Logo

U18 izlase: ar Tallinas pieredzi uz jaunatnes Eirolīgas kvalifikāciju

U18 izlase: ar Tallinas pieredzi uz jaunatnes Eirolīgas kvalifikāciju

Sakarā ar U18 izlases galvenā trenera Jāņa Gailīša aizņemtību klubā, Baltijas jūras kausa izcīņā juniorus cīņā vadīja viņa palīgs Raimonds Feldmanis:

“Dažādu iemeslu dēļ Tallinā ierindā nebija četri spēlētāji no pamatpiecnieka, kādā pirms pusotra gada komanda parasti sāka spēles Eiropas kadetu čempionātā. Rodions Kurucs un Kristers Zoriks ārstē savainojumus, Artūrs Strautiņš un Roberts Blumbergs bija aizņemti savos klubos. Līdz ar to citiem puišiem bija iespēja iejusties līderu lomās un parādīt sevi jaunā kvalitātē.

Tallinā nospēlējām piecus labus puslaikus no sešiem, vienīgo neveiksmi piedzīvojot otrajā puslaikā pret Somiju, kad ļāvām pretiniekiem iekrāt lielu pārsvaru (puslaiks 35:35, galaiznākumā 60:85). Netikām galā ar somu agresīvo aizsardzību, spēle pajuka. Tādi zaudējumi veido vērtīgu pieredzi. Izdarījām secinājumus, un nākamajos mačos ar zviedriem un igauņiem nospēlējām stabilāk un labāk.

Turnīrā bija gan veiksminieki, gan spēlētāji, kuriem šoreiz neizdevās izmantot savas iespējas. Komandas balsts cīņā pie groziem bija Kārlis Garoza, no labākās puses sevi parādīja Toms Upe, kurš veiksmīgi spēlēja pats un kā kapteinis spēja savilkt kopā komandu. Labi darbojās ogrēnietis Niks Jansons un iepriekš kadetu čempionātā nespēlējušais liepājnieks Kārlis Grigaļūns, kuram, izskatās, gājuši labumā treniņi pieaugušo komandā Uvja Helmaņa vadībā.

Nākamā iespēja pierādīt sevi junioru izlases kandidātiem būs nedēļas nogalē Kauņā. Jaunatnes Eirolīgas kvalifikācijas turnīrā “VEF skolas” spēlētājiem Tomam Upem, Kārlim Garozam, Nikolajam Zotovam, Maksimam Hudinam, kā arī divus gadus jaunākajiem Gintam Zomerfedam un Armandam Berķim, pievienosies arī Roberts Dembskis, Ralfs Tipāns (abi BJBS “Rīga/DSN”), Kārlis Grigaļūns (Liepāja), Leonards Miglinieks (BJBS “Rīga”), Niks Jansons un Matīss Sīviņš (abi Ogres BS). Grupas turnīrā spēlēsim ar Prāgas “USK Future Stars”, Parīzes INSEP (faktiski: Francijas izlase, kam zaudējām Eiropas kadetu čempionāta finālspēlē) un Viļņas “Lietuvos rytas”. Ja izcīnīsim pirmo vai otro vietu, svētdien būs finālspēle. Lai kāds būs iznākums, šāda pieredze būs ļoti vērtīga.”

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!