Logo

Jaunatnes izlases: sākusies gatavošanās vasaras čempionātiem

Jaunatnes izlases: sākusies gatavošanās vasaras čempionātiem

Izmantojot Ministru kabineta rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” paredzētās iespējas turpināt treniņus Latvijas jauniešu un junioru izlašu sportistiem, kuri gatavojas dalībai Eiropas vai pasaules čempionātā, Latvijas Basketbola savienība kopš janvāra beigām organizē treniņnodarbības valsts U16 un U18 izlašu kandidātiem.

Latvijas U16 izlases (2005. dzimšanas gads un jaunāki) galvenā trenera amatā LBS valde apstiprinājusi Agri Galvanovski, kurš šā vecuma komandu vadīja arī 2019. un 2020. gada sezonā. Viņam palīdz Mārtiņš Fomins un Uldis Švēde.

Agris Galvanovskis: “Kandidātu sarakstā pagaidām iekļauti 20 basketbolisti. Pandēmijas laiks, protams, atstājis savas pēdas. 15-16 gadi ir vecums, kad jākrāj spēļu prakse un pieredze, bet iespēju to darīt nav jau gandrīz gadu. Labi, ka tagad varam atsākt treniņus zālē un līdz vasarai ir laiks iedzīt treniņos nokavēto.

Pagaidām vairāk pievēršamies fundamentālām lietām – tehnikas pamatiem, fiziskajai sagatavotībai, bet ķersimies klāt arī taktikai. Atšķirībā no pērnā U16 izlases iesaukuma, starp 2005. gadā dzimušajiem puišiem nav izteikti garu centra  spēlētāju, un tas ietekmēs komandas modeli. Ir interesanti spēlētāji ar izaugsmes perspektīvu. Par attieksmi un disciplīnu pagaidām varu teikt tikai vislabākos vārdos, bet komandas spēku un perspektīvas gan nevarēsim objektīvi novērtēt līdz brīdim, kad sāksies spēles ar vienaudžiem no citām Eiropas valstīm.”

U18 vīriešu izlasi (2003./2004. dzimšanas gads) šosezon vadīs galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis, kuram palīdzēs Krists Pīternieks, Aigars Nerips un Artūrs Bērziņš. Pagaidām trīs reizes nedēļā trenējas tie izlases kandidāti, kuri pastāvīgi dzīvo Latvijā un nav iesaistīti Latvijas – Igaunijas līgas klubu darbā. Februārī darba programmu papildinās fiziskās sagatavotības treniņi. Vismaz septiņi izlases kandidāti šosezon trenējas un spēlē ārzemēs.

Arī U16 meiteņu izlases (galvenais treneris Andris Steļmahs, treneri Aigars Nerips un Ingūna Markūne) kandidātes trenējas jau trešo nedēļu un darbs pagaidām organizēts divās grupās. Apmēram pēc mēneša paredzēts U16 izlases starts Douglas Baltijas Basketbola līgas Latvijas grupas elites turnīrā, kas jaunietēm sola vērtīgu spēļu praksi. Tāpat kā U18 meiteņu izlases kandidātēm, kuru lielākā daļa trenējas un spēlēs savu klubu komandu sastāvā.

FIBAEurope valde apstiprinājusi, ka 2021. gada vasarā Eiropas jauniešu čempionāti notiks pēc iepriekš apstiprinātā grafika. Visas trīs Latvijas meiteņu izlases, kā arī puišu U16 komanda spēlēs Eiropas čempionāta A divīzijā, U18 un U20 vīriešu vienības – B divīzijā.

Latvijas jaunatnes izlašu kandidātu saraksts publicēts basket.lv – attiecīgās izlases sadaļā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!