Draugiem.lvTwitterYouTube

_Latvijas Basketbola savienība » Jaunatnes izlases

2012.gads: Jaunatnes basketbola karstā vasara

2012.gads: Jaunatnes basketbola karstā vasara

 2012.gadā sešām Latvijas jaunatnes izlasēm galvenās sacensības būs Eiropas čempionāti, bet vēl divas pirmo reizi izmēģinās spēkus starptautiskajā arēnā, cīnoties par Baltijas kausu.

 

U20, puiši (galvenais treneris – Agris Galvanovskis)

Eiropas čempionāta A līgas turnīrs no 12. līdz 22.jūlijam notiks Slovēnijā. Pirmajā posmā Latvijas komanda cīnīsies ar Spānijas, Turcijas un Gruzijas izlasēm. Trīs labākās komandas turpinās cīņu par medaļām. Šajā vecuma grupā neviena komanda neizkritīs uz B līgu, jo 2013.gadā U20 vīriešu čempionātā piedalīsies 20 komandas.

U20, meitenes (galvenais treneris – Ainārs Čukste)

Eiropas čempionāta A līgas turnīrs no 16. līdz 26.augustam notiks Debrecenā (Ungārija). Pirmajā posmā Latvijas komanda cīnīsies ar Spānijas, Lietuvas un Baltkrievijas izlasēm. Trīs labākās komandas turpinās cīņu par medaļām, četru grupu ceturto vietu ieguvējas sacentīsies divu apļu turnīrā par 13.-16.vietu. Divas pēdējās pāries uz B līgu.

U18, puiši (galvenais treneris – Guntis Endzels)

Eiropas čempionāta A līgas turnīrs no 9. līdz 19.augustam notiks Latvijā (1. un 2.posms Liepājā) un Lietuvā (1. un 2.posms Panevēžā, finālspēles Viļņā). Pirmajā posmā Latvijas komandas pretinieki būs Turcijas, Francijas un Bulgārijas basketbolisti. Trīs labākās komandas turpinās cīņu par medaļām, četru grupu ceturto vietu ieguvējas sacentīsies divu apļu turnīrā par 13.-16.vietu. Divas pēdējās pāries uz B līgu.

U18, meitenes (galvenais treneris – Ainārs Čukste)

Eiropas čempionāta B līgas turnīrs no 26.jūlija līdz 5.augustam notiks Maķedonijā. Pirmajā posmā Latvijas komanda cīnīsies ar Baltkrievijas, Anglijas un Maķedonijas izlasēm. Divas labākās komandas turpinās cīņu par 1.-8.vietu. Pirmo trīs vietu ieguvējas iegūs tiesības 2013.gadā spēlēt A līgā.

U16, puiši (galvenais treneris Gints Fogels)

Eiropas čempionāta A līgas turnīrs no 19. līdz 29.jūlijam notiks Latvijā (pilsētas vēl tiek precizētas) un Lietuvā (1. un 2.posms Šauļos). Pirmajā posmā Latvijas komandas pretinieki būs Spānijas, Krievijas un Ukrainas basketbolisti. Trīs labākās komandas turpinās cīņu par medaļām, četru grupu ceturto vietu ieguvējas sacentīsies divu apļu turnīrā par 13.-16.vietu. Divas pēdējās pāries uz B līgu.

U16, meitenes (galvenā trenere Mudīte Zandere)

Eiropas čempionāta B līgas turnīrs no 12. līdz 22.jūlijam risināsies Tallinā. Pirmajā posmā Latvijas komandas pretinieces būs Baltkrievijas, Slovēnijas un Norvēģijas basketbolistes. Trīs labākās komandas turpinās cīņu par 1.-12.vietu. Pirmo trīs vietu ieguvējas iegūs tiesības 2013.gadā spēlēt A līgā.

U14, puiši un meitenes

Jūnija sākumā Rīgā notiks Baltijas kausa izcīņas turnīrs (līdzīgas sacensības U18 grupā notiks Lietuvā, bet U16 grupā – Igaunijā).

Seko un uzzini pirmais:

Tev jābūt autorizētam,