par ilgtermiņa efektu.

Šim aspektam uzmanību pievērsi arī pērn...

... un šogad cenšos to darīt vēl vairāk! Katra spēle palīdz novērtēt gan progresu, gan vēl darāmās lietas. Kopā ar saviem palīgiem Jāni Nešporu un Kristu Pīternieku apkopojam šo informāciju. Ir plāns sagatavot īpašu materiālu gan pašām spēlētājām, gan treneriem sporta skolās. Ar video, kur var redzēt tipiskākās kļūdas gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, ar ieteikumiem to novēršanai.

Laika pietiek?

Gribētos, lai tā būtu vairāk, bet spēlētājām slodze ir liela. Decembra beigas iedevām brīvas, kaut arī bija ideja piedalīties U16 un U18 izlašu treniņnometnē Salaspilī. Lai dāmas atvelk elpu. Dažas mūsu komandas spēlētājas gan uzaicinātas U18 izlasā un, iespējams, piedalīsies Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā.

Lielākās problēmas komandas spēlē?

Saspēles vadītājas postenī meklējam pienācīgu aizvietotāju Jetei Nullei. Kad Jete potītes savainojuma dēļ izgāja no ierindas, šajā pozīcijā parādījās lielas problēmas. Garajā galā neesam bagāti auguma centimetriem, toties netrūkst enerģijas, cīņassspara, kas palīdz vismaz daļēļi šo mīnusu kompensēt. Uz šiem trumpjiem liekam cerības arī cīņā ar pasaules labākajām komandām.

Vai “pieteikušās” arī meitenes, kuras pērn nebija U16 izlases kandidātu lokā?

Ir interesantas spēlētājas, kuras var izcīnīt vietu sastāvā – ja sapratīs savus trūkumus un cītīgi strādās, lai tos novērstu. Fiziskā sagatavotība, tehnika, taktikas izpratne – visos aspektos ir, ko darīt. U17 izlases starts Latvijas – Igaunijas līgā daudzām ir laba platforma pieteikumam. Var izmantot brīdi, kad izlases kandidātes spēlē Itālijā (Laura Meldere), RSU (Evelīna Fricsone), LU (Robija Vīksne), Liepājas (Paula Kļeščova), Daugavpils (Laura Baltace) un Saldus (Raivita Koreņika) komandās. Gaidām atpakaļ arī komandas kapteini Anitu Miķelsoni, kura rehabilitējas pēc Eiropas čempionāta laikā gūtās ceļgala traumas un Rīgas spēlēs jau palīdz partnerēm, atbbalstot viņas uz rezervistu soliņa. Sekošu spēlētāju sniegumam sezonas laikā gan pieaugušo sacensībās, gan arī Jaunatnes līgā. Īpaši izslēgšanas spēlēs, kad jāspēj likt lietā meistarību paaugstinātas spriedzes apstākļos – gluži, kā tas būs Pasaules kausa izcīņā.

Gatavošanās plāns Pasaules kausa turnīram jau gatavs?

Vispārējos vilcienos. Diemžēl kavējas Pasaules kausa grupu izloze, kas notiks tikai 6. martā. Tāpēc vairāki potenciālie sāncenši netsiedz apstiprinā līdzdalību pārbaudes spēlēs. Ieceres ir nopietnas – gribam uz vasarā Liepāju atvest komandas ar skaļiem vārdiem.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!