Logo

Elīna Dikaioulaku: kopā ar Latvijas izlasi vēlos piedzīvot vēl vienas olimpiskās spēles

Elīna Dikaioulaku: kopā ar Latvijas izlasi vēlos piedzīvot vēl vienas olimpiskās spēles

Gatavojoties vienam no lielākajiem pasaules notikumiem basketbolā, Latvijas sieviešu valstsvienības saspēles vadītāja Elīna Dikaioulaku (Babkina) Parīzes starptautiskajā turnīrā pret spēcīgo Austrālijas izlasi aizvadīja savu 100. spēli Latvijas galvenajā komandā.

Tava debija izlasē bija 2007. gadā spēlē pret Zviedrijas valstsvienību. Vai šo spēli atceries un ko tev nozīmē pirmā spēle izlases sastāvā?

Šo spēli neatceros, bet pirmā pieredze valstsvienībā, kā jebkuram, ir milzīgs pagodinājums. Domāju, ka pārstāvēt Latvijas sieviešu basketbola izlasi jau no bērnu dienām ir katras jaunas basketbolistes sapnis. Tas ir liels gods - iekļūt sastāvā, būt kopā ar komandu un mācīties no pieredzējušām spēlētājām.

Kāds bija tavs ceļš līdz izlasei?

Nekas dzīvē nenāk viegli. Basketbolā vienmēr ir jāstrādā ar sevi un jāstrādā vairāk par citiem. Es domāju, ka gribasspēks un apņēmība bija tās rakstura iezīmes, kas mani virzīja uz priekšu.

Vai pirms 11 gadiem varēji iedomāties, ka karjeras laikā būsi spēlējusi olimpiskajā turnīrā, Pasaules kausa izcīņā un būsi viena no izlases līderēm?

Nē, noteikti nevarēju iedomāties, ka tiksim uz olimpiādi vai Pasaules kausu. Tas, manuprāt, ir ļoti liels sasniegums sportā. Augstāk izlasē vairs nav, kur kāpt. Tas ir brīnišķīgi, ka man ir iespēja piedalīties un piedzīvot šos sasniegumus kopā ar pārējām meitenēm.

Kurš no pavadītajiem gadiem izlasē tev visvairāk palicis atmiņā?

Tas noteikti ir gads, kad tikām uz Olimpiskajām spēlēm. Ne katram sportistam savas karjeras laikā ir lemts to piedzīvot. Izšķirošā spēle – tas bija kaut kas fantastisks! Protams, arī pēdējais Eiropas čempionāts, kurā tikām uz Pasaules kausu, ir neaizmirstams. Visa komanda bija saliedēta un kopā gājām uz vienu mērķi. Tās sajūtas grūti aprakstīt – čempionāta laikā guvu traumu, tāpēc pēdējās spēlēs piedalījos tikai daļēji. Skatoties no malas, spriedze ir vēl lielāka, nekā esot laukumā. Tagad emocijas ir fantastiskas. Visu gadu esam gaidījušas šo notikumu – jau pēc astoņām dienām dodamies uz Tenerifi! Savu individuālo sniegumu vērtēju mazāk, svarīgs ir komandas darbs un kopīgie sasniegumi.

Ko tev nozīmē pārstāvēt savu valsti un spēlēt valstsvienībā?

Tas ir ļoti liels pagodinājums, ko īsti nevar izteikt vārdos. Kad biju mazāka, vienmēr vēlējos iekļūt Latvijas izlasē. Ja tā aizdomājas – šāda iespēja ir dota tikai 12 basketbolistēm no visas Latvijas, un tu esi viena no viņām! Tas bija mans sapnis spēlēt kopā ar Aneti Jēkabsoni – Žogotu, Guntu Baško, Ievu Kubliņu, Zani Teilāni, Lieni Jansoni.

Kāds, tavuprāt, ir tavs lielākais pienesums Latvijas izlasē?

(smaida)…Vienmēr ceru, ka manas komandas biedrenes būs laimīgas par kādu skaistu piespēli. Tāpat enerģija, skrienot ātrajos uzbrukumos un kontrolējot spēles gaitu.

Latvijas valstsvienībā spēlē jau 11 gadus. Ko vēl gribētos sasniegt?

Noteikti vēlētos vēlreiz nokļūt olimpiskajās spēlēs. Pekinā man bija tikai 18 gadu, pieredze vēl nebija tik liela. Izredzes tikt uz Tokijas olimpiskajām spēlēm ir reālas. Vēlos šīs visas emocijas un sajūtas izdzīvot vēlreiz, tikai tagad ar citu dzīves un spēles pieredzi.

Ar ko tev paliks atmiņā 100. spēle izlases sastāvā?

Nezinu, vai šī spēle ar ko īpašu paliks atmiņā, taču uzskatu, ka tas ir liels pagodinājums – iespēja jau tik ilgi pārstāvēt mūsu valsti. Atceros, kad biju jaunāka, arī Gunta Baško saņēma apsveikumu par aizvadīto simto spēli izlases rindās. Aizdomājos, cik gan tas ir nozīmīgs skaitlis, taču nekad nebiju domājusi, ka arī es to piedzīvošu. Kopš debijas izlasē ir pagājuši vairāk nekā desmit gadi, ieguldīts smags darbs un emocijas. Esmu tiešām priecīga, ka esmu vajadzīga un spēju dot pienesumu Latvijas izlasei!

Intervēja Ance Seikstule

**

Kopš debijas 2007. gada 3. augustā pret Zviedrijas komandu (86:54; toreiz Elīnai 16 minūtēs 13 punkti un 4 rezultatīvās piespēles) Babkina-Dikaioulaku piedalījusies trīs Eiropas čempionātu finālturnīros, kā arī Pekinas olimpiskajās spēlēs, vidēji katrā valstsvienības mačā bijusi laukumā 21 minūti 19 sekundes, guvusi 9 punktus un izdarījusi 2,7 rezultatīvas piespēles. Ar viņas līdzdalību Latvijas komanda izcīnījusi 54 uzvaras. Latvijas sieviešu valstsvienības visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā viņa ieņem 9. vietu (900 punkti), bet starp labākajām piespēlētājām ieņem 3. pozīciju (266). Rezultatīvākās spēles viņai izdevušās Eiropas čempionātos – 27 punkti pērn spēlē ar Melnkalnes izlasi un 25 punkti 2011. gadā mačā ar Franciju. Visu

Elīna Dikaioulaku kļuvusi par 11 basketbolisti, kas Latvijas sieviešu valstsvienībā aizvadījusi 100 spēles. Vēl to paveikušas Gunta Baško (190), Ieva Tāre (148), Anete Jēkabsone-Žogota (134), Zane Teilāne (134), Liene Jansone (132), Zane Eglīte (129), Aija Putniņa (124), Ieva Kubliņa (122), Aija Brumermane (110) un Ilze Ose-Hlebovicka (106).

Pilna valstsvienības spēlētāju statistika: basket.lv vidžetos.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!