Logo

Agris Galvanovskis: “Būs nopietna cīņa par vietu sastāvā”

Agris Galvanovskis: “Būs nopietna cīņa par vietu sastāvā”

Latvijas U16 puišu izlase Baltijas jūras kausa izcīņas turnīrā Tallinā pirmajā mačā otrajā pagarinājumā 71:77 zaudēja Somijas vienībai, ar 99:61 sagrāva Zviedrijas kadetus un ar 84:86 zaudēja Igaunijas vienībai, noslēguma tabulā ieņemot trešo vietu (kausu ieguva Igaunijas kadeti). Komandas labākā spēlētāja balvu saņēma spēka uzbrucējs Aleksis Gedrovics.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Agris Galvanovskis:

“Mērķis, protams, bija uzvarēt katrā spēlē, tomēr šis ir tikai viens posms, gatavojoties vasarā paredzētajam Eiropas čempionātam un tikai viens posms spēlētāju izaugsmes procesā.

Bija iespēja novērtēt gan spēlētāju individuālo varēšanu un raksturu, gan prasmi iekļauties komandas spēlē. Izlasē spēlē daudzu komandu līderi, kuri pieraduši katrā spēles epizodē uzņemties iniciatīvu. Jaunatnes līgas spēlēs tas bieži dod vēlamo rezultātu, bet starptautiskajās spēlēs un jo īpaši izlašu līmenī pret sistēmisku aizsardzību tik vienkāršs basketbols neiet cauri.

Jo īpaši to jutām pirmajā spēlē ar Somijas kadetiem, kad gandrīz katrs, kas gāja laukumā, gribēja sevi pierādīt ar gūtajiem punktiem. Bija daudz neattaisnotu metienu, par kuriem pretinieki mūs sodīja. Pamazām sapratām, ka jāspēlē kolektīvāk, jāmeklē partnerus ar piespēlēm, un turnīra laikā kvalitāte uzlabojās. Pozitīva tendence, kaut arī darba vēl ļoti daudz. Šajā vecumā vēl nevar prasīt supergudru basketbolu, bet jātiek vaļā no bērnu basketbola haosa, jāpierod spēlēt pēc noteiktas sistēmas gan aizsardzībā, gan uzbrukumā.

Viens no mūsu mīnusiem – slikti spēlējam viens pret vienu. Pēdējās spēles pēdējā ceturtdaļā netikām galā ar Igaunijas izlases līderiem. Piedevām paši neizmantojām vairākas labas iespējas gūt punktus, ļāvām pretiniekiem samazināt rezultāta starpību un ievilkt spēli nervozā galotnē. Kopumā Igaunijas komanda, tāpat kā somi, spēlēja gudrāku, vīrišķīgāku basketbolu. Latvijā pierasts pie smalkākas tiesāšanas, tāpēc pretinieku asā aizsardzība sagādāja nepatīkamus pārsteigumus.

Līdz Eiropas čempionātam vēl astoņi mēneši, kuru laikā daudz darāmā. Vērtīga ir līdzdalība Eiropas Jaunatnes līgas U17 grupas turnīrā, centīsimies organizēt treniņus un īsus sabraukumus. Turpināsim sekot U16 grupas komandām arī LJBL Nacionālajā līgā. Šajā vecumā puišu strauji aug un attīstās, visiem ir iespēja sasniegt vērā ņemamu progresu. Uzmanības lokā ir arī vairāki spēlētāji ārzemēs – arī Rodiona Kuruca brālēns Vācijā, arī Ainara Bagatska dēls Spānijā. Šis turnīrs lieku reizi apliecināja, ka līdzās spēlētājiem, kuri tendēti uz punktu gūšanu, komandā jābūt arī “melnā darba” darītājiem. Būs nopietna cīņa par vietu sastāvā.”

U16 izlase Baltijas jūras kausa izcīņā: Aleksis Gedrovics, Mariss Stašāns, Noels Slivackis, Otto Fārenhorsts (“Rīga/DSN”; treneri Oskars Zurkovs un Mārtiņš Fomins), Dāvis Skreivers (Līvāni; Edgars Cimars), Edvards Struža, Ričards Kļanskis  (BJBS “Rīga”; Juris Vasiļjevs), Kristaps Āboliņš, Raivo Butirins (“Rīga/Ķeizars; Jānis Butāns), Kristaps Arbidāns, Rihards Teirumnieks (“Ezerzeme”; Aleksejs Grehovs) un Valters Briedis (Ādaži; Arnis Krištopāns un Aigars Nerpis). Galvenais treneris – Agris Galvanovskis, treneri – Aleksejs Grehovs un Juris Vasiļjevs.

Attēlā: Latvijas U16 izlases vērtīgākais spēlētājs Aleksis Gedrovics. Foto: Sīms Semiskārs (basket.ee)

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!