Logo

Artūrs Visockis-Rubenis: “Šim panākumam jākļūst par atsperi, nevis augstāko punktu”

Artūrs Visockis-Rubenis: “Šim panākumam jākļūst par atsperi, nevis augstāko punktu”

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis pēc Eiropas junioru čempionāta finālspēles uzsvēra komandas saliedētības lielo nozīmi un izteica cerību, ka junioru turnīrā gūtais panākums spēlētājiem nebūs karjeras augstākais punkts.

“Līdz Eiropas čempionāta sudraba medaļām tika veikts garš un sarežģīts ceļš, kurā bija gan šaubas, gan dažādi pārbaudījumi. Kad mani apstiprināja par galveno treneri, pirmais darbs bija nokomplektēt uzticamu profesionālo palīgu komandu. Katrs – mani tuvākie palīgi Gatis Melderis, Gunārs Gailītis, Roberts Zeile, fiziskās sagatavotības treneris mans brālis Ēriks Visockis, fizioterapeite Kristīne Pelše – bija savā vietā. Arī Ainars Bagatskis, ar kuru pērn izveidojās labs kontakts vīriešu valstsvienībā. Visi nāca ar savām idejām un vērtējumiem. Daļu izmantoju, daļu nē, bet tas bija ļoti produktīvs komandas darbs.

Līdzīgi veidojām arī sastāvu. Zināju, kā kuru spēlētāju gribu izmantot un centos panākt, lai katrs zinātu savu lomu komandā un būtu gatavs to izpildīt. Izdevās – komandā nebija sūdabrāļu – tie, kuri spēlēja mazāk, kurināja emocijas uz soliņa un nodrošināja labu gaisotni treniņos. Komanda bija ļoti labi sabalansēta, un savu dalu darba izdarīja visi – gan tie, kuri izcēlās ar gūtajiem punktiem, gan tie, kuri izcili strādāja aizsardzībā.

Sākot gatavoties, pirmajā sapulcē runājām, ka mūsu mērķis ir izcīnīt medaļas. Pēc tam šai tēmai vairs nepieskārāmies, koncentrējoties tuvākajiem uzdevumiem, kas jāpaveic, lai šo mērķi sasniegtu. Katru dienu centāmies izmantot, lai kļūtu labāki. Soli pa solim. Līdz finālspēlei.

Spēlei ar Serbiju centāmies gatavoties, kā citām cīņām. Centāmies ignorēt tos, kas, labu vēlot, sūtīja ziņas, ka esam jau paveikuši lielu darbu. Gribējām no šī apelsīna izspiest visu sulu.

Zinājām, ka būs darīšana ar lielu fizisko pārspēku, bet tikai laukumā pa īstam sapratām, ko tas nozīmē. Tāpēc sākums neizdevās, atdevām iniciatīvu, nespējām apturēt serbu centrus. Pēc tam ar milzīgu pašatdevi, cīņassparu un ticību sev izdevās izlīdzināt spēles gaitu un atjaunot intrigu.

Objektīvi izvērtējot spēkus, finālā varējām uzvarēt tikai ar uzbrukumu. Lai apturētu serbus aizsardzībā, spēka bija par maz, tāpēc mērķtiecīgi gājām uz to, lai iemestu vairāk par viņiem. Daudz spēlējām ar mazo sastāvu, un šāda taktika  attaisnojās, jo guvām 90 punktus. Un bija situācijas, ka pietrūka viena precīza metiena, lai vēl vairāk saasinātu intrigu. Visu cieņu pretiniekiem, kuri izturēja līdz galam. Tomēr arī mēs atstājām laukumu kā uzvarētāji un varam izbaudīt izcīnītās sudraba medaļas.

Gatavojoties čempionātam un spēlēs paveicām milzīgu darbu un svarīgā brīdī tikām atalgoti ar veiksmes palīdzību. Bez tās sportā neiztikt. Īpaši šajā turnīrā, kur starp medaļām un 14. vietu bija ļoti niecīga atšķirība. Grieķijai bija ļoti laba komanda, taču, netikusi pirmajā astoņniekā, tā salūza.

Pirms diviem gadiem, kad U16 čempionātā finišējām 11. vietā, teicu, ka daudziem spēlētājiem ir labas perspektīvas progresēt. Tagad var teikt, ka daudziem progress bijis pat straujāks, nekā gaidīju. Daudziem ir iespējas spēlēt profesionāli, un tikai no pašiem būs atkarīgs, kādā līmenī. Šim panākumam jākļūst par atsperi turpmākai karjeras attīstībai, nevis tās augstāko punktu.”

Latvijas U18 izlase Eiropas čempionātā

Vārds un uzvārds Poz. Dzimis Aug. Klubs'2018 Sporta skola
Artūrs Žagars  1.  2000  188  Joventut-2 (ESP)  Rīga/DSN 
Ojārs Bērziņš  1.  2001  192  Valmiera/ORDO  Rūjiena - Valmiera 
Artūrs Kurucs  2.  2000  192  Baskonia-2 (ESP) Cēsis - Rīga DSN 
Valters Vēveris  2.  2000  188  Valmiera Glass VIA  Valmiera 
Kristaps Ķilps  2.  2001  193  Ventspils Augstskola  Ventspils 
Dāvids Vīksne  3.  2000  195  Valmiera/ORDO  Sigulda-Cēsis-Valmiera 
Adrians Šnipke  3.  2000  192  Latvijas Universitāte  BS Rīga 
Oskars Hlebovickis  3.  2000  200  VEF skola  Ogre - VEF skola 
Anrijs Miška  4.  2000  207  Valmiera/ORDO  Rūjiena - Valmiera 
Armands Berķis  4.  2000  205  Betsafe/Liepāja  Jelgava-VEF skola-Liepāja 
Mārcis Šteinbergs  4.  2001  202  BS Ogre  Ogre   
Edvards Mežulis  5.  2000  204  Latvijas Universitāte  BS Rīga 
Vadība  
Artūrs Visockis-Rubenis Galvenais treneris
Gatis Melderis Treneris
Roberts Zeile Treneris
Gunārs Gailītis Treneris
Ainars Bagatskis Konsultants
Ēriks Visockis Fiziskās sagatavotības treneris
Kristīne Plūme Fizioterapeite

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!