Logo

Gulbis: “Jāmācās izšķirošajos brīžos darboties ar pārliecību”

Gulbis: “Jāmācās izšķirošajos brīžos darboties ar pārliecību”

Latvijas U16 puišu izlase Baltijas jūras kausa izcīņas turnīru sāka ar neveiksmi pagarinājumā pret Somijas kadetu komandu (64:69), turpinājumu ar uzvaru pār Zviedriju (75:69) un noslēdza ar uzvaru pagarinājumā pār Igaunijas vienību (96:94). Noslēguma tabulā otrā vieta. Komandas labākā spēlētāja balvu saņēma Ojārs Bērziņš.

U16 puišu izlašu konkurencē Tallinā bija pulcējusies viskvalitatīvākā sabiedrība – vasarā visas četras komandas spēlēs Eiropas čempionāta virslīgas turnīrā. Trīs komandas finišēja ar 2 uzvarām, un noslēguma tabulā tās sarindoja iegūto un zaudēto grozu starpība savstarpējās spēlēs: Igaunija 2-1 (+20), Latvija 2-1 (-3), Somija 2-1 (-17), Zviedrija 0:3.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Mārtiņš Gulbis:

“Pirmajā spēlē ar Somijas komandu 30, pat 35 minūtes kontrolējām notikumus laukumā, bet, kad vajadzēja pielikt punktu, dažās epizodē nespējām loģiski noslēgt uzbrukumus, skatoties viens uz otru, citās laikus neatskrējām aizsardzībā...

Pret Igaunijas izlasi, kas pirmajās spēlēs bija uzvarējusi ļoti pārliecinoši, pirmajās trijās ceturtdaļās bija gan agresīva aizsardzība, gan ātras pārejas uzbrukuma, gan laba bumbas iespēle pretinieku soda laukumā, taču pēdējā ceturtdaļā atkal viss sagriezās otrādi un labi, ka pagarinājumā tomēr izdevās uzvarēt.

Manuprāt, šādām svārstībām iemesls meklējams galvas – jāmācās arī izšķirošajos brīžos darboties ar pārliecību, tikt galā ar stresu. Pirmā turnīra pieredze būs ļoti noderīga, un nešaubos, ka nākamā spēle ar Somijas komandu jau būs pavisam savādāka.

Pagaidām kopā esam aizvadījuši tikai dažus treniņus, bet, manuprāt, spēlētāji ir uztvēruši pamatlietas, kādu basketbolu gribam spēlēt. Visiem tika dotas iespējas parādīt, visi parādīja savus plusus un mīnusus. Par tiem arī runāju ar visiem spēlētājiem.

 

Nākamā pārbaude paredzēta tradicionālajā turnīrā Turcijā, kur sastāvā varētu būt dažas izmaiņas. Iespējams, talantu ziņā ir bijušas arī bagātākas izlases, bet turnīrs parādīja, ka ar sirdi un raksturu viss ir kārtībā. Ticu katram spēlētājam, turpināsim strādāt.”

Latvijas U16 izlases statistika: Vīriešu U16 izlase

Seko un uzzini pirmais:

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!