Logo

Ainārs Čukste: “Cerības attaisnoja gan līderes, gan viss pirmais piecnieks”

Ainārs Čukste: “Cerības attaisnoja gan līderes, gan viss pirmais piecnieks”

Latvijas U18 meiteņu izlase Baltijas jūras kausa izcīņas turnīrā Tallinā uzvarēja Somijas (93:81), Zviedrijas (77:59) un Igaunijas (80:61) juniores, izcīnot 1. vietu. Individuālās balvas saņēma Laura Meldere (turnīra vērtīgākā spēlētāja) un Jete Nulle (labākā Latvijas komandā).

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Ainārs Čukste:

“Cerības attaisnoja abas līderes – saspēles vadītāja Jete Nulle un centra spēlētāja Laura Meldere, kopumā līmenī bija viss pamatpiecnieks – arī Paula Kļeščova, Eva Indriķe un Anita Miķelsone. Daudzām uz maiņu gājušajām bija labas epizodes, tomēr pietrūkst stabilitātes, tāpēc spēļu gaitā bija snieguma svārstības.

Vērtīgākā noteikti bija spēle ar Somijas izlasi. Pretinieces labi sedza, ļoti nopietnas problēmas sagādāja viņu centra spēlētāja Avaka Kuiera, kura jau spēlējusi nacionālajā izlasē (mačā ar Zviedriju divreiz izcēlās ar slam dunk). Taču pašām izdevās labi trāpīt un iniciatīva gandrīz visu laiku bija mūsu rokās.

Laura Meldere pelnīti saņēma turnīra vērtīgākās spēlētājas balvu. Kļuvusi komunikablāka gan laukumā, gan ārpus tā, var produktīvi nospēlēt ilgākus spēles fragmentus nekā iepriekš. Varētu vēlēties, lai klubā Itālijā būtu mērķtiecīgāks treniņprocess. Laura piedalās Venēcijas “Umana Reyer” pieaugušo komandas treniņos, taču tajos lielākais uzsvars tiek likts uz gatavošanos nākamajai spēlei, tāpēc jaunās bieži paliek malā. Pie spēļu prakses viņa tik tikai jauniešu komandā. Tomēr kopumā Laura ir apmierināta ar karjeras attīstību.

U18 izlases kandidātu lokā ir vairākas 2002. gadā dzimušās spēlētājas, kuras dažādu iemeslu dēļ šoreiz nepiedalījās. Sekošu līdzi, kā meitenēm veiksies sezonas turpinājumā. Neceru uz milzīgiem pārsteigumiem, tomēr junioru vecumā visām ir iespēja progresēt un cīnīties par vietu izlasē.”

U18 meitenes: Jete Nulle, Flēra Vīnerte, Katrīna Smilga (“Rīga/Rīdzene), Una Šteinharde, Eva Indriķe (BK “Kolibri”/47.vsk.), Evelīna Fricsone, Anita Miķelsone, Laura Meldere (“Rīga/TTP-1”), Paula Kļeščova, Daniela Grigorjeva (Liepājas SSS), Juta Harčenko (Daugavpils), Dagne Apsīte (Saldus). Galvenais treneris – Ainārs Čukste, treneris – Aigars Nerips.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!