Logo

U16 puiši Eiropas čempionātā: ar saliedētas komandas spēku

U16 puiši Eiropas čempionātā: ar saliedētas komandas spēku

SASTĀVS. Komandā iekļauti puiši, kuri basketbolu apguvuši Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Ogrē un Valmierā, bet daži meistarību jau pilnveidojuši pat Spānijā. Ārējā līnijā konkurence uz vietām sastāvā un manevra iespējas ir plašākas nekā “garajā galā”, tomēr sastāvs sabalansēts gluži labi.

POTENCIĀLIE LĪDERI. Dažiem spēlētājiem ieraksti CV ir skaļāki nekā partneriem, taču šajā vecumā ir stipri riskanti kādam piedēvēt uzlecošās zvaigznes statusu, bet citu “norakstīt” palīgos. Kā tradicionāli uzsver galvenais treneris, komandas spēks meklējams kolektīvā spēlē, kas sagādā iespēju katrā spēlē izcelties kādam līderim.

PIEREDZE. Pieci spēlētāji jau pērn piedalījās Eiropas U16 čempionātā, turklāt Artūrs Kurucs un Anrijs Miška bija starp pamatspēkiem. Jaunāku spēlētāju iesaistīšana kadetu izlasē puišu sabiedrībā nav ierasta prakse, tāpēc šī pieredze liecina gan par problēmām komplektējot iepriekšējā gadugājuma izlasi, gan par divtūkstošo vērā ņemamo potenciālu. Par starptautisko spēļu pieredzes trūkumu grēks sūdzēties – tāda sakrāta gan EYBL spēlēs, gan izlases sastāvā.

TRENERIS. Piecus gadus “Latvijas Universitāti” vadījušajam Artūram Visockim-Rubenim šis būs pirmais Eiropas čempionāts jaunatnes izlases galvenā trenera amatā.

GATAVOŠANĀS. Kadetu izlase ziemā startēja ne tikai Baltijas jūras kausa izcīņā, bet arī jau piekto gadu pēc kārtas piedalījās prestižajā U16 izlašu turnīrā Turcijā. Vasarā aizvadītas deviņas pārbaudes spēles, kurās izcīnītas astoņas uzvaras (pagaidām sezonas bilance 15-4).

ORIENTIERI. U16 čempionāts iezīmēs spēku samērus šā gadugājuma komandu konkurencē, kas pagaidām nojaušami tikai aptuveni (pat lielvalstu spēks gadu no gada mēdz atšķirties). Turcijas turnīrā 12 komandu konkurencē Latvija ierindojās 7.vietā, piekāpjoties mājinieku diviem sastāviem un lietuviešiem, bet uzvarot Vāciju, Slovēniju un Bulgāriju. Vasarā turkiem izdevās pārliecinoši revanšēties Baltijas kausa izcīņas turnīrā, bet Lietuvai tika zaudēts vēlreiz. U16 Eiropas čempionātos Latvijas puišiem līdz šim labākais sasniegums bija otrā vieta, kas izcīnīta 2014. gadā Ogrē un Rīgā.

NOSKAŅOJUMS. U16 izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis: “Gatavojoties Eiropas čempionātam, esam ieguldījuši lielu darbu un tas dod pārliecību, ka esam gatavi cīņai. Par laimi, iztikām bez nopietniem savainojumiem. Tikai Anrijs Miška treniņu sākumā salauza degunu un pirms izbraukšanas mājās nelaimīgi iespieda pirkstu durvīs. Zinu, ka Anriju šādi starpgadījumi nespēj izsist no līdzsvara, un ceru, ka sekas laukumā nebūs jūtamas. Uz Eiropas čempionātu braucam ar devīzi “Soli pa solim”. Tāpēc pagaidām visa uzmanība pievērst tikai pirmajai spēlei ar Itālijas komandu. Radomā vēl būs divi īsie treniņi, kuros pieslīpēsim dažas nianses. Šīs komandas spēks, kā jau bieži esmu teicis, meklējams nevis atsevišķos spēlētājos, bet summā, kas veidojas, saliekot viņus kopā vienotā sistēmā.”

SISTĒMA. Eiropas jaunatnes čempionāti šosezon risinās pēc jaunas formulas. Pirmajā posmā komandas aizvadīs pa trim spēlēm grupas turnīrā, noskaidrojot komandu reitingu. Pēc tam sāksies izslēgšanas spēles: astotdaļfināls (A1-B4, A2-B3, C1-D4, C2-D3 utt.), ceturtdaļfināls par 1.-8. un 9.-16.vietu, pusfināli un finālspēles. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

P.S. Latvijas komanda Eiropas U16 čempionātā startēs formas tērpos ar melnām sēru uzšuvēm, pieminot vasaras sākumā autokatastrofā bojā gājušos izlases kandidātus Kristianu Šefanovski un Kristianu Pūri. 

Latvijas U16 izlases statistika un spēļu kalendārs: Vīriešu U16 izlase

U16 puišu izlase 

Vārds un uzvārdsPoz.Aug.Dzim.Sporta skola
Artūrs Žagars1.1822000Rīga/DSNU16
Niks Salenieks1.1802000Rīga/DSN 
Artūrs Kurucs1./3.1892000Cēsis- Rīga/DSN-Baskonia (ESPU16
Valters Vēveris2./3.1882000Valmiera 
Rainers Hermanovskis2./3.1872000Valmiera 
Adrians Šnipke2./3.1922000BJBS RīgaU16
Roberts Bērziņš3.1872001Rīga/DSN 
Dāvids Vīksne3.1912000Valmiera 
Oskars Hlebovickis3.1942000Ogres BS - VEF skola 
Anrijs Miška4.2042000Valmiera - Real MadridU16
Edvards Mežulis5.2042000BJBS Rīga 
Armands Berķis5.2022000Jelgava - VEF skolaU16
Vadība 
Artūrs Visockis-RubenisGalvenais treneris
Mārtiņš GulbisTreneris
Roberts ZeileTreneris
Ēriks VisockisFiziskās sagatavotības treneris
Ivars IkstensFizioterapeits

U16 Eiropas čempionāts, puiši

A grupaB grupaC grupaD grupa
SpānijaTurcijaFrancijaSerbija
ItālijaVācijaLietuvaGrieķija
LatvijaHorvātijaBosnijaSomija
ZviedrijaPolijaMelnkalneIgaunija

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!