Logo

Jaunatnes izlasēm Eiropas čempionātu vietā būs FIBA turnīri

Jaunatnes izlasēm Eiropas čempionātu vietā būs FIBA turnīri

Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas zonas (FIBAEurope) valde neklātienes sēdē otrdien, 11. maijā, nolēma 2021. gada Eiropas jaunatnes čempionātus aizstāt ar neoficiālām sacensībām.

Gatavojot lēmumu, FIBAEurope sarīkoja neklātienes sanāksmi ar visu 50 nacionālo federāciju pārstāvjiem. Absolūtais vairākums dalībnieku uzskatīja, ka pandēmijas apstākļos būtu neiespējami kvalitatīvi sarīkot Eiropas jaunatnes čempionātus visās tradicionālajās grupās, kurās piedalītos 16 līdz 24 komandas, turklāt ar nepilngadīgu personu lielu īpatsvaru.

Lai saglabātu Eiropas jaunatnes čempionātu sistēmu un nediskriminētu valstis, kurās epidemioloģiskā situācija ir vissarežģītākā, gan FIBAEurope Jaunatnes komisija, gan Sacensību komisija atbalstīja oficiālo Eiropas jaunatnes čempionātu atcelšanu visās vecuma grupās. Vienlaikus atbalstīta iniciatīva FIBAEurope paspārnē rīkot jaunatnes izlašu turnīrus, kuros piedalīšanās būs brīvprātīga un rezultāti neietekmēs sadalījumu divīzijās 2022. gada čempionātos. Sportiska nozīme būs tikai U16 grupas turnīriem, kuros tiks noskaidrotas Eiropas pārstāves 2022. gada U17 Pasaules kausa izcīņā.

Eiropas jaunatnes čempionātos šovasar jāstartē 2001. (U20), 2003. (U18) un 2005. (U16) gadā dzimušajiem basketbolistiem un basketbolistēm. Meiteņu konkurencē visās trijās grupās un puišu U16 grupā Latvija būtu pārstāvēta A divīzijā, bet puiši U18 un U20 grupās spēlētu B divīzijā.

Valdes akceptētais priekšlikums paredz komandas sadalīt grupās pa sešām, katrai garantējot piecas spēles. Grupas tiks izveidotas pēc pieteikumu saņemšanas, ņemot vērā rangu tabulu. Šāda kārtība palielina iespēju, ka arī Latvijas U18 un U20 puišu izlases varētu spēlēt kopā ar Eiropas labākajām komandām.

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss:

“LBS jau kopš janvāra nodrošina iespējas trenēties mūsu jaunatnes izlašu dalībniekiem un dalībniecēm, vismaz daļēji mazinot “Covid-19” negatīvo ietekmi uz jaunatnes sportu. FIBAEurope lēmums atcelt Eiropas čempionātus ir saprotams, jo vairākas valstis oficiāli paziņojušas, ka neredz iespēju šovasar izveidot savas komandas. Tomēr FIBAEurope paredzētās alternatīvās sacensības būs labs risinājums, lai uzturētu jauno spēlētāju attīstības procesu. Vienlaikus turpinām gatavoties jūlija sākumā Rīgā un Daugavpilī paredzētajai U19 Pasaules kausa izcīņai, kas notiks saskaņā ar FIBA pasaules organizācijas plāniem.”

FIBA U19 Pasaules kausa izcīņā startēs 2002. gadā dzimušie jaunieši. Latvijas komandu turnīram gatavo galvenais treneris Nikolajs Mazurs. No 3. līdz 7. jūlijam B grupas turnīrā Daugavpilī Latvijas izlases pretinieki būs Puertoriko, Irānas un Serbijas jaunie basketbolisti, bet astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu A grupas vienību (Kanāda, Lietuva, Senegāla, Japāna). No 9. līdz 11. jūlijam Rīgā notiks izslēgšanas spēles par 1.-8. un 9.-16. vietu.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!