Logo

Līcis-Līcītis: U14 izlases puišiem ir labas iespējas progresēt

Līcis-Līcītis: U14 izlases puišiem ir labas iespējas progresēt

“Rezultāts spēlē ar Lietuvu neatspoguļo reālos spēku samērus. No pretiniekiem neatpalikām ne fiziskās attīstības, ne sportiskās nekaunības ziņā. Jā, slikti sākām un slikti aizvadījām pašas beigas, kad vairs nebija reālu iespēju izglābties un devu iespēju uzspēlēt visiem. Bet spēles gaitā spējām samazināt mīnusus un atjaunot intrigu, lai arī dažādu iemeslu dēļ – īsais gatavošanās laiks, ceļa nogurums – pirmajā dienā bijām tālu no labākās kondīcijas. Tātad nākotnē ir labas iespējas uzlabot sniegumu un rezultātu.

Smagais zaudējums nesalauza komandu, bet pavairoja azartu un deva enerģiju nākamajām cīņām. Tallina progresējām ne tikai ar katru dienu – pat katru stundu.

Labāko sniegumu parādījām pēdējā dienā pret Igaunijas komandu, kas Baltijas kausa izcīņai bija gatavojusies visas sezonas garumā, vismaz reizi mēnesī pulcējoties uz koptreniņiem. Turklāt igauņu komandas veiksmīgi bija spēlējušas Eiropas Jaunatnes basketbola līgas turnīrā. Mūsu spēles pirmajā puslaikā nokļuvām iedzinējos (līdz pat mīnus 12), bet otrajā puslaikā pārņēmām iniciatīvu un izcīnījām vērtīgu uzvaru.

Atšķirībā no igauņiem, kuri bija mērķtiecīgi piestrādājuši pie komandas veidošanas, mēs pirms Baltijas kausa izcīņas aizvadījām tikai dažus treniņus. Jaunatnes līgas līderiem, kuri savās komandās pieraduši visas problēmas laukumā risināt paši vai ar 1-2 partneru palīdzību, vajadzēja pārorientēties uz spēlēšanu pēc sistēmām, kas paredz visa piecnieka sadarbību. Prieks, ka puiši ātri saprata treneru prasības un centās tās izpildīt. Turklāt īsā laikā bija izveidojies labs kolektīvs, un lūzumu panācām ar visas komandas pūliņiem.

Neviens no Tallinā spēlējušajiem puišiem nelika vilties, bet patiesībā resurss ir vēl bagātāks – uz vietu izlasē var pretendēt vismaz 20 puiši. Interesanti, ka starp līderiem ir vairāki kreiļi, un šī nianse bagātina komandas spēli. Šoreiz ar otro vietu varam būt apmierināti, bet šim gadu gājumam ir pietiekams potenciāls progresam. Gan katram individuāli, gan visai komandai kopā.”

Latvijas U14 izlasē spēlēja deviņu sporta skolu audzēkņi: Kristofers Vasiļevskis, Krišs Helmanis (abi – BJBS “Rīga/DSN”), Kāris Dags Krūmiņš (BK “Ķeizars/VEF Rīga”), Gatis Vēgners, Toms Skuja (abi BJBS “Rīga/Rīdzene”), Kaido Liepiņš-Liepa, Kārlis Kaugurs (abi BJBS “Rīga”), Rodijs Mačoha (Liepāja), Toms Liepiņš (Ogre), Ričards Daniels Vanags (BJBS “Rīga/A.Kraukļa BS”), Kristaps Arbidāns (Rēzeknes “Ezerzeme”/BJSS) un Dmitrijs Skrupskis (Līvāni).

Latvijas U14 izlases statistika: Zēnu U-14 izlase

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!