Logo

Aigars Nerips: “Atsevišķas spēlētājas pierādīja, ka var palīdzēt”

Aigars Nerips: “Atsevišķas spēlētājas pierādīja, ka var palīdzēt”

Latvijas U18 meiteņu izlase Baltijas jūras kausa izcīņas turnīrā Tallinā zaudēja Somijas U18 komandai (63:79), pārspēja Somijas otro komandu (73:66) un Igaunijas U18 izlasi (76:69), izcīnot otro vietu. Labākās spēlētājas balvu mūsu komandā saņēma Enija Vīksne.

Turnīra rezultātus un galvenās atziņas komentē Latvijas U18 meiteņu izlases galvenais treneris Aigars Nerips.

Vai U18 izlase Tallinā startēja optimālā sastāvā?

Luīze Sila palika “TTT Rīga” rīcībā un otrdien piedalījās Baltijas līgas spēlē. Vēl 4-5 basketbolistes var cīnīties par vietu komandas sastāvā.

Ko izdevās izdarīt gatavošanās procesā?

Spēli organizējām saskaņā ar taktiskajām vadlīnijām. Daļa spēlētāju tā pieradušas darboties ikdienā, daļai tā bija jauna informācija, un nestandarta situācijās radās papildus stress. Nācās lieku reizi atgādināt šķietami vienkāršas lietas, dažām nebija viegli pārorientēties spēlēšanai citā pozīcijā.

Kas izdevās un kas neizdevās turnīra spēlēs?

Ar šī gadugājuma Somijas komandu smaga spēle bija jau pirms diviem gadiem U16 grupā. Pretiniecēm bija augumu un svara pārsvars, kas sagādāja lielas problēmas gan cīņā par labākās pozīcijas ieņemšanu grozu tuvumā, gan cīņā par atlēcošajām bumbām. Bērnišķīgi aizrāvāmies uzbrukumā, dodot iespēju pretiniecēm tikt pie vieglajiem punktiem, ar vienu piespēli tiekot pāri mūsu pēdējiem aizsargiem. Un slikti izmantojām savas iespējas gūt punktus no soda laukuma, bieži nokavējot pēdējās piespēles.

Šīs problēmas par sevi atgādināja arī nākamajās spēlēs, tomēr pakāpeniski tās mazinājām, spējām atspēlēties un izcīnīt uzvaras. Stabilākās un produktīvākās bija Enija Vīksne, Raina Tomašicka (īpaši uzbrukumā) un Katrīna Ozola, bet pozitīvi tas, ka vēl vairākas spēlētājas prata uzņemties iniciatīvu un dot lielāku ieguldījumu komandas spēlē, nekā tas bijis iepriekš.

Kas darāms un izdarāms sezonas turpinājumā, gatavojoties vasarā paredzētajam Eiropas U18 čempionātam?

Cerams, klubu sezona turpināsies un meitenes savos klubos varēs pilnvērtīgi trenēties un spēlēt. Vēl uzmanīgāk sekošu visu izlases kandidātu attīstībai, lai vasarā izlases darbs būtu pēc iespējas produktīvāks.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!