Logo

U16 meitenes: kandidātēm pārbaudes spēles Baltkrievijā

U16 meitenes: kandidātēm pārbaudes spēles Baltkrievijā

U16 meiteņu izlase (2001.dzimšanas gads un jaunākas) galvenā trenera Kaspara Mājenieka vadībā sākusi gatavoties Eiropas kadetu čempionātam, kas no 4. līdz 12. augustam risināsies Francijas pilsētā Buržē.

Pagaidām kopīgajā kandidātu sarakstā ir 24 spēlētājas, kuras pirmajā sagatavošanās posmā sadalītas divās daļās.

Treniņnometnē, kas no 3. līdz 17. jūlijam notiek Liepājā, piedalās 10 spēlētājas, kurš vislabāk sevi apliecinājušas sezonas laikā, U16 izlases sastāvā piedaloties Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā un Baltijas jūras kausa izcīņā. Pamatsastāvā iekļautas: Daniela Grigorjeva, Flēra Vīnerte (abas BJBS “Rīga/Rīdzene”), Evelīna Fricsone, Anita Miķelsone (abas BJBS “Rīga/TTP”), Betija Rudzīte, Ketija Vihmane (abas Rīgas 3.BJSS), Paula Kļeščova, Līna Loceniece (abas Liepāja), Vika Altrofa (BK “Kolibri”/47.vsk.) un Dagne Apsīte (Saldus). Divas potenciālās pamatsastāva spēlētājas – Jete Nulle (BJBS “Rīga/Rīdzene”) un Laura Meldere (BJBS “Rīga/TTP”) – U20 izlases sastāvā piedalās Eiropas čempionātā un kadetu komandai pievienosies ap 20. jūliju.

Vēl 12 spēlētājas no 1. jūlija Rīgā aizvadīja īsu treniņnometni un treneru Matīsa Rožlapas un Kristīnes Žeimutes vadībā devušās uz divām pārbaudes spēlēm Baltkrievijā (8. un 9. jūlijā). Sastāvā iekļautas: Laura Ceļapītere, Raivita Koreņika, Kristiāna Kulačkovska (visas Saldus), Una Šteinharde (Ventspils), Kerena Ansone, Ance Laila Zeidaka (abas BJBS “Rīga/Rīdzene”), Laura Baltace (Daugavpils), Madlēna Ģērķe, Paula Mauriņa (BJBS “Rīga/Jugla”), Marta Malojlo (Valmiera), Eva Indriķe (BK “Kolibri”/47.vsk.) un Tīna Akmeņkalne (BS “Ogre”).

U16 meiteņu izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks:

“Baltkrievijā svarīgāks par spēļu rezultātiem būs meiteņu sniegums – cīņasspars, agresivitāte aizsardzībā un uzbrukumā, savstarpējā komunikācija laukumā un arī ārpus tā. Pēc šīs īsās turnejas piecas vai sešas meitenes Liepājā pievienosies pamatsastāvam un turpinās gatavoties Eiropas čempionātam.”

Pirmās pārbaudes spēles paredzētas no 17. līdz 19. jūlijam Baltijas kausa izcīņas turnīrā Kauņā, kur sacentīsimies ar Īrijas, Lietuvas un Igaunijas izlasēm. 23. jūlijā Igaunijā spēlēsim ar zviedrietēm. No 25. līdz 27. jūlijam trīs spēles ar Polijas kadetēm.

Eiropas kadetu čempionātā Francijas pilsētā Buržē (4.-12.augusts) Latvijas komanda D grupas turnīrā spēlēs ar Baltkrievijas, Turcijas un Francijas izlasēm. Astotdaļfināla būs jācīnās ar kādu no C grupas vienībām (Serbija, Itālija, Ungārija, Rumānija). Astotdaļfināla uzvarētājas turpinās cīņu par medaļām un ceļazīmēm uz pasaules U17 čempionātu, zaudētājas – par 9./16.vietu.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!