Logo

Sieviešu U20 izlasi trenēs Aigars Nerips, U19 – Matīss Graudiņš

Sieviešu U20 izlasi trenēs Aigars Nerips, U19 – Matīss Graudiņš

Latvijas Basketbola savienības valde pēc LBS Treneru komisijas ieteikuma sieviešu U20 izlases galvenā trenera amatā apstiprinājusi Aigaru Neripu, sieviešu U19 izlases galvenā trenera amatā – Matīsu Graudiņu.

Aigars Nerips U20 izlasi vadīs piekto gadu pēc kārtas (labākais sasniegums – 7. vieta 2016. gadā). Iepriekš bijis sieviešu valstsvienības galvenais treneris (2012-2013) un galvenā trenera asistents (2006-2008, 2010-2011, 2015-2018), vadījis arī Latvijas U18 un U16 izlases. Ilgus gadus strādā BJBS “Rīga/Rīdzene”.

Matīss Graudiņš strādā Ventspils sporta skolā “Spars” . No 2015. līdz 2018. gadam bijis U18 un U19 sieviešu izlašu galvenā trenera asistents.

LBS prezidents Valdis Voins:

“Ņemot vērā Eiropas čempionātu un U19 Pasaules kausa izcīņas saspringto grafiku, kā arī mūsu spēlētāju resursus ir ļoti svarīgi koordinēt darbu vairākās izlasēs. Gan LBS Treneru komisiju, gan  valde pārliecināja Aigara Neripa, Matīsa Graudiņa un U18 izlases galvenā trenera amatā jau apstiprinātā Aināra Čukstes kopīgā koncepcija. Ceram, ka pieredzējušu speciālistu vadībā vasarā tiks sasniegti labi sportiskie rezultāti un sekmēta spēlētāju meistarības izaugsme.”

U20 sieviešu izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Labākās 1999. gadā dzimušās spēlētājas – Luīze Šepte, Jane Rozentāle, Marianna Kļaviņa, Sabīne Lipe – gan kadetu, gan junioru vecumā piedalījušās pasaules Pasaules kausa izcīņās un uzkrājušas labu pieredzi. Savukārt 2000. gadā dzimušās Aleksa Gulbe, Nikola Ozola, Māra Mote, Aleksa Grava jau pērn veiksmīgi spēlēja U20 izlasē. Galvenais, lai vasarā plānus neiztraucētu savainojumi un izdotos racionāli sadalīt spēkus.

Ar kolēģiem esam runājuši par prioritātēm. Nokomplektēt trīs komandas tikai ar pamatgadā dzimušām spēlētājām faktiski nav iespējams, tāpēc aktuāls ir jautājums par resursu optimālu izmantošanu – spēlēšanu divās izlasēs, dozējot slodzi un vienlaikus tiecoties pēc laba sportiskā rezultāta.

Šovasar sakarā ar pieaugušo čempionāta vēlo sākumu mainīts jaunatnes turnīru grafiks – U20 izlase spēlēs pēdējā. Gatavošanās sāksies 1. jūlijā, bet skaidrs, ka U19 izlasē iekļautās meitenes varēs pievienoties tikai dažas dienas pirms Eiropas čempionāta. Komandas kodols gan ilgi spēlējis kopā, taktiskie zīmējumi ir līdzīgi. No otras puses, treniņos noteikti iesaistīsim arī tālas rezervistes, kurām būs iespēja pārbaudes spēlēs pierādīt savu noderību komandai. Tāpat, kā pēdējos gados man atkal palīdzēs treneri Guntis Endzels un Anita Mikāle. ”

U19 sieviešu izlases galvenais treneris Matīss Graudiņš:

“No  sportiskā viedokļa U19 Pasaules kausa izcīņā atbildība nav tik liela, kā Eiropa čempionātos, jo izkrišana nedraud. Ir tikai pozitīvā motivācija – cīnīties par uzvaru katrā spēlē un lūkot tikt pēc iespējas augstāk, pārspējot priekšteču iegūto 8. vietu.

Ņemot vērā spēlētāju resursus, gatavošanos plānojam kopā ar U18 izlasi. Trenēsimies kopā, taktiskais rokraksts būs diezgan līdzīgs. Arī treneru kolektīvs saglabājas, tikai koriģējam funkcijas – Ainārs (Čukste) vadīs U18 izlasi, bet U19 komandā būs mans palīgs, tāpat kā Daiga Žvirble.

Pērn 2000. un 2001. gadā dzimušo spēlētāju skaits komandā bija vienāds un, objektīvi vērtējot, šovasar situācijai vajadzētu būt tādai pašai. Bet jāņem vērā, ka 2001. gadi jau būs nospēlējuši savu Eiropas čempionātu. Savukārt labākajām divtūkstošajām vēl priekšā būs U20 čempionāts.”

FIBA U19 Pasaules kausa izcīņa (2000. dzimšanas gads) no 20. līdz 28. jūlijam notiks Taizemē. Grupu izloze paredzēta martā.

Eiropas U20 čempionāts (1999./2000. dzimšanas gads) no 3. līdz 11. augustam notiks Čehijas pilsētā Klatovijā. Latvijas komanda grupas turnīrā spēlēs ar Serbijas, Portugāles un Spānijas izlasēm, bet astotdaļfinālā sacentīsies ar kādu no B grupas vienībām (Beļģija, Baltkrievija, Ungārija, Lietuva).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!