Logo

Mārtiņš Zībarts: “Pasaules kausa astotdaļfināls ir sasniedzams, par ceturtdaļfinālu varam cīnīties”

Mārtiņš Zībarts: “Pasaules kausa astotdaļfināls ir sasniedzams, par ceturtdaļfinālu varam cīnīties”

Tenerifē notikušajā 2018. gada Pasaules kausa izcīņas grupu izlozē Latvijas valstsvienība ielozēta D grupā un pirmajā posmā 22.septembrī spēlēs ar  Ķīnas izlasi (līdzšinējā bilance 3-7), 23.septembrī ar ASV izlasi (līdz šim vienīgajā spēlē 2008. gadā 74:84) un 25.septembrī ar Senegalas komandu (2008. gadā olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā 94:34). Grupas uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, 2. un 3. vietas ieguvējas 26.septembrī astotdaļfinālā cīnīsies ar C grupas 2./3. vietas ieguvējām (Spānija, Beļģija, Puertoriko, Japāna). Turnīrs notiks no 22. līdz 30. septembrim. 

Pasaules kauss'2018 

A grupa  B grupa C grupa D grupa
Korejas Republika  Austrālija  Japāna  Latvija 
Grieķija  Turcija  Puertoriko  ASV 
Kanāda  Argentīna  Beļģija  Senegala 
Francija  Nigērija  Spānija  Ķīna 

Astotdaļfināls (26. septembrī): (25) A2 – B3, (26) B2 – A3, (27) C2 – D3, (28) C3 – D2

Ceturtdaļfināli (28. septembrī): (29) A1 – W27, (30) B1 – W28, (31) C1 – W25, (32) D1 – W26

Pusfināli (29. septembrī): (35) W29 – W30, (36) W31 – W32

Fināls un par 3.vietu (30. septembrī)

Izlozes rezultātus, kā arī mūsu komandas aktualitātes un gatavošanās plānus komentē Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris MĀRTIŅŠ ZĪBARTS.

PAR IZLOZI. ASV izlase ir čempionāta galvenā favorīte. Ar Ķīnas vienību esam spēlējuši un nesen to uzvarējām. Par Senegalas komandu reāla priekšstata pagaidām nav – centīsimies sarunāt pārbaudes spēli ar kādu Āfrikas vienību. Un sāksim apkopot informāciju par visām konkrētajām pretiniecēm.

Pirmā vieta grupā būs grūti sasniedzama, bet astotdaļfināls noteikti ir reāls mērķis un varam veiksmīgi cīnīties arī ar C grupas komandām – Beļģiju, ar ko pagājušajā vasarā bija līdzvērtīga spēle, Japānu, Puertoriko. Svarīgi, ka pašiem ir reālas iespējas būt stiprākiem nekā bijām pirms gada – gan uz pieredzes rēķina, gan sapulcējot labāko sastāvu un izvairoties no savainojumiem.

PAR GATAVOŠANĀS GRAFIKU. Treniņnometne sāksies 6. augustā, uz to aicināsim 15-16 spēlētājas. Septembra sākumā paredzēts turnīrs Spānijā, kur piedalīsies arī Francijas un Beļģijas komandas. Citu pārbaudes spēļu grafiku precizēsim tagad, kad zinām, ar kurām komandām būs darīšana pirmajā posmā. Gribētāju spēlēt, visticamāk, netrūks, jo Āzijas, arī Amerikas komandas laikus brauks uz Eiropu un gatavosies te. No komandām, ar kurām var iznākt darīšana pasaules čempionātā, nevairīsimies, jo tādas spēles dod vērtīgu vielu taktisko variantu izstrādei. Piemēram, pērn pārbaudes turnīrā Čehijā sapratām, kā jāspēlē ar serbietēm un Eiropas čempionāta astotdaļfinālā šī informācija noderēja.

PAR SEZONAS PIEREDZI. Komandas kodols iezīmējās Eiropas čempionāta spēlēs un prieks, ka meitenēm sezona kopumā ir veiksmīga. Anetei Šteinbergai bija laba statistika un nozīmīga loma Beļģijas čempionu komandas spēlēs Eirolīgā. Kristīnei Vītolai bijusi laba prakse gan Eiropas kausa izcīņā, gan Polijas čempionātā, kur ir augsts vidējais līmenis un daudz spēļu. Tas pats attiecas arī uz Eirolīgā spēlējušo Elīnu Dikeoulaku, tiesa, jāskatās, kā viņas lomu komandā ietekmēs trenera maiņa. Aija Putniņa labi iekļāvusies “Mersin” komandā un palikusi vienīgā mūsu pārstāve Eiropas kausa izcīņā. Gunta Baško-Melnbārde un Ieva Krastiņa deva un dod lielu ieguldījumu “TTT Rīga” starptautiskajās spēlēs. Amerikas studentu čempionātā laba sezona ir Kitijai Laksai, Francijā - Aijai Brumermanei, kuras komanda ir līdere 2. līgā.

PAR PALĪDZĒM. Protams, būtu labi, ja līderu loks paplašinātos. Piemēram, “TTT Rīga” komandai vairākās Eiropas kausa spēlēs labi palīdzēja Kate Krēsliņa. Tomēr gribētos lielāku stabilitāti, lai treneris un partneres skaidri zinātu, ko sagaidīt spriedzes apstākļos. Tas attiecas arī uz citām “TTT Rīga” spēlētājām, kurām līdz šim nav bijušas stabilas pozīcijas valstsvienībā.

PAR REZERVĒM.  Veiksmīgi ierindā atgriezusies Dita Rozenberga, kuru  pagājušajā vasarā no ierindas izsita savainojums. Ar savu agresivitāti un prasmi aizsardzībā darboties pret sāncenšu līderēm Dita var pat īsā spēles laikā būtiski pastiprināt komandu un mainīt spēles gaitu. Sezonu Ungārijā labi sāka Zenta Meļņika, Amerikas studentu basketbolā labi iejutusies Digna Strautmane. Tiesa, viņai, arī Paulai, Kitijai Laksai un varbūt vēl kādai “amerikānietei” rudens darba plāni būs jāsaskaņo ar augstskolām.

PAR JAUNĀM KANDIDĀTĒM. Diemžēl revolucionārus atklājumus šī sezona nav nesusi. Pat labākajām juniorēm nebūs viegli kādu izkonkurēt.

PAR KOMPLEKTĀCIJAS STRATĒĢIJU. Pirmo reizi spēlējot Pasaules kausa izcīņā nevaram domāt par nākotni – komandā būs labākās spēlētājas un tās, kuras var efektīvi palīdzēt kādā konkrētā spēles elementā. Izvērtējot kandidātes, ņemsim vērā arī pretinieču spēles īpatnības. Piemēram, būs vajadzīga izteikta centra spēlētāja vai noderīgākas būs universālākas basketbolistes utt.

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!