Logo

Kadetu izlases startēs Baltijas kausa izcīņā Kauņā

Kadetu izlases startēs Baltijas kausa izcīņā Kauņā

Latvijas U16 izlases (2001.dzimšanas gads un jaunāki) no 17. līdz 19. jūlijam Kauņā piedalīsies Baltijas kausa izcīņas turnīros.

Meiteņu komandas pretinieces spēļu secībā būs Lietuvas, Īrijas un Igaunijas komandas, bet puiši spēlēs ar Lietuvu, Turciju un Igauniju.

Latvijas U16 meiteņu izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks:

“Kauņā būsim 12 spēlētāju sastāvā. Diemžēl ārpus treniņa laikā gūtā nopietnā potītes savainojuma dēļ līdzdalība izlasē šogad beigusies Danielai Grigorjevai. Mājās paliek arī Paula Kļeščova un Eva Indriķe, kuras komandai atkal pievienosies pēc šī turnīra. Tāpat kā Laura Meldere un Jete Nulle, kuras atgriezīsies no U20 Eiropas čempionāta.

Viens no mērķiem turnīrā – uzlabot darbību ātrajos uzbrukumos. Izanalizējot pērnā Eiropas čempionāta spēles atklājās, ka no 160 ātrajiem un pusātrajiem uzbrukumiem tikai 11 beigušies ar gūtajiem punktiem. Visvairāk pievīlusi pieņemto lēmumu kvalitāte, jo starptautiskajā arēnā viss jādara tādos ātrumos, pie kādiem ikdienā nav pierasts. Pie tā strādājam treniņos un patīkami, ka parādās progress. Redzēs, kā veiksies spēļu spriedzes apstākļos. Piedevām, protams, tradicionālais uzsvars uz agresīvu aizsardzību, kvalitatīvu atbloķēšanu cīņā par atlecošajām bumbām un katras spēlētājas uzņēmību uzbrukumā, negaidot, ka iniciatīvu uzņemsies kāda no partnerēm.”

Uz Kauņu devušās 12 spēlētājas: Flēra Vīnerte, Kerena Ansonie (abas BJBS “Rīga/Rīdzene”), Evelīna Fricsone, Anita Miķelsone (abas BJBS “Rīga/TTP”), Betija Rudzīte, Ketija Vihmane (abas Rīgas 3.BJSS), Līna Loceniece (Liepāja), Vika Altrofa (BK “Kolibri”/47.vsk.), Raivita Koreņika, Dagne Apsīte (abas Saldus), Laura Baltace (Daugavpils) un Paula Mauriņa (BJBS “Rīga/Jugla”).

Latvijas U16 puišu izlases galvenais treneris Mārtiņš Gulbis:

“Trijiem spēlētājiem – Ņikitam Zadvornijam, Danielam Iļjinam un Kristoferam Šeptem – pateicām paldies par līdzdalību treniņos. Ierindā palikuši 14 kandidāti un visi dodas uz Kauņu. Arī centra spēlētājs Jēkabs Beks, kurš jau aizvadījis vairākus treniņus kopā ar komandu, atstājot labu iespaidu.

Treniņos vairāk esam strādājuši pie fiziskās sagatavotības. Basketbola elementu slīpēšana vēl priekšā. Kauņā mērķis ir katrā spēlē cīnīties par uzvaru un strādāt pie niansēm, kas svarīgas, lai uzlabotos mūsu snieguma kvalitāte.”

Latvijas U16 izlases kandidāti: Kristaps Ķilps (Ventspils "Spars"), Ojārs Bērziņš, Daniels Gersons (abi Valmiera), Roberts Bērziņš, Emīls Krūmiņš (BJBS "Rīga/DSN"), Kristofers Strautmanis (Saldus), Jēkabs Beks (“Brose Bamberg”, Vācija), Everts Ramza, Artūrs Niedra (BJBS “Rīga”), Valters Vuciņš, Rodijs Mačoha (abi Liepāja), Mikus Brencāns (Ogre), Roberts Bērze (Sigulda), Nikolajs Atanasovs (BJBS “Rīga/Rīdzene”).

Meitenēm Eiropas U16 čempionāts Francijas pilsētā Buržā sāksies 4. augustā, puišiem turnīrs Melnkalnes galvaspilsētā Podgoricā startēs 11. augustā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!