Logo

3. jūnijā septītā Rozā lentītes spēle: Latvija – Baltkrievija

3. jūnijā septītā Rozā lentītes spēle: Latvija – Baltkrievija

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība septīto gadu iesaistījusies krūts vēža profilakses informatīvajā kampaņā “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu”. Plkst.17 “Arēnā Rīga” notiks ikgadējā Rozā lentītes labdarības basketbola spēle starp Latvijas un Baltkrievijas sieviešu izlasēm.

Abas komandas gatavojas Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīram, kas 16. jūnijā sāksies Čehijā.

Baltrievijas sieviešu izlase pēdējos gados viena no labākajām komandām Eiropā. 2007. gadā 3.vieta Eiropas čempionātā, 2008. gadā – ceturtdaļfināls olimpiskajās spēlēs, 2009. gadā – 4. vieta EČ, 2010. gadā – 4.vieta pasaules čempionātā, 2013. gadā – 5.vieta EČ, 2014 gadā – 9.vieta PČ, 2015. gadā – 4. vieta EČ, 2016. gadā – 9. vieta OS.

Latvijas un Baltkrievijas sieviešu valstsvienību savstarpējās spēlēs Latvijai 14 uzvaras, 7 zaudējumi. Pērn 24. maijā Rīgā 59:57. Oficiālajās spēlēs pagaidām neizšķirts 2-2.

Ieeja spēlē par ziedojumiem - visi līdzekļi tiks novirzīti smagi slimu vēža pacientu ārstēšanai.

Krūts vēzis ir visizplatītākais vēža veids Latvijā, un šobrīd uzskaitē ir vairāk nekā 13 000 krūts vēža pacienšu. Pēdējos gados ievērojami uzlabojušās diagnostikas iespējas pirmreizējiem vēža pacientiem un vēzis arvien biežāk tiek atklāts 1. stadijā. Līdzšinējās kampaņas bija vērstas uz to, lai mudinātu sievietes veikt regulārus krūšu izmeklējumus un pašpārbaudes, tādējādi ļaujot atklāt krūts vēzi agrīnā stadijā. Šī gada kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” mērķis ir pievērst pastiprinātu uzmanību ne tikai diagnostikai, bet arī vēža ārstēšanai.  

Kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” jau septīto gadu pēc kārtas organizē Latvijas Basketbola savienība un krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība VITA. Kampaņas ietvaros darbojas reģionālo vēstnešu kustība – vairāk nekā 40 brīvprātīgo no visas Latvijas aicina sievietes rūpēties par krūšu veselību, veikt regulāras pārbaudes un sniedz atbalstu.

Informatīvās kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” noslēgumā 3. jūnijā pirms Rozā lentītes spēles notiks Solidaritātes gājiens “Ejam kopā, lai dzīvotu!” no Brīvības pieminekļa līdz “Arēnai Rīga”, atgādinot par tūkstošiem pacientu, kuri gaida uzlabojumus vēža ārstēšanai Latvijā. Pulcēšanās gājienam plkst. 15:30 pie Brīvības pieminekļa.

Sekojiet līdzi kampaņas aktivitātēm:  www.facebook.com/Laidzivotu

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!