Logo

Sieviešu valstsvienība: svētdien plkst.14 pie Brīvības pieminekļa, plkst.17 sporta namā “Daugava” Rozā lentītes spēle ar Somiju

Sieviešu valstsvienība: svētdien plkst.14 pie Brīvības pieminekļa, plkst.17 sporta namā “Daugava” Rozā lentītes spēle ar  Somiju

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība svētdien, 10. jūnijā, ar Rozā lentītes spēli pret Somijas izlasi noslēgs pirmo sagatavošanās ciklu septembrī Tenerifē paredzētajai Pasaules kausa izcīņai. Ieeja par ziedojumu krūts vēža pacientu atbalsta biedrībai "VITA". Spēli tiešraidē translēs LTV7.

Latvijas sieviešu valstsvienība astoto gadu piedalās sieviešu veselības informatīvajā kampaņā “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu”. Svētdien, 10. jūnijā, Plkst.14 pie Brīvības pieminekļa sāksies Latvijas Basketbola savienība un krūts vēža pacientu atbalsta biedrība “VITA” organizētās aktivitātes, bet plkst.15:30 sāksies Rozā lentītes gājiens no Brīvības pieminekļa uz “Daugavas” sporta namu, kurā basketbolistes aicina pievienoties visus atbalstītājus.

Spēlē Latvija – Somija mūsu komandas sastāvā laukumā izies pērnā Eiropas čempionāta dalībnieces Aija Brumermane, Ilze Jākobsone, Ieva Krastiņa, Kate Krēsliņa, Kitija Laksa un Kristīne Vītola, pērn savainojumu dēļ nespēlējušās Dita Rozenberga un Baiba Eglīte, U20 izlases līderes Digna Strautmane, Luīze Šepte un Janeta Rozentāle, kā arī debitantes Laura Ikstena (Puriņa) un Marta Miščenko.

Valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts ir apmierināts ar nedēļu ilgajos treniņos paveikto. Izdevies gan pastrādāt pie taktikas arsenāla, gan novērtēt spēlētājas, kuras valstsvienības darbā iekļaujas pirmo reizi vai arī pēc zināma pārtraukuma. “Aizsardzībā jābūt agresīvām un disciplinētām, uzbrukumā jācenšas pēc iespējas ātrāk pieņemt lēmumus, lai bumba kustētos ātri. Centīsimies skatītājus iepriecināt ar labu spēli un, protams, uzvaru.

Spēlē ar Somiju nepiedalīsies septiņas valstsvienības kandidātes – Gunta Baško, Elīna Dikeulaka, Zenta Meļņika, Aija Putniņa, Anete Šteinberga, Paula Straurtane un Sabīne Dukāte – kuras uzaicinātas uz treniņnometni augustā. Paredzams, ka 6. augustā Pasaules kausa izcīņai sāks gatavoties 16 spēlētājas.

Latvijas sieviešu valstsvienības kandidātes (jūnija sastāvs)

Vārds un uzvārds Poz. Dz.g. Aug. Klubs'2018 Spēles Punkti FIBA 
Ilze Jākobsone 1. 1994 168 Liepājas Papīrs/LNSS  13  27  EČ'17. 
Ieva Krastiņa  1./2.  1990  172  TTT Rīga  67  404  EČ'13., 17. 
Baiba Eglīte  2.  1989  176  TTT Rīga  17  121   
Laura Puriņa 2. 1990 173  Liepājas Papīrs/LNSS      
Kate Krēsliņa 2./3. 1996 184 TTT Rīga 22  60  EČ'17., 
Kitija Laksa 2./3. 1996 184 University South Florida (USA) 40  157  EČ'13., 15., 17. 
Dita Rozenberga 3. 1992 180 Battipaglia (ITA) 32  98  EČ'15 
Luīze Šepte 3. 1999 180  TTT Juniores  
Digna Strautmane  3./4.  1998  188  Syracuse, NCAA (USA)  
Janeta Rozentāle 4. 1999 185  TTT Juniores      
Aija Brumermane 5. 1986 191 Landerneau Bretagne (FRA, B) 95 349 OS'08, EČ'05., 07., 09., 13., 17. 
Kristīne Vītola 4./5. 1991 196 Basket 90 Gdynia (POL)  56 295 EČ'15., 17. 
Marta Miščenko 5. 1995 188 Wingate University, NCAA (USA)       

Pēc vasaras atvaļinājuma 6. augustā treniņnometnē pulcēsies 16 spēlētājas. Gatavošanās posmā sieviešu valstsvienība aizvadīs 10 pārbaudes mačus ar elites klases komandām, tai skaitā piecas spēles Rīgā.

Latvijas sieviešu valstsvienības kandidātes (augusts)

Vārds un uzvārds Poz. Dz.g. Aug. Klubs'2018 Spēles Punkti FIBA
Elīne Dikeulaku 1. 1989 172 1KS Sleza Wroclav (POL) 94  854  OS'08, EČ'11., 13., 17. 
Sabīne Dukāte 1./2. 1993 177  Saskatoon (CAN)      
Gunta Baško 3. 1980 181 TTT Rīga 184  1748  OS'08, EČ'99., 05., 07., 09., 11., 15., 17.  
Paula Strautmane 3. 1997 185 Quinnipac Bobcats, NCAA (USA) 11  11  EČ'17 
Anete Šteinberga 4. 1990 190 Castors Brain (BEL) 63  573  EČ'13., 15., 17. 
Aija Putniņa 4./5. 1988 190 Mersin (TUR) 118 774 OS'08, EČ'09., 11., 13., 15., 17. 
Zenta Meļņika 5. 1991 197 DVTK Miskolc (HUN) 30  112  EČ'15. 

 Vadība

Vārds, uzvārds Amats
Mārtiņš Zībarts  Galvenais treneris
Aigars Nerips Treneris
Guntis Endzels Treneris
Ivars Ikstens Fiziskās sagatavotības treneris
Sintija Priede Fiziskās sagatavotības trenere
Mārtiņš Pulveris Ārsts
Līga Folkmane-Eglīte Fizioterapeite
Ansis Biedris Fizioterapeits
Edijs Eglītis Direktors

ATBALSTĪTĀJI: “Conexus Baltic Grid", "Circle-K", “Live Riga”, “Roche”, “Peak” un “Persil”. Pārbaudes spēles translēs LTV7, Pasaules kausa izcīņas spēles - TV6.

Pārbaudes spēles

10. jūnijs plkst.17: Latvija - Somija (“Daugavas” sporta nams)

17.augusts: Latvija - Zviedrija (Elektrum OSC)

18. augusts: Latvija - Krievija (Elektrum OSC)

19. augusts: Latvija - Ukraina (Elektrum OSC)

31. augusts: Latvija - Francija (Valensija)

1. septembris: Latvija - Spānija/Beļģija (Valensija)

7. septembris: Latvija - Francija (Parīze)

9. septembris: Latvija - Austrālija (Parīze)

14. septembris: Latvija - Grieķija (Elektrum OSC)

15. septembris: Latvija - Grieķija (Elektrum OSC)

19. septembris: Latvija - Kanāda (Tenerife)

Pasaules kauss'2018 

A grupa  B grupa C grupa D grupa
Korejas Republika  Austrālija  Japāna  Latvija 
Grieķija  Turcija  Puertoriko  ASV 
Kanāda  Argentīna  Beļģija  Senegala 
Francija  Nigērija  Spānija  Ķīna 

Astotdaļfināls (26. septembrī): (25) A2 – B3, (26) B2 – A3, (27) C2 – D3, (28) C3 – D2

Ceturtdaļfināli (28. septembrī): (29) A1 – W27, (30) B1 – W28, (31) C1 – W25, (32) D1 – W26

Pusfināli (29. septembrī): (35) W29 – W30, (36) W31 – W32

Fināls un par 3.vietu (30. septembrī)

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!