Logo

U17 meitenēm vērtīga pieredze pret japānietēm

U17 meitenēm vērtīga pieredze pret japānietēm

Latvijas U17 meiteņu izlase pārbaudes spēlē zaudējaĀzijas zonas vicečempionei Japānas U17 komandai – 61:89 (6:22, 18:53, 41:73). Abas komandas vasarā piedalīsies U17 Pasaules kausa izcīņā Minskā. Otrdien, 3. aprīlī, plkst.19:30 Elektrum Olimpiskajā centrā ar japānietēm spēlēs U18 izlase.

Latvijas U17 izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks uz šo spēli bija uzaicinājis vairākas kandidātes, kuras sezonas laikā nebija komandas sastāvā spēlējušas Latvijas – Igaunijas čempionātā, savukārt ierindā vairākas spēlētājas, kuras nedēļas nogalē piedalījās sporta skolu turnīros, kā arī Itālijā spēlējošās Lauras Melderes.

Jau no pirmās minūtes Japānas komanda pārsteidza mājinieces ar darbību un domāšanas ātrumu, pārliecību un mērķtiecību. Kaut gan tehnisko kļūdu skaits bija gandrīz vienāds (13-12), latvietes pēc pretinieču kļūmēm guva 2 punktus, bet japānietes – 21. Pēc ledusaukstās dušas (18:53), Latvijas komanda lielajā pārtraukumā spēja izdarīt secinājumus un otrais puslaiks aizritēja līdzvērtīgā cīņā, abām komandām plaši manevrējot ar sastāviem. Uzlabojās arī “kļūdu punktu” bilance (visā spēlē 4-27)

Latvijas U17 izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks:

“Japānas komanda mums priekšā nolika spoguli, kurā labi varēja redzēt visus mūsu trūkumus.

Pretinieču trenere pērn vadīja Japānas U19 izlasi, kas izcīnīja 4. vietu Pasaules kausa izcīņā un viņas rokraksts – ātrs, agresīvs basketbols – bija skaidri redzams arī U17 izlases spēlē. Divos treniņos mums nebija laika mērķtiecīgi sagatavoties konkrētajai spēlei un šobrīd tas arī nebija nepieciešams. Svarīgāk, ka mēs, treneri, varējām novērtēt, kā sezonas laikā retāk redzētās kandidātes spēj iejusties šāda līmeņa basketbolā un arī meitenes pašas varēja sajust, ko var izdarīt un ko nevar.

Interesanta statistika – esam izdarījuši vienādu metienu skaitu, bet japānietēm bijuši 33 precīzi metieni no 73, bet mums 25/72. Pretinieces trāpīja arī no sarežģītām pozīcijām pāri aizsardžu rokām, mēs, īpaši pirmajā puslaikā, netrāpījām brīvus metienus. Individuālās meistarības, arī pārliecības jautājums.

Labi, ka ir iespēja laukumā tikties ar tik interesantu komandu, turklāt citas basketbola skolas pārstāvi. Un labi, ka vasarā būs tikpat vērtīgas spēles ar amerikānietēm un spānietēm. Tikai tā var reāli novērtēt, kas esam un tikai tā var progresēt.”

Dokumenti:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!