Logo

U18 puiši Eiropas čempionātā: katra spēle būs izšķiroša

U18 puiši Eiropas čempionātā: katra spēle būs izšķiroša

Latvijas U18 puišu basketbola izlase (1998.dzimšanas gads un jaunāki) galvenā trenera Raimonda Feldmaņa vadībā piektdien plkst.15:15 pēc Latvijas laika Turcijas pilsētā Samsunā sāks Eiropas U18 čempionāta pirmo spēli ar Lietuvas komandu. C apakšgrupas turnīrā Latvijas junioru pretinieki vēl būs Izraēlas (sestdien plkst.15:15) un Bosnijas un Hercegovinas (svētdien plkst.19:45) basketbolisti. Divas labākās komandas turpinās cīņu par medaļām un ceļazīmi uz pasaules U19 čempionātu, divas pārējās komandas cīnīsies par 9.-16.vietu.

SASTĀVS. Komandā iekļauti puiši, kuri basketbolu apguvuši Cēsīs, Ogrē, Jaunpilī, Saldū, Valmierā, Ventspilī, kā arī BJBS “Rīga/DSN” un “VEF skolā”. Pieciem jau ir pieredze ārzemēs – Itālijā, ASV, Spānijā, Vācijā un Čehijā.

POTENCIĀLIE LĪDERI. Itālijas virslīgas čempionāta un Eiropas kausa izcīņas spēļu dalībnieks uzbrucējs Artūrs Strautiņš un U16 čempionāta Zvaigžņu piecnieka dalībnieks saspēles vadītājs Kristers Zoriks, kurš karjeru veiksmīgi attīsta ASV. Abi savu līdera statusu apliecināja gan treniņciklā vasarā, gan tikko vienīgajā pārbaudes spēlē ar “Latvijas Universitāti”. Tuvāko atbalstītāju lokā ir spēka uzbrucējs Roberts Blumbergs un centrs Kārlis Garoza, kā arī “VEF Rīga” sastāvā debitējušie Niks Jansons un Nikolajs Zotovs. Atsevišķu basketbolistu un visas komandas spēle šoreiz ilustrēs darba kvalitāti Latvijas (arī ārzemju) klubos, jo izlases treneriem šoreiz nebija laiku pieslīpēt ikdienā nepadarīto.

PIEREDZE.Septiņi spēlētāji pirms diviem gadiem izcīnīja Eiropas kadetu čempionāta sudraba medaļas, turklāt četri – Zoriks, Strautiņš, Blumbergs un Garoza – toreiz bija pamatpiecniekā. Zoriks un Blumbergs jau piedalījušies arī U18 čempionātā, bet vēl trīs jaunākie puiši spēlējuši kadetu čempionātā savu gadugājumu konkurencē.

TRENERIS. Raimonds Feldmanis iepriekš darbojies U20 un U18 izlašu treneru brigādēs, bet šis viņam būs pirmais Eiropas čempionāts jaunatnes izlases galvenā trenera amatā.

GATAVOŠANĀS. Pērnziem komanda bez vairākiem potenciālajiem līderiem startēja Baltijas jūras kausa izcīņā, bet vasarā izgāja gandrīz pilnu sagatavošanās ciklu (pārbaudes spēlēs bilance 6-2), kas palika bez loģiska nobeiguma, jo čempionāts pēdējā brīdī tika atcelts drošības apsvērumu dēļ. Ziemā sagatavošanās posms iznāca saraustīts, jo pilnā sastāvā komanda sapulcējās tikai divas dienas pirms izlidošanas uz Turciju.

ORIENTIERI. 1998. gadā dzimušo basketbolistu spēkus iezīmēja rezultāti U16 čempionātā un toreiz izcīnītais sudrabs mudina Latvijas izlasi pieskaitīt favorītu lokam. Tomēr divi gadi šajā vecumā ir gana ilgs laiks, lai spēku samēru mainītu līdz nepazīšanai. Ņemot vērā nežēlīgo reglamentu, kas jau pēc trim spēlēm komandas sadalīs veiksminiecēs un neveiksminiecēs, jāatzīst, ka Latvijas komandu gaida ļoti sarežģīts čempionāta sākums. Lietuvas komanda kadetu čempionātā palika tikai 10.vietā, tomēr savstarpējā spēlē latviešiem nācās piekāpties jau toreiz (71:79) un pagājušajā vasarā Baltijas kausa izcīņā Klaipēdā lietuviešu pārsvars jau bija pārliecinošs. Bosnijas vienību 2014. gadā Ogrē izdevās uzveikt ar 63:55, bet šīs vienības galveno spēku veido 1999. gadā dzimušie spēlētāji, kuri 2015. gadā kļuva par Eiropas kadetu čempionātā.  

 

NOSKAŅOJUMS. U18 izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis:“Īsajā sagatavošanās laikā treniņos strādājām gan pie basketbola lietām, gan centāmies rast iespējas komandas saliedēšanai, savas identitātes apzināšanai. Situācijā, kad nebija daudz laika sagatavošanās darbam, komandas vienotība būs ļoti svarīgs faktors. Ļoti svarīgas būs pirmās spēles. Papildus motivācijai noder atmiņas par smago zaudējumu vasarā Baltijas kausa izcīņā. Jūtams, ka puiši ar to nav samierinājušies.”

SISTĒMA. Eiropas U18 čempionāts risināsies pēc saīsinātas formulas. Pirmajā posmā komandas aizvadīs pa trim spēlēm grupas turnīrā. Divas labākās ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām un 5 ceļazīmēm uz pasaules U19 čempionātu, divas pārējās cīnīsies par 9.-16.vietu. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

Latvijas U18 izlases statistika: Vīriešu U18 izlase

Latvijas U18 izlases kandidāti

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Sporta skola Komanda 2016/2017
Kristers Zoriks 1. 190 1998 Jaunpils-Rīga/DSN Saint Mary"s (ASV) 3
Nikolajs Zotovs 1. 182 1998 VEF skola VEF skola 1
Dāvids Atelbauers 1. 180 1999 Ogres BS Ogre/Kumho tyre-2 1
Artūrs Kurucs 1./2. 189 2000 Cēsis - Rīga/DSN Baskonia (ESP) 2
Edgars Kaufmanis 2. 185 1999 Valmiera Valmiera/ORDO-2 1
Niks Jansons 2./3. 200 1998 Ogres BS VEF skola 1
Matīss Sīviņš 2./3. 197 1998 Ogres BS Providence CCA (ASV)  
Artūrs Strautiņš 3./4. 198 1998 Rīga/DSN Reggio Emilia (ITA) 2
Roberts Blumbergs 4. 203 1998 Ventspils GBA Sparta (CZE) 2
Kārlis Garoza  5. 205 1998 Saldus - VEF skola Liepāja/Triobet 2
Roberts Dembskis 5. 206 1998 Rīga/DSN LU/BS Rīga 1
Maksims Hudins 5. 208 1998 VEF skola VEF skola  
Vadība  
Raimonds Feldmanis Galvenais treneris
Matīss Rožlapa Treneris
Bruno Kārlis Treneris

Eiropas U18 čempionāts, 1.posms (16.-18.decembris):

A grupa: Spānija, Itālija, Zviedrija, Horvātija;

B grupa: Turcija, Vācija, Somija, Grieķija;

C grupa: Latvija, Bosnija, Izraēla, Lietuva;

D grupa: Francija Serbija, Slovēnija, Krievija.

Ceturtdaļfinālā savā starpā spēlēs A un B, kā arī C un D grupu komandas.

Seko un uzzini pirmais:

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!