Logo

Sieviešu valstsvienība: uzvara Rozā lentītes spēlē pozitīvām emocijām, kandidātu saraksts nesaīsinās

Sieviešu valstsvienība: uzvara Rozā lentītes spēlē pozitīvām emocijām, kandidātu saraksts nesaīsinās

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība svētdien, 10. jūnijā, Rozā lentītes spēlē pārspēja Somijas komandu – 96:46  (20:10. 47:20). Basketbolistēm nākamās kopā sanākšana paredzēta 6. augustā – lai gatavotos septembrī Tenerifē (Kanāriju salas, Spānija) paredzētajai Pasaules kausa izcīņai.

Spēli ievadīja Latvijas Basketbola savienība un krūts vēža pacientu atbalsta biedrība “VITA” organizētais sieviešu veselības atbalsta sarīkojums pie Brīvības pieminekļa un Rozā lentītes gājiens no Brīvības pieminekļa uz “Daugavas” sporta namu, lai iedrošinātu sievietes regulāri veikt veselības pārbaudes un, nepieciešamības gadījumā, laikus sākt ārstēties. Sarīkojumā un gājienā piedalījās piedalījās vairāki simti cilvēku.

Valstsvienības sastāvā debitēja Laura Ikstena (Puriņas) un Marta Miščenko (savainojums izjauca Janetas Rozentāles debiju).

Pirmajās minūtēs Latvijas komandas sniegumu, iespējams, ietekmēja pilno tribīņu radītais emocionālais fons. Tomēr jau pirmās ceturtdaļas vidū spēlētājas iejutās un turpinājumā  Somijas izlases jaunajam sastāvam (lielākā daļa spēlētāju studē ASV) Latvijas ātrums uzbrukumā un intensīvi agresīvā aizsardzība sagādāja neatminamas mīklas.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts: “Īso darba cēlienu pabeidzām ar pozitīvām emocijām. Komandas un atsevišķu spēlētāju sniegumā bija gan pozitīvas lietas, gan arī labojami trūkumi, taču detalizētai analīzei patlaban nav īstais brīdis. Jūlijā divreiz nedēļā rīkosim brīvprātīgos treniņus, kuros ir iespēja piedalīties visām šajos mačos spēlējušās un septiņas basketbolistes, kuras šoreiz dažādu iemeslu dēļ nebija. 6. augustā, kad sāksies oficiālā treniņnometne, ierindā paliks 16.”

 Latvijas sieviešu valstsvienības kandidātes (jūnija sastāvs)

Vārds un uzvārds Poz. Dz.g. Aug. Klubs'2018 Spēles Punkti FIBA 
Ilze Jākobsone 1. 1994 168 Liepājas Papīrs/LNSS  14  32  EČ'17. 
Ieva Krastiņa  1./2.  1990  172  TTT Rīga  68  414  EČ'13., 17. 
Baiba Eglīte  2.  1989  176  TTT Rīga  18 126   
Laura Puriņa 2. 1990 173  Liepājas Papīrs/LNSS  
Kate Krēsliņa 2./3. 1996 184 TTT Rīga 23  67  EČ'17., 
Kitija Laksa 2./3. 1996 184 University South Florida (USA) 41  172  EČ'13., 15., 17. 
Dita Rozenberga 3. 1992 180 Battipaglia (ITA) 33  112  EČ'15 
Luīze Šepte 3. 1999 180  TTT Juniores  
Digna Strautmane  3./4.  1998  188  Syracuse, NCAA (USA) 18   
Janeta Rozentāle 4. 1999 185  TTT Juniores      
Aija Brumermane 5. 1986 191 Landerneau Bretagne (FRA, B) 96 353 OS'08, EČ'05., 07., 09., 13., 17. 
Kristīne Vītola 4./5. 1991 196 Basket 90 Gdynia (POL)  57 305 EČ'15., 17. 
Marta Miščenko 5. 1995 188 Wingate University, NCAA (USA)  1  

Pēc vasaras atvaļinājuma 6. augustā treniņnometnē pulcēsies 16 spēlētājas. Gatavošanās posmā sieviešu valstsvienība aizvadīs 10 pārbaudes mačus ar elites klases komandām, tai skaitā piecas spēles Rīgā.

Latvijas sieviešu valstsvienības kandidātes (augusts)

Vārds un uzvārds Poz. Dz.g. Aug. Klubs'2018 Spēles Punkti FIBA
Elīna Dikaioulaku 1. 1989 172 1KS Sleza Wroclav (POL) 94  854  OS'08, EČ'11., 13., 17. 
Sabīne Dukāte 1./2. 1993 177  Saskatoon (CAN)      
Gunta Baško 3. 1980 181 TTT Rīga 184  1748  OS'08, EČ'99., 05., 07., 09., 11., 15., 17.  
Paula Strautmane 3. 1997 185 Quinnipac Bobcats, NCAA (USA) 11  11  EČ'17 
Anete Šteinberga 4. 1990 190 Castors Brain (BEL) 63  573  EČ'13., 15., 17. 
Aija Putniņa 4./5. 1988 190 Mersin (TUR) 118 774 OS'08, EČ'09., 11., 13., 15., 17. 
Zenta Meļņika 5. 1991 197 DVTK Miskolc (HUN) 30  112  EČ'15. 

 Vadība

Vārds, uzvārds Amats
Mārtiņš Zībarts  Galvenais treneris
Aigars Nerips Treneris
Guntis Endzels Treneris
Ivars Ikstens Fiziskās sagatavotības treneris
Sintija Priede Fiziskās sagatavotības trenere
Mārtiņš Pulveris Ārsts
Līga Folkmane-Eglīte Fizioterapeite
Ansis Biedris Fizioterapeits
Edijs Eglītis Direktors

ATBALSTĪTĀJI: “Conexus Baltic Grid", "Circle-K", “Live Riga”, “Roche”, “Peak” un “Persil”. Pārbaudes spēles translēs LTV7, Pasaules kausa izcīņas spēles - TV6.

Pārbaudes spēles

17.augusts: Latvija - Zviedrija (Elektrum OSC)

18. augusts: Latvija - Krievija (Elektrum OSC)

19. augusts: Latvija - Ukraina (Elektrum OSC)

31. augusts: Latvija - Francija (Valensija)

1. septembris: Latvija - Spānija/Beļģija (Valensija)

7. septembris: Latvija - Francija (Parīze)

9. septembris: Latvija - Austrālija (Parīze)

14. septembris: Latvija - Grieķija (Elektrum OSC)

15. septembris: Latvija - Grieķija (Elektrum OSC)

19. septembris: Latvija - Kanāda (Tenerife)

Pasaules kauss'2018 

A grupa  B grupa C grupa D grupa
Korejas Republika  Austrālija  Japāna  Latvija 
Grieķija  Turcija  Puertoriko  ASV 
Kanāda  Argentīna  Beļģija  Senegala 
Francija  Nigērija  Spānija  Ķīna 

Astotdaļfināls (26. septembrī): (25) A2 – B3, (26) B2 – A3, (27) C2 – D3, (28) C3 – D2

Ceturtdaļfināli (28. septembrī): (29) A1 – W27, (30) B1 – W28, (31) C1 – W25, (32) D1 – W26

Pusfināli (29. septembrī): (35) W29 – W30, (36) W31 – W32

Fināls un par 3.vietu (30. septembrī)

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!