Logo

Baltijas jūras kauss: uzvara pār Igauniju un 2. vieta

Baltijas jūras kauss: uzvara pār Igauniju un 2. vieta

Baltijas jūras kausa izcīņas pēdējā kārtā U16 meiteņu vienību spēlē latvietes bija pārākas ar 77:69 (kausu izcīnīja Somijas komanda, bet latvietes ierindojās otrajā vietā),

Pēc otrās kārtas spēlēm visām komandām bija pa uzvarai un zaudējumam, kā arī iespējas ieņemt jebkuru no četrām vietām. Trešo kārtu ievadīja Somijas un Zviedrijas vienību spēle, kurā somietes pēdējā ceturtdaļā atspēlēja 10 punktu deficītu un uzvarēja ar 84:79. Tātad Latvijas komandai, kas pirmajā kārtā bija zaudējusi Somijai, pirms spēles ar Igauniju palika divas iespējas – 2. vai 3. vieta (pretiniecēm diapazons bija plašāks – pirmās vai pēdējās).

Mazliet vairāk nekā trīs ceturtdaļas spēle ritēja ar mainīgām sekmēm. Latvijas komanda bija krietni pārāka cīņā pie groziem (atlēkušās 60-37) un mazliet rezultatīvāk darbojās uzbrukumos no tuvās un pustālās distances (divpunktnieki 19/49 – 12/31). Toties kļūdu atkal bija vairāk nekā pretiniecēm (22-19). Tikai ceturtās ceturtdaļas vidū izdevās iegūt nelielu pārsvaru un to nosargāt – 77:69 (21:17, 37:38, 56:56). Elizabetei Bulānei 17 punkti, 6 atlēkušās un 6 rezultatīvās piespēles.

Somija – Zviedrija 84:79. Noslēguma tabula: Somija 2-1, Latvija 2-1, Zviedrija 1-2, Igaunija 1-2. Par Latvijas komandas labāko spēlētāju atzina Elizabeti Bulāni.

U16 meiteņu izlases galvenais treneris Matīss Rožlapa:

“Bijām gandrīz optimālā sastāvā, bet mājās palika vēl četras meitenes, kuras pretendēs uz vietu izlasē.

Pirmajā spēlē ar Somiju slikti nospēlējām aizsardzībā, netiekot galā ar pretinieču ātro pāreju uzbrukumā. Ar video palīdzību izanalizējām kļūdas, sapratām, cik svarīgi ātri atgriezties aizsardzībā un spēlē ar Zviedriju, kas darbojās līdzīgā stilā, kā somietes, skats jau bija daudz labāks un rezultāts arī. Pēdējā mačā ar Igauniju atkal slikti sākām un epizodiski iekritām. Skaidrs, ka darbība aizsardzībā jāuzlabo – gan izpratnes, gan fiziskās sagatavotības ziņā. No spēlētājām prasām maksimālu atdevi vismaz divas minūtes, bet reizēm spēki ir galā pat ātrāk.

Patīkami, ka komanda progresēja no spēles uz spēli. Veidojas labs cīnītāju kolektīvs. Katrā mačā spējām atspēlēties, nesalūzām. Nevaram lepoties ar dižiem augumiem, tomēr cīņā pie groziem varam  uzvarēt ar cīņassparu.

Latvijas – Igaunijas līgā iekrājusies spēļu pieredze, bet līdz šim bijis pārāk maz treniņu un ne vienmēr ierindā bijušas visas labākās. Tāpēc iestrādes ir, bet izpildījuma kvalitātes un savslatrpējās sapratnes vēl pietrūkst. Tas izskaidro arī daudzās kļūdas. Tomēr uzbrukumā spēlējām gana rezultatīvi – tātad potenciāls ir. Sezonas turpinājumā darbu centīsimies sakārtot tā, lai būtu vairāk treniņu.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!