Logo

Matīss Rožlapa: “Ar cīņassparu kompensējām nepilnības sagatavotībā”

Matīss Rožlapa: “Ar cīņassparu kompensējām nepilnības sagatavotībā”

Latvijas U16 meiteņu izlase Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā izcīnīja trīs uzvaras pār Somijas (79:65), Zviedrijas (94:53) un Igaunijas (82:66) kadetēm, iegūstot pirmo vietu. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzīta Kolīna Kārtere, Latvijas komandas labākās spēlētājas balvu saņēma Marta Leimane.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Matīss Rožlapa:

“Dažās sagatavošanās dienās nevar panākt ideālu saskaņu aizsardzībā un apgūt ļoti sarežģītas sadarbības uzbrukumā. Tas ietekmēja spēles plānu – centāmies izmantot īsas, vienkāršas sadarbības. Piemēram, Somijas komanda, kas tradicionāli spēlē pēc noteiktas sistēmas, šai ziņā bija labākā situācijā. Trūkumus palīdzēja kompensēt lielais cīņasspars un azarts.

Visgrūtākā bija pirmā cīņa ar somietēm, kuras arī spēlēs Eiropas čempionāta A divīzijā. Zinājām, ka būs agresīva segšana un ātrie uzbrukumi, tomēr mača sākumā netikām ar to galā. Pēc minūtes pārtraukumiem izdevās sakārtot spēli, parādījās disciplīna, piespiedām pretinieces darboties 5 pret 5 un punktu gūšana viņām sagādāja aizvien lielākas problēmas. Savukārt mums, uzbrukumā spēlējot plaši, parādījās aizvien jaunas iespējas.

Pēc pirmās spēles saslima Nikola Priede, vēl divas garās spēlētājas uz Tallinu netika, tāpēc pietrūka auguma centimetru, tomēr ar azartu un neatlaidību izdevās veiksmīgi darboties abos soda laukumos. Kolīna Kārtere ar cīņassparu nopelnīja turnīra vērtīgākās spēlētājas balvu, bet veiksmīgi nospēlēja arī citas – Marta Leimane, Elizabete Bulāne, gadu jaunākās Valerija Baranovska, Enija Vīksne…

Sezonas turpinājumā pirms Latvijas – Igaunijas līgas spēlēm centīsimies noorganizēt vairāk par vienu treniņu un paplašināsim iesaistīto loku, dodot iespēju sevi parādīt pēc iespējas vairāk kandidātēm.”

U16 meitenes: Marta Leimane, Samanta Gabranova (abas BK “Kolibri”/47.vsk.; trenere Mudīte Zandere), Enija Vīksne (“Rīga/TTP-1”; Maija Kubliņa), Paula Cirša (“Rīga/Jugla”; Daiga Jansone), Elizabete Bulāne (“Rīga/Jugla”; Kristīne Žeimute), Līva Krūmiņa (Rīgas 3. BJSS; Ingūna Markūne), Katrīna Litte (Valmiera; Evija Brokāne), Nikola Priede, Šarlote Pētersone (“Rīga/Rīdzene”; Līga Alilujeva), Kolīna Kārtere (Saldus; Pēteris Višņēvičs), Ieva Korzāne (Jūrmala; Andris Steļmahs), Valērija Baranovska (Daugavpils; Irina Romaņenko). Galvenais treneris – Matīss Rožlapa, treneri – Kristīne Žeimute un Andris Steļmahs.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!