Logo

2018. gadā Latvijā notiks Eiropas U18 čempionāts basketbolā

2018. gadā Latvijā notiks Eiropas U18 čempionāts basketbolā

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) Latvijas Basketbola savienībai piešķīrusi tiesības 2018. gada vasarā rīkot Eiropas U18 čempionātu puišu komandām (2000./2001. dzimšanas gads). 

Lai rīkotājiem būtu vairāk laika kvalitatīvi sagatavoties, FIBA mainījusi jaunatnes čempionātu organizēšanas noteikumus, dodot iespēju interesentiem pieteikties gadu iepriekš. Latvijas Basketbola savienība kā pirmā uz tiesībām 2018. gadā rīkot Eiropas U18 čempionātu puišiem pieteicās jau pagājušajā vasarā, taču FIBA lēmumu aizkavēja 2016. gada Eiropas čempionāta pārcelšana uz pagājušā gada beigām.

Paredzams, ka pirmā posma spēles notiks Liepājā, Valmierā vai Ventspilī, bet izslēgšanas turnīra mači – Rīgā. Galīgais lēmums par norises vietām tiks pieņemts pēc konsultācijām ar pašvaldībām un Nacionālo sporta padomi.

Latvijas U18 izlasei, kā rīkotājvalsts pārstāvei garantētas tiesības piedalīties 2018. gada turnīrā, neatkarīgi no vietas, ko mūsu komanda ieņems 2017. gada Eiropas U18 čempionātā.

Eiropas čempionātu prestižākajā vecuma grupā Latvija rīkos trešo reizi. 2012. gadā Liepājā risinājās pirmā un otrā posma spēles (fināldaļa notika Lietuvas galvaspilsētā Viļņā). 2013. gadā Liepājā, Ventspilī un Rīgā notika viss U18 čempionāts, kurā Latvijas komanda ar Kristapu Porziņģi un Anžeju Pasečniku priekšgalā izcīnīja 4. vietu. 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!