Logo

Gatis Melderis: “Jāsaprot, ka jaunatnes basketbols jau beidzies”

Gatis Melderis: “Jāsaprot, ka jaunatnes basketbols jau beidzies”

Latvijas U16 puišu izlase Baltijas jūras kausa izcīņas turnīrā Tallinā zaudēja Somijas U16 komandai (62:73) un ārpus konkursa startējušajai “Audentese” junioru vienībai (57:80), kā arī pieveica Igaunijas U16 izlasi (73:60), izcīnot otro vietu. Labākā spēlētāja balvu mūsu komandā saņēma Rūdis Donis.

Turnīra rezultātus un galvenās atziņas komentē Latvijas U16 puišu izlases galvenais treneris Gatis Melderis.

Vai U16 izlase Tallinā startēja optimālā sastāvā?

Gandrīz. No puišiem, kuri pērn bija U15 izlasē, savainojumu dēļ šoreiz ierindā nebija Toms Ailis un Mārtiņš Kilups.

Ko izdevās izdarīt gatavošanās procesā?

Sešos treniņos pastrādājām produktīvi. Iezīmējām pamatlietas, kā gribam spēlēt aizsardzībā un uzbrukumā. Arī turnīra laikā centāmies nepārtraukti mācīties, lai uzlabotu dažādu situāciju izpratni un pieņemtu pareizākus lēmumus. Lai pēc iespējas ātrāk pārietu no jauniešu basketbola uz pieaugušo spēli, kurā viss jādara ātrāk un gudrāk. Kopumā puiši diezgan labi uztvēra informāciju, bet darāmā vēl ļoti daudz.

Kas izdevās un kas neizdevās turnīra spēlēs?

Pirmajā spēlē ar somiem devāmies laukumā bez iepriekšējas informācijas par pretiniekiem. Bija pārāk daudz nepiespiestu kļūdu, ļāvām pretiniekiem gūt vieglos punktus. Nākamajās spēlēs kļūdu skaitu samazinājām un sakarīgus lēmumus pieņēmām biežāk. Pēdējā mačā ar Igaunijas komandu izmantojām šaurāku rotāciju

Kas darāms un izdarāms sezonas turpinājumā, gatavojoties vasarā paredzētajam Eiropas U16 čempionātam?

Saskaņojot ar LJBL kalendāru organizēsim sabraukumu treniņus izlases kandidātiem. Pārbaudīsim arī spēlētājus, kuri iepriekš nav bijuši iesaistīti izlases darbā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!