Logo

Sieviešu valstsvienība: uz februāra sesiju uzaicinātas 13 spēlētājas

Sieviešu valstsvienība: uz februāra sesiju uzaicinātas 13 spēlētājas

Kandidātu sarakstā iekļautas:

aizsardzības spēlētājas – Anete Jēkabsone-Žogota (Kurskas “Dinamo”, Krievija), Elīna Babkina (“Pinkk Pecsi”, Ungārija), Anda Eibele, Ieva Krastiņa, Liene Priede, Baiba Eglīte (visas “TTT Rīga”);

uzbrucējas – Gunta Baško-Melnbārde (“Basket Landes”, Francija), Dita Rozenberga (“Charleroi”, Beļģija)

centra spēlētājas – Anete Šteinberga (Vologdas “Chevakata”, Krievija), Aija Putniņa (“Nantes Reze”, Francija), Kristīne Vītola (“Perfumerias Avenida”, Spānija), Zane Tamane (“Canik Bld”, Turcija), Zenta Meļņika (“TTT Rīga”).

Galvenajam trenerim Mārtiņam Zībartam darbā palīdz Aigars Nerips, Artūrs Visockis-Rubenis un fiziskās sagatavotības treneris Ēriks Visockis.

A grupas turnīra pirmajās spēlēs Latvijas valstsvienība Rīgā pārspēja Slovēniju (65:62), savukārt slovēnietes izbraukumā Ķēdaiņos pārspēja Lietuvas komandu (73:64). Februāra sesijā A grupā paredzētas divas spēles, kuras Latvijas komanda aizvadīs izbraukumā – sestdien, 20.februārī Slovēnijas pilsētā Celjē, trešdien, 24.februārī Lietuvas pilsētā Ķēdaiņos (abas spēles translēs LTV7). Kvalifikācijas turnīrs noslēgsies novembrī, kad Rīgā viesosies Slovēnijas komanda, bet Lietuvas izlase dosies uz Slovēniju. Finālturnīram kvalificēsies grupas uzvarētājas un sešas no deviņām otro vietu ieguvējām.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts:

“Pirmais darba cēliens novembrī parādīja, ka nepilnas piecas treniņiem atvēlētās dienas ir pārāk īss laiks, lai pārbaudītu spēlētājas, saliedētu komandu un noslīpētu taktiskos variantus. Patlaban spēlētājas, kuras pēdējā laikā veidojušas komandas kodolu, ir labā sportiskā formā bez nopietnām veselības problēmām. Nolēmām paļauties uz pārbaudītām vērtībām un šoreiz treniņos iesaistīsim tikai 13 basketbolistes.

Joprojām uzmanīgi sekoju arī citu spēlētāju sniegumam. Piemēram, pēdējā laikā priecē Sabīnes Niedolas rezultativitāte Vācijas čempionātā. Tomēr jāņem vērā, ka izlasē viņa nav spēlējusi vairāk nekā trīs gadus un ar dažiem treniņiem nepietiks, lai iejustos komandā. Ceru, ka būs iespēja Sabīni iesaistīt pavasarī paredzētajā darba ciklā.

Uz koptreniņiem uzaicinātajām spēlētājām šonedēļ vēl priekšā cīņas savu klubu sastāvos, bet mēs, treneri, jau strādājam pie spēļu plāna izstrādes. Domājam variantus pretinieču līderu neitralizēšanai. Dažas idejas jau pārbaudītas arī praksē. Piemēram, Eirolīgas spēlē starp Kurskas “Dynamo” un Košices komandu Anetei Jēkabsonei iznāca pacīnīties ar Slovēnijas izlases līderi Teju Oblaku, novērtējot viņas labās un ne tik labās īpašības. Tāpat ņemsim vērā pirmās spēles pieredzi, izvēloties taktiku uzbrukumam.”

Latvijas komandas statistika: Sieviešu izlase

 

Latvijas sieviešu valstsvienību atbalsta a/s "Latvijas Gāze", Rīgas dome, Latvijas Dzelzceļš un informē LTV7DELFI.lvDraugiem.lvRadio SWH,sportacentrs.com un LETA.

EuroBasket Women"2017 kvalifikācijas turnīrs.

B grupa: Francija 2-0, Horvātija 1-1, Nīderlande 1-1, Igaunija 0-2

C grupa: Melnkalne 2-0, Itālija 2-0, Lielbritānija 0-2, Albānija 0-2

D grupa: Serbija 2-0, Ukraina 2-0, Vācija 0-2, Luksemburga 0-2

E grupa: Slovākija 2-0, Ungārija 2-0, Portugāle 0-2, Islande 0-2

F grupa: Krievija 2-0, Grieķija 2-0, Bulgārija 0-2, Šveice 0-2

G grupa: Baltkrievija 1-1, Polija 1-0, Beļģija 0-1

H grupa: Turcija 2-0, Rumānija 2-0, Izraēla 0-2, Bosnija un Hercegovina 0-2

I grupa: Spānija 2-0, Zviedrija 0-1, Somija 0-1

Kvalifikācijas turnīra  spēles notiks 2016.gada 20. un 24.februārī, kā arī 19. un 23.novembrī, finālturnīrs – 2017.gada jūnijā Čehijā (Prāgā un Hradeckralovā).

Finālturnīram kvalificēsies grupas uzvarētājas un sešas no deviņām otro vietu ieguvējām (salīdzinot bilances, netiks ņemti vērā rezultāti, kas sasniegti spēlēs ar 4.vietas ieguvējām).

Finālturnīrs risināsies pēc jaunas sistēmas, kas savulaik izmantota vīriešu čempionātos un pērn sieviešu pasaules čempionātā izcīņā: 1.posmā – turnīri 4 grupās, uzvarētājas kvalificējas ceturtdaļfinālam; 2.posmā – grupu otro un trešo vietu ieguvējas izspēlē astotdaļfināla mačus; 3.posmā – ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēles.

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!