Logo

LBS valde piedāvā Zībartam turpināt vadīt sieviešu valstsvienību

LBS valde piedāvā Zībartam turpināt vadīt sieviešu valstsvienību

Latvijas Basketbola savienības valde sieviešu valstsvienības startu 2017. gada Eiropas čempionātā atzinusi par ļoti labu. Galvenajam trenerim Mārtiņam Zībartam piedāvāts pagarināt līgumu līdz 2019. gadam.

2017. gada Eiropas čempionātā Latvijas sieviešu valstsvienība Mārtiņa Zībarta vadībā kvalifikācijas turnīrā četrās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras un grupā finišēja otrajā vietā, iegūstot ceļazīmi uz finālturnīru. Finālturnīrā Prāgā Latvijas komanda grupas turnīrā vienā spēlē uzvarēja un divās zaudēja, astotdaļfinālā pieveica iepriekšējā čempionāta uzvarētājas Serbijas basketbolistes (75:70), bet pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā nākamajām čempionēm spānietēm cīņā par 5./8.vietu uzvarēja Itālijas izlasi (68:67), iegūstot ceļazīmi uz 2018. gada Pasaules kausa izcīņu. Noslēguma tabulā Latvijas komanda ierindojās 6. vietā.

2018. gadā sieviešu valstsvienība pirmo reizi piedalīsies Pasaules kausa izcīņā, bet 2019. gadā astoto reizi pēc kārtas startēs Eiropas čempionāta finālturnīrā, kur vieta Latvijai garantēta kā finālturnīra pirmās daļas rīkotājai.

Valdei iesniegtajā pārskatā par divu gadu darbu Mārtiņš Zībarts detalizēti iepazīstinājis ar darba gaitu un apsvērumiem, kas ietekmējuši komandas komplektēšanu un taktikas izvēli, kā arī konkrētiem taktiskajiem risinājumiem finālturnīra izšķirošajās spēlēs. Akcentēta nepieciešamība izstrādāt medicīniskā monitoringa sistēmu, lai sezonas laikā sekotu valstsvienības spēlētāju veselības stāvoklim un organizētu savlaicīgu savainojumu ārstēšanu.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

“Valdes vairākums Latvijas sieviešu valstsvienības spēles Eiropas čempionāta vēroja klātienē, iegūstot daudz pozitīvu emociju. Ņemot vērā komandas līderu lokā notikušās pārmaiņas, vairāku spēlētāju veselības problēmas, kā arī aso konkurenci Eiropas labāko komandu vidū, sieviešu valstsvienības starts – 6. vieta un izcīnītā ceļazīme uz Pasaules kausa turnīru – novērtēts kā ļoti labs. Valde augstu vērē trenera Mārtiņa Zībarta ieguldījumu komandas jaunā modeļa izveidošanā un nolēma piedāvāt viņam vadīt sieviešu valstsvienību arī 2018. gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā un 2019. gada Eiropas čempionātā. No trenera gaidām konkrētu darba plānu, lai kvalitatīvi sagatavotos nākamajiem lielajiem turnīriem. Savukārt Basketbola savienība centīsies izmantot valstsvienības panākuma pozitīvo rezonansi, lai nostiprinātu sieviešu basketbola pozīcijas pašvaldībās, palielinātu basketbola nodarbībās iesaistīto meiteņu skaitu un uzlabotu darba apstākļus mūsu izlases komandām.”

Sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts:

“Paldies LBS vadībai par atbalstu un izrādīto uzticību. Ir milzīgs gods un atbildība saņemt piedāvājumu turpināt vadīt sieviešu valstsvienību. Tas ir labākais novērtējums iepriekšējos divos gados kopā paveiktajam. Komandu gaida divi atbildīgi starti – debija Pasaules kausa izcīņā un Eiropas čempionāts, kura grupu turnīrs notiks Latvijā. Centīsimies izdarīt visu iespējamo, lai parādītu labāko sniegumu un godam pārstāvētu Latviju!”

Latvijas sieviešu valstsvienība kopš neatkarības atjaunošanas astoņas reizes spēlējusi Eiropas čempionāta finālturnīros (tai skaitā pēdējos septiņos pēc kārtas). Labākie rezultāti – 4. vieta (2007. gadā), kas pavēra iespēju kvalificēties Pekinas olimpiskajām spēlēm, kā arī 6.vieta 2005. un 2017. gadā, kas nodrošināja ceļazīmi uz 2019. gada Pasaules kausa izcīņu.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!