Logo

U16 Baltijas kauss: meitenēm otrā uzvara, ierindā paliek 14

U16 Baltijas kauss: meitenēm otrā uzvara, ierindā paliek 14

Baltijas kausa izcīņā Kauņā trešajā kārtā Latvijas U16 meiteņu izlase pārspēja Igaunijas komandu ar 54:51 (12:9, 26:28, 38:39), izcīnot otro uzvaru turnīrā.

Latvijas U16 meiteņu izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks:

“Kauņā spēlējām pēc smagiem treniņiem, tāpēc zinājām, ka būs grūti. Piedevām devu iespēju spēlēt visām 12 basketbolistēm.

Pret Lietuvas komandu brīžiem bija kvalitatīvas un skaistas epizodes, tomēr ilgākā laika posmā pietrūka stabilitātes. Pret Īriju panācām 17 punktu pārsvaru, taču, kad vienlaikus iesaistīju trīs tālākās rezervistes, pazaudējām iniciatīvu un arī līderes to vairs nespēja atgūt, tāpēc beigas iznāca nervozas. Šodien bija ļoti sliktas pirmās trīs ceturtdaļas, bet pēdējā nospēlējām tā, kā gribētos darboties visu laiku – bez lieka stresa, loģiski, izmantojot savas iespējas.

Eksperimentu laiks beidzies. Šodien paldies par līdzdalību treniņos un spēlēs pateicām Kerenai Ansonei un Betijai Rudzītei. Abas informētas gan par plusiem, gan mīnusiem, pie kuru novēršanas turpmāk vajadzētu piestrādāt īpaši.

Piektdien treniņā gaidām arī Lauru Melderi un Jeti Nulli, kura, starp citu, atbrauca uz Kauņu un atbalstīja komandu pēdējās divās spēlēs. Pamatsastāva saspēles vadītājas un centra pievienošanās būtiski ietekmēs komandas spēli, jo Kauņā pietrūka gan jaudas pie groziem, gan stabilitātes spēles organizēšanā.

Turpmāk treniņos lielo uzmanību pievērsīsim basketbolam – uzbrukuma arsenāla papildināšanai, aizsardzībai, kur Kauņā brīžiem meitenes centās par daudz palīdzēt viena otrai, bet citās sadarbības bija par maz. Protams, arī atbloķēšanai cīņā par atlēkušajām bumbām, kam pievēršam uzmanību, tomēr stabila efekta vēl nav.

Nākamnedēļ dosimies uz trim pārbaudes spēlēm Polijā.”

Latvijas U16 meiteņu izlases kandidātes: Jete Nulle Flēra Vīnerte, (abas BJBS “Rīga/Rīdzene”), Laura Meldere, Evelīna Fricsone, Anita Miķelsone (visas BJBS “Rīga/TTP”), Ketija Vihmane (Rīgas 3.BJSS), Līna Loceniece, Paula Kļeščova (Liepāja), Vika Altrofa, Eva Indriķe (abas BK “Kolibri”/47.vsk.), Raivita Koreņika, Dagne Apsīte (abas Saldus), Laura Baltace (Daugavpils) un Paula Mauriņa (BJBS “Rīga/Jugla”). Potenciālās U16 izlases līderes Jete Nulle un Laura Meldere tikko beigušas līdzdalību Eiropas U20 čempionātā un kadetu izlasei pievienosies vēlāk.

Meitenēm Eiropas U16 čempionāts Francijas pilsētā Buržā sāksies 4. augustā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!