Logo

U18 vīrieši: kandidāti ar Latvijas, Spānijas un Vācijas līgu rūdījumu

U18 vīrieši: kandidāti ar Latvijas, Spānijas un Vācijas līgu rūdījumu

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis nosaucis kandidātus startam Eiropas U18 čempionātā, kas no 28. jūlija līdz 5. augustam risināsies Ventspilī, Liepājā un Rīgā. Latvijas komanda turnīru sāks Ventspilī, A grupas turnīrā cīnoties ar Horvātijas, Grieķijas un Itālijas komandām. Astotdaļfinālā A grupas četrinieks tiksies ar B grupas vienībām (Turcija, Krievija, Francija, Vācija). Citas astoņas komandas grupas turnīrus un astotdaļfināla spēles aizvadīs Liepājā.

Astotdaļfināla uzvarētāji Rīgā 3., 4. un 5. augustā cīnīsies par 1.-8.vietu, zaudētāji par 9.-16.vietu.

Pirmā treniņnometne sāksies 18. jūnijā, uz to uzaicināti 18 spēlētāji.

Pirmās pārbaudes spēles paredzētas 7. un 8. jūlijā Igaunijas U20 un U18 izlasēm. 13. un 14. jūlijā Rīgā viesosies Vācijas juniori, no 18. līdz 20. jūlijam Ventspilī notiks Baltijas kausa izcīņa, kurā piedalīsies Lietuvas un Igaunijas junioru izlases, kā arī Spānijas U18 komanda (visas trīs vienības spēlēs Eiropas čempionāta A līgas turnīrā; pirms diviem gadiem Eiropas U16 čempionātā šā gadugājuma konkurencē spāņi bija pirmie, bet lietuvieši – otrie).

Pēdējā pārbaudes spēle pirms Eiropas čempionāta sākuma būs 25. jūlijā Ventspilī ar Francijas junioriem.

Salīdzinot ar iepriekšējām U18 izlasēm, šogad netipiski daudziem spēlētājiem bijusi prakses LBL līmenī – Valmierā, Liepājā., Latvijas Universitātē. Kā tas ietekmējis spēlētājus?

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis:

Nav ļaunuma bez labuma. Šogad vairākiem LBL klubiem bija finansiālas problēmas, tāpēc labākajiem pašmāju jaunajiem spēlētājiem pavērās lielākas iespējas spēlēt Latvijā augstākajā līmenī. Gan izlasei, gan pašiem jaunajiem tas bija pozitīvi. Pirms dažiem gadiem U18 izlase spēlēja LBL kā vienota komanda un, kā jau daudzi treneri ir teikuši, tā bija lieliska iespēja un deva arī labus rezultātus gan izlasei, gan atsevišķiem spēlētājiem. Gribēju pārbaudīt arī 2001. gadā dzimušo fiziski spēcīgo ceturtās pozīcijas spēlētāju Kristoferu Strautmani, kurš šo sezonu pavadīja Itālijā, taču viņam pēc garās sezonas nepieciešama atpūta un individuālais darbs. 

Pirms diviem gadiem U16 čempionātā Latvijas spēlētāji bija mazāk nobrieduši nekā daudzi pretinieki un bija cerība, ka divu gadu laikā tas mainīsies. Cik lielā mērā tas ir noticis?

To visprecīzāk redzēsim pārbaudes spēlēs, kad varēsim salīdzināt sevi uz citu fona. Nav tā, ka šajā laikā kāds ir "uzaudzējis" pamatīgu muskuļu masu salīdzinot ar U16 laiku. Tomēr pats galvenais, ka spēlētāji ir kļuvuši pieredzējušāki – nobriedušāki kā personības. 

Vai un kā komandas garu, mikroklimatu ietekmēs spēlētāju atšķirīgā pieredze – piemēram, Artūrs Žagars debitējis Spānijas virslīgā un spēlējis jauniešu Eirolīgas finālturnīrā, Ojārs Bērziņš daudz spēlējis LBL, bet ir arī puiši no LJBL komandām – kā arī tas, ka vairākās pozīcijās, šķiet, nebūs viegli sadalīt spēles laiku starp vairākiem aptuveni līdzvērtīgiem spēlētājiem?

Basketbolā spēlēs un čempionātos uzvar Komanda. Īsts līderis ir tas, kurš padara labākus citus. Tas nozīmē, ka mums ir jāizveido saliedēta, sabalansēta komanda. Jau vairākkārt esmu teicis, ka šajā izlasē nav Kristapa Porziņģa, Andžeja Pasečnika vai Rodiona Kuruca ap kuriem varēja būvēt komandu. Šīs izlases lielākais trumpis ir viengabalainība –  sabalansēts sastāvs, kur katrs spēlētājs papildina viens otru. Egoismam te nav vietas. 

Eiropas čempionāts mājās – kā tikt galā ar papildus spiedienu?

Pašmāju čempionāts ir reizē svētki un liela atbildība, bet, ja mēs sāksim domāt tādās kategorijās, tad viss process izvērtīsies pārlieku emocionāls. Mums jāiegulda gudrs, smags un mērķtiecīgs darbs, koncentrējoties uz uzdevumiem, kas jāizpilda katru dienu. Jācenšas izbaudīt pats process, bet izbaudīt varam tikai tad, ja sevi atdodam pilnībā darbam, ko darām. Jāuzvar katrā treniņā, katru dienu. Ja to izdarīsim, tas dos iekšējo pārliecību, ka varam sasniegt izvirzītos mērķus. Soli pa solim. 

 Latvijas U18 vīriešu izlases kandidāti

Vārds un uzvārds Poz. Dzimis Aug. Klubs'2018 Sporta skola
Artūrs Žagars  1.  2000  188  Joventut-2 (ESP)  Rīga/DSN 
Niks Salenieks  1.  2000  185  KP BA/DSN  Rīga/DSN 
Ojārs Bērziņš  1.  2001  192  Valmiera/ORDO  Valmiera 
Rodrigo Būmeisters  1.  2000  191  VEF skola  Ventspils - VEF skola   
Artūrs Kurucs  2.  2000  192  Baskonia-2 (ESP) Cēsis - Rīga DSN 
Valters Vēveris  2.  2000  188  Valmiera Glass VIA  Valmiera 
Rainers Hermanovskis  2.  2000  193  VEF skola  Valmiera- VEF skola 
Kristaps Ķilps  2.  2001  193  Ventspils Augstskola  Ventspils 
Dāvids Vīksna  3.  2000  195  Valmiera/ORDO  Sigulda-Cēsis-Valmiera 
Adrians Šnipke  3.  2000  192  Latvijas Universitāte  BS Rīga 
Oskars Hlebovickis  3.  2000  200  VEF skola  Ogre - VEF skola 
Roberts Bērziņš  2./3.  2001  193  KP BA/DSN  Rīga/DSN 
Anrijs Miška  4.  2000  207  Valmiera/ORDO  Valmiera 
Armands Berķis  4.  2000  205  Betsafe/Liepāja  Jelgava-VEF skola-Liep 
Mārcis Šteinbergs  4.  2001  202  BS Ogre  Ogre   
Edvards Mežulis  5.  2000  204  Latvijas Universitāte  BS Rīga 
Jēkabs Beks  5.  2001  207  TSV Troester (GER)   
Māris Ramanis 5.  2000  206    Sigulda-Valmiera-VEF skola
Vadība  
Artūrs Visockis-Rubenis Galvenais treneris
Gatis Melderis Treneris
Roberts Zeile Treneris
Gunārs Gailītis Treneris
Ēriks Visockis Fiziskās sagatavotības treneris

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!