Logo

U16 meitenes: pārbaudes spēlēs Polijā 1:2 (papildināts)

U16 meitenes: pārbaudes spēlēs Polijā 1:2 (papildināts)

Latvijas U16 meiteņu izlase izbraukumā aizvadījušas trīs pārbaudes spēles ar Polijas kadetēm, gatavojoties Eiropas U16 čempionātam, kas 5. augustā sāksies Francijas pilsētā Buržā. Pirmajā spēlē latvietes zaudēja ar 35:73 (8:12, 18:33, 27:60), otrajā uzvarēja ar 80:77 (22:13, 42:21, 60:46), trešajā 

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks:

“Pēc svētdien izcīnītās pārliecinošās uzvaras pār Zviedriju (84:34) un ceļojuma otrdienas spēlei dāmas nebija gatavas agresīvai pretdarbībai. Līderes nevarēja iespēlēties, citas nepalīdzēja, arī es malā nespēru zemes gaisā, vēloties novērtēt, vai komanda pati spēj atdzīvoties.

Manuprāt, laikus saņemtais brāziens var būt ļoti noderīgs, ja vien pratīsim izdarīt secinājumus. Otrajā spēlē zālē iegāja pavisam cita komanda – vienota un agresīva. Trešās ceturtdaļas sākumā panācām pat 25 punktu pārsvaru. Pēc tam diemžēl padevāmies dažām provokācijām un nespējām nosegt poļu ārējās līnijas līderi, tāpēc mājinieces samazināja rezultāta starpību.

Trešajā spēlē pietrūka vēsu galvu, lai tiktu galā ar agresīvo aizsardzību, turklāt katastrofāli zaudējām cīņā pie groziem (36-45). Polietes 48 punktus guva pēc mūsu kļūdām un 20 reizes izcīnot atlēkušās bumbas pie mūsu groza. Savukārt mēs nespējām izmantot pretinieču kļūdas tik labi, kā to izdarījām otrajā spēlē. Daļai spēlētāju aizsardzībā bija grūti koncentrēties un agresīvi nostrādāt aizsardzībā pret Polijas komandas līderi bumbas saņemšanas brīdī. Tikai beigās atradām divas rezervistes, kuras spēja to izdarīt.

Bija arī pozitīvas lietas – labs spiediens uz pretinieču groza apakšu, piespiežot polietes bieži pārkāpt noteikumus. Ja saglabāsim šādu agresivitāti un nevairīsimies no fiziska kontakta ar pretspēlētājām – būs labi.

Ierindā vēl paliek 13 spēlētājas, taču Dagne Apsīte otrajā spēlē savainoja potīti. Vienu “lieko” nosauksim, kad precizēsim diagnozi.

Kopumā taktiski esam labi sagatavojušies Eiropas čempionātam. Pēdējās dienās pieslīpēsim nianses. Īpaši attiecībā uz palīdzēšanu – kad vajag to darīt un kad nevajag.”

Latvijas U16 meiteņu izlases kandidātes: Jete Nulle, Flēra Vīnerte, (abas BJBS “Rīga/Rīdzene”), Laura Meldere, Evelīna Fricsone, Anita Miķelsone (visas BJBS “Rīga/TTP”), Ketija Vihmane (Rīgas 3.BJSS), Līna Loceniece, Paula Kļeščova (Liepāja), Vika Altrofa (BK “Kolibri”/47.vsk.), Raivita Koreņika, Dagne Apsīte (abas Saldus), Laura Baltace (Daugavpils) un Paula Mauriņa (BJBS “Rīga/Jugla”). 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!