Logo

Helmanis: "Sāpīgi jūtam Basketbola akadēmijas trūkumu"

Helmanis:

Latvijas U18 izlase puišu izlase (1999./2000. dzimšanas gads) Baltijas kausa izcīņas pēdējā kārtā zaudēja Igaunijas vienībai – 71:75 (16:26, 36:48, 49:64) un turnīrā finišēja ceturtajā vietā.

U18 puišu izlases galvenais treneris Uvis Helmanis:

“Neizdevās izcīnīt vismaz vienu uzvaru, kas būtu ļoti noderējusi pārliecības vairošanai. Taču viskvalitatīvākā spēle izdevās šodien pret turnīra uzvarētājiem Igaunijas basketbolistiem. Tas liecina, ka fiziski varam izturēt trīs dienas pēc kārtas u komandas sniegums pakāpeniski uzlabojas.

Katrā spēlē bija savi veiksminieki, bet nevienam nav stabilitātes. Labākā spēlētāja balvu komandā saņēma Niks Salenieks – par centību, agresivitāti un progresēšanu. Bet mūsu galvenais ierocis ir un paliek kolektīvais cīņasspars.

Rīgā vēl būs daži treniņi un pārbaudes spēle ar kādu no Latvijas komandām. Trešdien nosauksim sastāvu, kas dosies uz sestdien, 28. jūlijā, Bratislavā startējošo Eiropas čempionātu.

Turnīra rezultāti parāda virzienu, kādā jāstrādā. Igaunijas un Somijas junioru komandas sezonas garumā trenējas un spēlē kopā, dažādu vecumu izlases strādā pēc vienādiem principiem. Jā, igauņiem šajā vecumā ir arī spilgti talanti, kas spēlē Spānijā un Itālijā, bet komandas kodols ir kopā Igaunijas līgā. Arī mums bija šāds projekts – Basketbola akadēmija, as pēdējā laikā netiek īstenots. Pie tā ar steigu jāatgriežas.”

Baltijas kausu ieguva Igaunijas izlase, kas uzvarēja visās trijās spēlēs (Lietuvu ar 73:70). Otrajā vietā Somijas juniori, kas ar 70:69 pieveica Lietuvas izlasi. Latvija – ceturtā.

Latvijas U18 izlase Tallinā: Dāvis Atelbauers (Ogres BS), Niks Salenieks (BJBS “Rīga/DSN”), Edgars Kaufmanis, Māris Ramanis (abi – Valmiera), Rainers Hermanovskis (Valmiera – “VEF skola”), Francis Gustavs Lācis (BJBS “Rīga/Rīdzene” – “VEF skola”), Gustavs Kārlis Kampuss, Kristaps Vītoliņš (abi BJBS “Rīga/Rīdzene”), Niks Niklāvs Višņēvičs (BJBS “Rīga”), Matīss Koļesinskis (Jēkabpils), Dāvids Vīksne (Sigulda – Cēsis – Valmiera), Anrijs Miška (Rūjiena – Valmiera – “Fuenlabrada”), Armands Berķis (Jelgava – “VEF skola” – “St.James HS”).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!