Logo

Eiropas čempionāts sievietēm: Latvijas grupā Spānija, Ukraina un Lielbritānija; Rīgā arī Zviedrija, Francija, Čehija un Menkalne. Biļetes basket.lv

Eiropas čempionāts sievietēm: Latvijas grupā Spānija, Ukraina un Lielbritānija; Rīgā arī Zviedrija, Francija, Čehija un Menkalne. Biļetes basket.lv

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība 2019. gada Eiropas čempionāta finālturnīru sāks Rīgā, kur no 27. līdz 30. jūnijam A grupas turnīrā spēļu secībā sacentīsies ar Lielbritānijas, Ukrainas un Spānijas komandām.

Grupas turnīra uzvarētājas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet otrās un trešās vietas ieguvējas izspēlēs astotdaļfinālā Rīgā spēles ar B grupas (Francija, Čehija, Melnkalne un Zviedrija) otro un trešo komandu.

Izšķirošās cīņas par medaļām notiks Belgradā no 4. līdz 7. jūlijam.

Izlozes procesā Latviju pārstāvēja 2007. un 2009. gada Eiropas čempionātu Zvaigžņu piecnieka dalībniece Anete Jēkabsone-Žogota, Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins un LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts:

“Lielbritānijas komanda pārliecinoši aizvadīja kvalifikācijas turnīru, uzvarot līdzvērtīgu komandu konkurencē. Nopietnas pretinieces. Ar Ukrainas komandu esam cīnījušies pārbaudes spēlēs, bet tajos mačos pretinieces nebija labākajā sastāvā. Skaidrs, ka nopietnākais spēks ir Alīna Jagupova, kura savam Turcijas klubam šosezon palīdzējusi uzvarēt visās spēlēs. Protams, Spānijas komanda komentārus neprasa – Eiropas čempiones, viena no stiprākajām komandām pasaulē.

Gatavošanos plānojam sākt 13. maijā, būtu labi aizvadīt apmēram astoņas pārbaudes spēles. Lielāko daļu mājās (vēlams “Arēnā”), bet būs arī izbraukumu. Pagaidām galvenais, lai spēlētājām būtu veiksmīgas sezonas klubos, iztiekot bez savainojumiem un vasarā būsim iespējami labākajā sastāvā.”

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Edgars Šneps: “Vēl pirms izlozes tikāmies ar mūsu partneriem Zviedrijas Basketbola federācijas pārstāvjiem pārrunājot kopā veicamos darbus, lai Eiropas čempionāts Rīgā kļūtu par svētkiem. Zviedriem ir lielas ambīcijas gan sportiskajā, gan organizatoriskajā aspektā. Esam vienojušies viņiem rezervēt vismaz 1000 biļetes un centīsimies darīt visu iespējamo, lai zviedru līdzjutēji Rīgā justos tikpat labi, cik 2015. gadā jutās igauņi un lietuvieši."

2019. gada Eiropas  sieviešu čempionāts

A - Rīga B - Rīga C - Niša D - Zrenjina
Ukraina  Zviedrija Ungārija  Baltkrievija 
Lielbritānija  Francija  Turcija  Krievija 
Latvija  Čehija  Itālija  Beļģija 
Spānija  Melnkalne  Slovēnija  Serbija 

Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīra grafiks:

1. posms (27.-30. jūnijs) – turnīri 4 grupās, uzvarētājas kvalificējas ceturtdaļfinālam;

2. posms (1. jūlijs) – grupu otro un trešo vietu ieguvējas izspēlē astotdaļfināla mačus;

3. posmā (4.-7. jūlijs) – ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēles Belgradā. 

Sešas labākās komandas kvalificēsies Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, kurā 14 komandas 2020. gada februārī cīnīsies par 10 ceļazīmēm.

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas finālturnīrā startēs devīto reizi, tai skaitā astoto reizi pēc kārtas (1999, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019). Labākie sasniegumi – 4. vieta 2007. gadā, kā arī divreiz izcīnīta 6. vieta (2005, 2017).

Seko “Women`s EuroBasket 2019”: #ParSkaistāmUzvarām #TrīsZvaigznes

https://www.facebook.com/basketbols https://twitter.com/basketbols

http://www.fiba.basketball/womenseurobasket/2019

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!