Logo

Ziedonis Jansons: Bertānu gaidīsim līdz pēdējam brīdim

Ziedonis Jansons: Bertānu gaidīsim līdz pēdējam brīdim

Latvijas U19 izlases galvenais treneris Ziedonis Jansons nosaucis kandidātus, kuri gatavosies pasaules U19 čempionātā. Uz koptreniņiem, kas sāksies 23.maijā, uzaicināti 19 spēlētāji, iespēja sevi parādīt tiks dota vēl četriem.

Uz vietu komandā pretendēs 11 basketbolisti, kuri pērn izcīnīja trešo vietu Eiropas U18 čempionātā: 

aizsargi: Kaspars Vecvagars (Kauņas Žalgiris), Dāvis Čoders (Ventspils Spars), Artūrs Brēmers (Westwind Preparatory Academy, ASV);

uzbrucēji: Dāvis Bertāns (Ļubļanas Olimpija), Jānis Timma (BS Rīga), Kārlis Apsītis (Ventspils Spars), Arnolds Helmanis (Liepājas lauvas2), Artūrs Vītiņš (BS Rīga/DSN), Renārs Magone (Ogre);

centri: Edmunds Dukulis (Cantu, Itālija), Aleksejs Rostovs (CBA, Spānija/ Ķeizarmežs).

Ārpus kandidātu loka savainojuma dēļ šoreiz palicis Andris Misters (St. Benedicts Prep, ASV).

Vēl kandidātu sarakstā iekļauti Visvaldis Bikše (BS Rīga), Mārtiņš Mīlbergs (Cēsis), Ojārs Siliņš (Reggio Emilia, Itālija), Edvards Bagatskis (Florida Air Academy, ASV), Ingars Aizpurs (Gulbene), Artūrs Bricis (BS Rīga/DSN), Mārcis Vītols (Valmiera) un Andrejs Gražulis (Ventspils Spars).

 

 
 

 

U19 izlases galvenais treneris Ziedonis Jansons:

„Kandidātus izvērtējām kopā ar saviem palīgiem, kā arī  U18 izlases galveno treneri Pēteri Ozoliņu, ņemot vērā abu komandu intereses. No 1993.gadā dzimušajiem spēlētājiem sarakstā atstāju tikai tos, kuriem potenciāli var būt svarīga loma U19 izlasē. Nav nozīme turēt puišus rezervē pie manis, ja tai pat laikā viņi var iegūt ļoti labu pieredzi un praksi kā U18 izlases līderi.

Pirmo reizi kopā sanāksim 23.maijā, kad ierindā vajadzētu būt gandrīz visiem – izņemot Dukuli, Siliņu un Bertānu. Abi „itālieši” izlasei pievienosies jūnija sākumā. Savukārt uz NBA draftu pretendējošā Bertāna grafiks maijam un jūnijam pagaidām nav precīzi zināms. Pagaidām ir informācija, ka viņš Latvijā varētu atgriezties 26. vai 27.jūnijā.  Esmu pieņēmis šo situāciju, un vēlu Dāvim veiksmi. Katrā ziņā viņam komandā vieta būs arī tad, ja viņš mums pievienosies piecas minūtes pirms pasaules čempionāta pirmās spēles.

Pirmajos treniņos iespēja tiks dota vēl četriem spēlētājiem. Treneri ļoti iesaka pārbaudīt Rihardu Zēbergu (BS Rīga/Pārdaugava), Kasparu Paegli (Alūksne), kā arī divus puišus no ASV vidusskolām  – Robertu Baltrunu (iepriekš BS Rīga/DSN) un Ronaldu Elksni (Gulbene/Valmiera). Paskatīsimies, kā viņi sevi parādīs. Pērn daži spēlētāji izmantoja šādu iespēju, ieņemdami komandā savu nišu. Patlaban nemeklējam snaiperus – punktu guvējus, jo tādi mums ir. Taču labā komandā vajadzīgi arī patronu pienesēji, melnā darba darītāji un labas gaisotnes uzturētāji. Durvis ir vaļā.

Pirmās divas nedēļas trenēsimies Rīgā. Šo ciklu noslēgs trīs pārbaudes spēles ar Baltkrievijas U20 izlases, kuras aizvadīsim dažādos sastāvos. Pēc tām droši vien būs jāveic nepatīkamais pienākums un vairākiem puišiem jāpasaka paldies par darbu. Trešo nedēļu trenēsimies Kandavā un to noslēgs spēles ar Brazīlijas komandu.  Pēdējās divas nedēļas trenēsimies Valmierā.  Būs arī pārbaudes spēles, kuru datumi un pretinieki vēl tiek saskaņoti.”

Ziedonim Jansonam darbā ar U19 izlasi palīdzēs treneri Dainis Bertāns, Mārtiņš Zībarts un Gunārs Gailītis, fiziskās sagatavotības trenere Līga Kļaviņa un fizioterapeite Baiba Černovska.

Pasaules U19 čempionāts Valmierā un Liepājā sāksies 30.jūnijā. Pirmajā posmā Latvijas komandas pretinieces būs Taivānas (30.jūnijā), Austrālijas (1.jūlijā) un Argentīnas (2.jūlijā) izlases. Cīņu par medaļām turpinās trīs komandas.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!