Logo

Artūrs Visockis-Rubenis: Labas iezīmes, bet priekšā vēl daudz darba

Artūrs Visockis-Rubenis: Labas iezīmes, bet priekšā vēl daudz darba

Latvijas U16 puišu izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis:

“Pirmā pieredze darbā ar šā gadugājuma spēlētājiem bija pirms diviem gadiem U14 Baltijas kausa izcīņā, kad startējām ar diviem sastāviem. Ir priekšstats par plašu spēlētāju loku un visiem tiks dota iespēja parādīt sevi. Kandidātu saraksts ir garš, tiesa, dažādos posteņos ir atšķirīga situācija. Ir daudz interesantu spēlētāju otrajā un trešajā pozīcijā, bet krietni mazāka konkurence saspēles vadītāja, kā arī ceturtā un piektā numura pozīcijā.

Pirms Baltijas jūras kausa izcīņas treniņos piedalījās 17 spēlētāji. Savainojumu un citu iemeslu dēļ uz Tallinu netika trīs puiši, kuriem jau bija pērnā U16 čempionāta pieredze – Arturs Žagars, Arturs Kurucs un Armands Berķis.

Liela daļa spēlētāju ikdienā savās komandās pieraduši spēlēt kā līderi, tāpēc pirmais mērķis bija veidot komandas spēli, sadalot lomas un mācoties spēlēt kolektīvu basketbolu gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Pirmajā spēlē ar Somijas komandu bija daudz individuālu darbību, tomēr, labi nospēlējot aizsardzībā, izdevās izcīnīt uzvaru. Spēlēs ar Zviedriju un Igauniju sniegums uzlabojās.

Palīdzēja videoanalīze – spēlētāji no malas redzēja savas darbības, varēja novērtēt kļūdas un arī saprast, kā tās izlabot. Arī mācījās no LBL un Eirolīgas labākajiem piemēriem. Patīkami, ka puiši labi uztvēra idejas un spēles saturs uzlabojās. Ar to pietika, lai uzvarētu Tallinā, tiesa, jāņem vērā, ka sezonas turpinājumā mums būs darīšana ar vēl stiprākiem pretiniekiem. Ir labas iezīmes, bet vēl priekšā daudz darba gan veidojot komandu, gan katram pilnveidojot meistarību.

Mums nebija izteikta līdera saspēles vadītāja postenī, tomēr kopumā komanda labi “lasīja spēli” un darbojās organizēti. Te liels nopelns bija komandas līderiem Anrijam Miškam un Adrianam Šnipkem, kuri spēja uzņemties iniciatīvu, pārlieku neaizraujoties ar individuālajām darbībām. Ņemot vērā ceturto numuru lielo nozīmi komandas spēles veidošanā, parādījās mūsu komandas potenciāls, ko ceram attīstīt.

Vairāki spēlētāji ar savām darbībām pierādīja, ka pelnījuši vairāk spēles laika. Bija arī pretēji piemēri – spēlētāji, kuri ar savu attieksmi pret komandu pasliktināja savas pozīcijas cīņā par vietu sastāvā.

Pirms Turcijas turnīra būs četras dienas treniņiem, uz kuriem, paredzams, aicināšu 15-16 spēlētājus. Ceru, ka ierindā būs arī Žagars, Kurucs un Berķis, noteikti pārbaudīsim vēl kādu, kurš nebija Tallinā. Būs mazliet savādāks lomu sadalījums, veidosim gan komandas taktiku, gan “ķīmiju”. Mērķis – sacensībā ar Eiropas labākajām U16 komandām progresēt no spēles uz spēli.”

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!