Logo

Latvijas studentu basketbola izlase startēs Universiādē

Latvijas studentu basketbola izlase startēs Universiādē

Šovasar no 19. līdz 30. augustam Ķīnas Republikas galvaspilsētā Taipejā risināsies 29. Universiādes spēles, kurās tradicionāli startēs arī Latvijas studenti. Latvijas Augstskolu sporta savienība (LASS) no organizatoriem saņēmusi apstiprinājumu, ka dalībnieku vidū iekļauta arī Latvijas studentu basketbola izlase.

Šogad Latvijas studentu izlase tiks veidota uz Latvijas Universitātes basketbola sistēmas bāzes. Paredzams, ka komandu vadīs Latvijas Universitātes komandas galvenais treneris Guntis Endzels un daļu izlases sastāva veidos LU komandas spēlētāji. Komandā tiks iekļauti arī citu LBL klubu jaunie spēlētāji – studenti. Latvijas Universitātes vīriešu basketbola komanda jau septīto gadu priecē ar interesantu basketbolu Latvijas čempionāta virslīgā, aktīvi piesaistot līdzjutējus un nodrošinot jaunajiem basketbolistiem iespējas iegūt labu izglītību un paaugstināt sportisko meistarību.

 

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

“Uzaicinājums piedalīties Universiādes turnīrā ir apliecinājums Latvijas basketbola starptautiskajam prestižam un augstajai vietai FIBA reitingā. Iespēja startēt tradīcijām bagātā studentu sportā forumā būs arī lielisks stimuls daudzu gadu garumā mērķtiecīgi attīstītās Latvijas Universitātes basketbola sistēmas dalībniekiem, kā arī labākajiem basketbolistiem citās augstskolās.”

 

Latvijas studentu - vīriešu basketbola komanda Universiādē piedalīsies trešo reizi kopš neatkarības atjaunošanas. 1993. gadā Bufalo sešās spēlēs tika izcīnītas trīs uzvaras un komanda ierindojās 18. vietā. 2009. gadā Latvijas studentu izlase, ko vadīja šī brīža nacionālās izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis, Belgradā ierindojās 12.vietā. Apakšgrupā tika izcīnīta 1.vieta, ar 80:76 pārspējot Vāciju un ar 100:42 graujot DĀR izlasi. 2.posmā tika zaudēts Rumānijai (78:85) un Lietuvai (64:84), savukārt cīņā par 9.-12.vietu tika zaudēts Kanādai (83:93) un mača galotnē arī Ukrainai (76:79).

 

20.gadsimta trīsdesmitajos Latvijas komandas, ko veidoja “Universitātes sports” basketbolisti un basketbolistes piedalījās pasaules studentu Akadēmiskajās meistarsacīkstēs. Sieviešu izlase uzvarēja 1933. gadā, vīriešu izlase – 1935. un 1937. gadā.

 

Informāciju sagatavoja:
LU Sporta servisa centrs sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!